odpowietrzanie hamulców w pojedynkę ?

(rama, zawieszenia, koła)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Mikrusiarz pisze:Ma to sens o czym piszesz ale jeśli 2 osoby to robią. Jedna osoba tylko naciska pedał to powietrze przepycha przy naciśnięciu a później cofa je przy powrocie nawet jeśli odkręcimy odpowietrznik to przy powrocie jeśli nie zakręcimy odpowietrznika zassiemy dodatkowe powietrze.
Nie wiem tylko skąd to powietrze miałoby się tam wziąć? Zakładam że pociągneliśmy z odpowietrznika wężyk do butelki z płynem hamulcowym. ===Także z chwilą odkręcenia odpowietrznika powinny uchodzić bąbelki powietrza a w czasie powrotu geja zasysać płyn z butelki.

Pzdr
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
SZTYC
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 330
Rejestracja: 2006-09-24, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: odpowietrzanie hamulców w pojedynkę ?

Post autor: SZTYC »

Gieroy pisze:Tu kiedyś było jak jedna osoba może odpowietrzyć ale nie mogę tego znalezć. Dajcie proszę link albo niech ktoś powie jeszcze raz.
A co Ty na pustyni mieszkasz że nie ma kto podeptać pedału , albo ze wszystkimi dookoła jesteś poobrażany :helm
Syrena 105L /83 poszła do Wheler dealer
Moskwicz 403/64 zarejestrowany na zabytek
Syrena Bosto/82 już dotarta
Moskwicz 408/68 jest w proszku
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Mnie ostatnio w odprowadzaniu pomagała moją mamą a narzeka się ze nie lubi syrenki
Awatar użytkownika
Kaaamil
-#Junior
-#Junior
Posty: 178
Rejestracja: 2010-02-05, 21:11
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: Kaaamil »

Ostatnio kupiłem całą podłogę części paki w Bosto za 30zł , był też komplet nowych cylinderków przód i tył i wieeele różnych innych części:)
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

nie polecam tych ruskich cylinderków.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

anabol, ale co się z nimi dzieje że ich nie polecasz. Ciekną czy nie do końca pasują.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1850
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

No właśnie, co masz przeciwko radzieckim cylinderkom?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Na przód pasują idealnie. Aczkolwiek każdy cylinderek trzeba rozebrać przed założeniem i nasmarować pastą do cylinderków (wypchać tłoczki sprężonym powietrzem, uważając, żeby nie wystrzelił, dlatego zabezpieczyć uprzednio owijając czystą szmatą).
Po złożeniu jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ciekły.
Natomiast tylne( mniejsza średnica od Uaza) mogą nie pasować P&P. Mogą, ale nie muszą.Montowałem takie do Syreny, z tym, że zakupione były około roku 2000, więc nie wiadomo, czy to jest akurat to samo co na aukcji powyżej. Nie pasowały idealnie, ponieważ końce szczęk hamulcowych, nie wychodziły idealnie w połowie cylinderka hamulcowego. Trzeba było kombinować, przeginać szczęki.. Trochę zachodu było, aczkolwiek uszczelnienie w postaci dwóch oringów spełniało swoje zadanie. Czy te ze zdjęcia pasują idealnie- nie wiadomo. Warto spróbować i podzielić się swoim doświadczeniem :ok3

W jednej Syrenie zrobiłem jeszcze taką zamianę, że wywaliłem oryginalne tłoczki z uszczelniaczami, a wsadziłem tłoczki od Forda Mondeo 2, (o takiej samej średnicy tłoczka). Wypiłowałem jedynie rowki pod szczęki, gdyż takowych nie było. W tym roku idzie drugi sezon, a nic nie cieknie.

Z kolei w jeszcze innej Syrenie wsadziłem całe cylinderki od VW transportera( mogę zamieścić zdjęcia). Jednak na rezultaty trzeba jeszcze zaczekać, gdyż remont przybrał miarę wiecznego ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2013-07-11, 10:58 przez młody94_105l, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

młody94_105l pisze:Na przód pasują idealnie.
Pozdrawiam.
Kolego a jakie plany na te wakacje? Z Ogarem?
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

młody94_105l pisze: Z kolei w jeszcze jednej Syrenie wsadziłem całe tłoczki od VW transportera( mogę zamieścić zdjęcia). Jednak na rezultaty trzeba jeszcze zaczekać, gdyż remont przybrał miarę wiecznego ;)
Pozdrawiam.
pracuj pracuj, a ni siedź przed kompem ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

Mikrusiarz pisze:
Kolego a jakie plany na te wakacje? Z Ogarem?
Plany były ambitne, jednak jazda z prędkością przelotową oscylującą w granicach 55km przestała mnie cieszyć. A szkoda, bo mogłem wpisać się jeszcze z fajnym wynikiem w historii podróżowania Rometem.
Jednak obieżyświat pozostanie obieżyświatem i nie wyplenię w sobie chęci poznawania nowych miejsc, a że nie lubię podróżowania przyjętego przez ogół, więc będzie i Syrenka i Wska 175. Ale to już tak całkiem odbiegając od tematu.

Wracając do rzeczy, jakby komuś pomogło, to zamieszczam zdjęcia cylinderka od vw transportera w Syrenie:

Obrazek

Trzeba dotoczyć tulejkę, gdyż średnica centrującej części cylinderka, wchodzącej do tarczy kotwicznej jest mniejsza, a dodatkowo musi ta tulejka posiadać kołnierz, który odsunie cylinderek od tarczy kotwicznej tak, aby końce szczęk hamulcowych wychodziły idealnie po środku tłoczka. Dodatkowo trzeba wywiercić jedną dziurę w flanszy i w tarczy kotwicznej do przykręcenia cylinderka. Dodatkowo skrócić końce szczęk, gdyż nie założymy bębna. Srednica tłoczków jest 2 mm mniejsza, nie wiem na ile będzie to miało znaczenie w praktyce, ale mam nadzieję, że już za niedługo się o tym przekonam :ok3
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Fajnie że to zrobiłeś ale jak dla mnie to trochę za dużo tych przeróbek. Ktoś już zamieszczał relację z adoptowania cylinderków do Syreny z innego pojazdu i tam było zdecydowanie mniej rzeźbienia.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Lesiu pisze:Ktoś już zamieszczał relację z adoptowania cylinderków do Syreny z innego pojazdu
Jeśli dobrze pamiętam to od VW. Rozstaw śrub ten sam tylko w środek trzeba było wspawać podkładkę aby otwór na cylinderek był mniejszy.
Awatar użytkownika
Lesiu
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2616
Rejestracja: 2010-01-10, 15:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lesiu »

Magister pisze:
Lesiu pisze:Ktoś już zamieszczał relację z adoptowania cylinderków do Syreny z innego pojazdu
Jeśli dobrze pamiętam to od VW. Rozstaw śrub ten sam tylko w środek trzeba było wspawać podkładkę aby otwór na cylinderek był mniejszy.
Dokładnie o te mi chodziło.
ODPOWIEDZ