105 1974

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

105 1974

Post autor: AND-C »

Remont czas zacząć.(wydatki też}
Witam.Posiadaczem pierwszej syreny stałem się x lat temu,była to 105L -jako że byłem młody i głupi to ją sprzedałem.Później były dwa Taunusy TC I i TCIII . No i po wielu latach kupiłem drugą półtora roku temu też 105L-sprzedałem bo nie miała papieru i trafiła się ta obecna ale z biegami przy kierownicy{zawsze marzyły mi się biegi przy kierownicy}


Po zakupie i chwilowym postoju rozkręciłem ją do ostatniej śrubki,a w trakcie oczywiście weryfikacja wszystkich części.I tak po przeglądzie została zakupiona kpl blacharka-błotniki,drzwi ,fartuchy przód,nadkola tył,pokrywy bagażnika i silnika,pas przedni i tylny,progi.
Nowe podciągi i wzmocnienia podłogi wykonane we własnym zakresie z zachowaniem oryginalnych kształtów i wymiarów.Tak samo podłoga kabiny włącznie z fabrycznymi przetłoczeniami.

Mechanicznie też ktoś jej nie oszczędzał hamulce tył przerabiane z przednich(jest już zestaw oryginałów na tył),resor tył po wyjęciu kilku nadprogramowych piór(powrócił też do stanu oryginalnego),sworznie zwrotnic górne po takiej kombinacji że nadają się do rubryki "ku przestrodze"(zaprzyjaźniony "hurtownik "dostarczył nowe)

Kolejne opisy i zdjęcia już niedługo.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-05-03, 21:17 przez AND-C, łącznie zmieniany 3 razy.
AND
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Zbyt wiele z niej nie zostało
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Daj jakieś zdjęcia w lepszej jakosci. Daj zdjęcia całej Syreny przed rozbiórką. Żeby było chronologicznie.

Masz jakieś doswiadczenie w remontach? Czy Syrena to pierwszy projekt?
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: AND-C »

To prawda ,ale to nie jest pierwsze stare auto które przywracam do życia.Ten stan przeraziłby mnie gdyby to był mój pierwszy raz :ok3 A to są autka które robiłem w ostatnim czasie.Mazda na zdjęciu przed naprawą(teraz jest w trakcie)

[ Dodano: 2013-05-03, 19:51 ]
Zdjęcia w lepszej jakości w miarę możliwości będę wstawiał{chociaż niekoniecznie mi to wychodzi-w kompie jestem cienki :D }

[ Dodano: 2013-05-03, 20:05 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AND
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Widząc po autach zajmujesz się tym zawodowo ?
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

OOO :D
I następna Syrena się reanimuje :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: AND-C »

Powiedzmy że Staruszki naprawiam tylko z zamiłowania.Zawodowo te nowsze krypy.

Kilka nowych fotek jeszcze znalazłem.

[ Dodano: 2013-05-03, 21:52 ]
I jeszcze jedna fotka .Rama jest już na ukończeniu zostało tylko poświęcić kilka chwil na poskładanie do kupy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AND
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

spoko, ja sie moze nie znam, ale wez mi wytłumacz po co malowałes kazde pioro
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: AND-C »

Malowałem każde pióro bo miałem taką fantazję.Większość z nas w czasie remontów swoich "kochanek" ma różne fantazje (jak co zrobić),więc nie powinno Cię wcale dziwić to że pomalowałem każde pióro osobno. Mogłem tylko wyczyścić szczotką ,pomazać smarem i po wszystkim.Jednak najpierw dokładnie wyczyściłem (do białości),potem pomalowałem farbą która bardzo dobrze zabezpiecza przed korodowaniem i nie daje się łatwo obić czy zetrzeć,a na koniec czarny akryl i gotowe.
AND
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

AND-C pisze:Malowałem każde pióro bo miałem taką fantazję.
A to super. :ok3

Ale nie powinieneś malować. Ewentualnie wypolerować i poskładać (owinąć taśmą i przełożyć kocem gaśniczym). Lakier będzie się zdzierał i brudził.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

dobra robotka, czym robiłes te dziury?> chodzi mi o dorabiane elementy ramy.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

AND-C pisze:Malowałem każde pióro bo miałem taką fantazję.Większość z nas w czasie remontów swoich "kochanek" ma różne fantazje (jak co zrobić),więc nie powinno Cię wcale dziwić to że pomalowałem każde pióro osobno. Mogłem tylko wyczyścić szczotką ,pomazać smarem i po wszystkim.Jednak najpierw dokładnie wyczyściłem (do białości),potem pomalowałem farbą która bardzo dobrze zabezpiecza przed korodowaniem i nie daje się łatwo obić czy zetrzeć,a na koniec czarny akryl i gotowe.


:) no coments
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: AND-C »

Otwory w dorabianych kawałkach robiłem frezem do metalu na małej szlifierce pneumatycznej( i jak trzeba to ostatni szlif pilnikiem).
Powinienem czy nie powinienem malować pióra?
Jak pisałem wyżej miałem taką fantazję.Niektórzy malują, niektórzy czyszczą i owijają kocem,każdy z nas ma swoje zdanie na dany temat.
Ile remontów ,tyle różnych metod wykonania i opinii o nich,dlatego mamy o czym rozmawiać.
AND
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ale przeciez resory to elementy wspolpracujace pod obciazeniem o zmiennej charakterystyce naprezen jak i ciagle zmieniajace polozenie wzgledem siebie ====tarcie.
Malowanie sprawdza sie (do czasu) przy sprezynach srobowych czy np. stalych zaciskach klockow. Ale caly point resora piorowego to wlasnie zapewnienie dobrego smarowania elementow i zabezpieczenie rozciagliwym bandazem elastycznym w celu uniemozliwienia przedostawania sie pomiedzy elementy ziarenek piasku.
Pamietajmy przy tym ze sprezyny pracuja tylko na sciskanie i rozciaganie bez wzajemnego tarcia o siebie poszczegolnych czesci ale mimo wszystko w wozach z przebiegiem farba odchodzi z nich platami. Fizyki nie oszukasz :faja

Pozdrawiam :piwo:
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
AND-C
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-17, 16:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: AND-C »

Nie twierdziłem i nie twierdzę że malowanie będzie wieczne.Wiem że z czasem farba się wytrze mniej czy więcej,ale niema to dla mnie znaczenia.Jeżeli wcześniej czy później zajdzie taka potrzeba to wyjmę resor i pomaluję go jeszcze raz(nie zapominając o przekładkach i przesmarowaniu oczywiście). Dla mnie pomalowany wygląda po prostu ładnie
Poza tym nie kojarzę żeby fabrycznie resor był w "cokolwiek" zawijany,zawijanie było praktykowane po to, żeby rzadziej do niego zaglądać-czyż nie tak?
A ja po prostu lubię się pogrzebać przy starym aucie.
Tylny też pomalowałem i nie zamierzam go zawijać, obydwa mają nowe przekładki i są zasmarowane smarem na grubo i to im w zupełności powinno wystarczyć.
AND
ODPOWIEDZ