Zmiana biegunowości czy odizolowanie alternatora

schematy
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

105L `79, a na złomie się nie pokjawiają ? póxniej regeneracja za 80zł i masz spokój :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
105L `79
-#Junior
-#Junior
Posty: 145
Rejestracja: 2008-06-23, 08:31
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: 105L `79 »

mam możliwość kupić altek od C-360 za 85 zł, z gwarancją. więc wyjdzie tyle samo co kupno na złomie i regeneracja.

a czas nagli...
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ten na zdjęciu od 360 lepiej będzie pasować jeśli chodzi o mocowanie, od 330 jest problem z mocowanie więcej trzeba kombinować.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

105L `79, bierz ten od 60ki i dzida z nim do mnie :ok3 :devil3 :piwo: :piwo: :piwo:
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

marcin459 pisze:Ten na zdjęciu od 360 lepiej będzie pasować jeśli chodzi o mocowanie, od 330 jest problem z mocowanie więcej trzeba kombinować.
Masz rację. Sam to przerabiałem więc wiem co to znaczy. Jednak nie ma rzeczy nie możliwych.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Lesiu pisze:
marcin459 pisze:Ten na zdjęciu od 360 lepiej będzie pasować jeśli chodzi o mocowanie, od 330 jest problem z mocowanie więcej trzeba kombinować.
Masz rację. Sam to przerabiałem więc wiem co to znaczy. Jednak nie ma rzeczy nie możliwych.
Tak, ale po co komplikować sobie życie :D
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Lesiu pisze:Masz rację. Sam to przerabiałem więc wiem co to znaczy.
Tzn co zrobiłeś?? :smiech
Przecież mając ten od C330 wystarczy odkręcić szczotki oraz tylną część obudowy i przekręcić te 'połówki' względem siebie o ok. 120 stopni po czym skręcić wszystko do kupy i jest altek niczym od C360 :lol: :ok3
Awatar użytkownika
Sebastian
-#Junior
-#Junior
Posty: 152
Rejestracja: 2006-02-09, 21:08
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Sebastian »

A który z tych alternatorów pasuje na uchwyty syrenki? Ten od uno? czy może od traktora?
Ja osobiście mam prądnice i spisuje sie świetnie ale pytam na zapas bo może kiedyś zamocuje alter. a biegunowość zmienia się tak prosto nawet na poczciwej prądnicy syrenki mam (-) na masie.

[ Dodano: 2013-11-04, 21:19 ]
i z tym minusem na masie jeżdżę już 10 lat i nic się nie dzieje.
Syrenka 105L to moja miłość i młodość !!!
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Sebastian pisze:A który z tych alternatorów pasuje na uchwyty syrenki? Ten od uno? czy może od traktora?
Odświeżam temat, ponieważ szukam odpowiedzi na pytanie postawione przez kolegę powyżej. Przeglądałem forum i w zasadzie nigdzie nikt nie napisał, czy jest taki alternator, który pasuje bez żadnych przeróbek i daje moc odpowiednią dla Syreny. W tym temacie była mowa o alternatorze z Uno, który podobno pasuje najlepiej i ma koło pasowe jak w Syrenie. Ale na allegro widzę różne rodzaje tych alternatorów. Czy mógłby ktoś potwierdzić jaki byłby najlepszy?
Co konkretnie trzeba przerabiać w przypadku tych alternatorów od traktorów? Mam narzędzia i mogę to zrobić, ale po co się męczyć skoro mogę kupić od razu pasujący alternator. Temat był pisany jakiś czas temu, jak Wam się spisują te alternatory?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

michalalex pisze:mogę kupić od razu pasujący alternator
Mało prawdopodobne byś takowy trafił.
michalalex pisze:Co konkretnie trzeba przerabiać w przypadku tych alternatorów od traktorów?
Dolne mocowanie wraz z górnym by po zamontowaniu alternatora koła pasowe były w jednej lini.
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

ja przerobiłem tylko dolne mocowanie bo górne pasowało a mam alternator od vw polo z 1990 1,4 d a koło pasowe od golfa 2 lub odwrotnie nie pamiętam dokładnie co od czego ale na pewno od tych samochodów
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Dzięki :ok3 A ma ktoś ten alternator z Uno? Jest chyba najtańszy, tylko się zastanawiam czy będzie pasować, bo z tego co widzę na allegro to są rożne rodzaje i koło pasowe jest zupełnie inne. Ewentualnie wezmę ten od VW.
Syrena 104, Syrena Bosto
zibi
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 50
Rejestracja: 2006-12-04, 23:43
Lokalizacja: Białogard - Gościnko
Kontakt:

Post autor: zibi »

michalalex ten sam problem miałem. Zamiast kupować używkę np za 150 zł i dodatkowo robić w nim szczotki lub regulator napięcia bo to jest używka i nie masz pewności że będzie dobrze ładował zazwyczaj trzeba robić. Stwierdziłem że nie ma sensu. Znalazłem w garażu stary altek od ursusa c360 zrobiłem przymiarkę i pasuje bez większych przeróbek. Zamówiłem nowy na alledrogo z agromy za 150zł i ładuje 14,35. C 360 ma z minusem na masę. Mocowanie syrenowskie od prądnicy pasuje lekko musisz w jednym miejscu zeszlifować koło pasowe altka również pokrywa się w lini z kołem pompy, nie trzeba dorabiać dodatkowych mocowań itp szybki montaż. Tu zdjęcia przed remontem.
Ważne jeszcze daj gruby kabel np o przekroju 16mm2 ja taki mam u siebie z nowymi końcówkami (dużą dają) od alternatora bezpośrednio do akumulatora. Po dodaniu tego kabla ładowanie skoczyło mi z 13,4 na 14,35.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Ile ten C360 waży?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Ja tam montuje od Poloneza Caro z wbudowanym regulatorem. A czy w przypadku C360 nie trzeba zakładać większego koła pasowego? Bo jednak Syrenka kręci się trochę wyżej.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
ODPOWIEDZ