Syrena 101 1961r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

bonzi205 pisze:Jak sprawa ma się dziś:Syrena stoi bez kół,koła będa miały wymieniane dętki(narazie na starych oponach itd,bo dwie felgi są,z innej wersji nie mają chaczyków na dekle ) i w tym tygodniu ją zabieram do garażu,a do końca przyszłego tygodnia mam dostać części
Ta felga na zdjęciu też nie jest od 101. Felgi w starszych syrenkach otwór centrujący miały tłoczony w odwrotną stronę tzn do wewnętrznej strony felgi.[/quote] mam jedna tak felge zdaje mi sie , powiedz mi bonzi205 , czy te felgi nie maiły większych otworów centrujących przypadkiem ???
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Witam. Pokazalem właścicielowi zdjecie,ktore mi zapodaliscie z galerii z moja syrenąi był milo zaskoczony,bo nawet pamietal to Porsche w tle.
Mówi ,ze syrena nie była zalana bo zabrał ją w 94roku z Wrocławia a 8lat temu ,jeszcze ją odpalali i jeździli po piwo na wsi(troche musiało to być niebezpieczne,bo pewnei nei byla w wiele lepszym stanie )
Mówi ,ze kly i atrapa napewno sieznajda oraz silnik z niesynchronizowana skrzynią. W czwartek będa części u Mnie
abc

Post autor: abc »

Miały. W razie czego to też mam taką jedną, tylko ma odcięte zaczepy mocujące kołpaki (ale jest nowa).
syrena104bili, A to Ty będziesz ją remontował?
termin21, ale przed zdjęciem budy z ramy jakieś poprzeczki jej wspawaj bo się rozleci i nie będzie czego remontować

"Mówi ,ze kly i atrapa napewno sieznajda oraz silnik z niesynchronizowana skrzynią. W czwartek będa części u Mnie"
No to świetnie! Warto ją odbudować
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

A przednie amortyzatory nie powinny być ramieniowe??
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

ABC myślisz ,że się rozpadnie jak delikatnie zdejmę?? Jest rdza ale podłoda jest ,tyle ze ma wiele dziur także nawet w niej siedzialem :D
Tak Patryk zadeklarował pomoc w ogarnieciu samej karoserii.

Nie wiem jak wygląda sprawa przednich amortyzatorów ,ale właściciel mi mówił ,że z tył ma coś zamontowane od nowszej jesli chodzi o elementy zawieszenia,ale oryginalne wszystko do niej jest w garazach pochowane.Dużo mi obiecuje mam nadzieje ,ze to wszystko mi odnajdzie
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Kozichwost pisze:A przednie amortyzatory nie powinny być ramieniowe??
nie na pewno nie one miały już teleskopowe z przodu jedynie z tyłu ramieniowy

[ Dodano: 2013-09-23, 16:55 ]
abc pisze:Miały. W razie czego to też mam taką jedną, tylko ma odcięte zaczepy mocujące kołpaki (ale jest nowa).
syrena104bili, A to Ty będziesz ją remontował?
termin21, ale przed zdjęciem budy z ramy jakieś poprzeczki jej wspawaj bo się rozleci i nie będzie czego remontować

"Mówi ,ze kly i atrapa napewno sieznajda oraz silnik z niesynchronizowana skrzynią. W czwartek będa części u Mnie"
No to świetnie! Warto ją odbudować


dobrze by było powspawywać poprzeczki , ale nawet jak się rozejdzie , to jakoś się temu zaradzi , Heńka 101 sie rozeszła a i tak jakoś udało mi sie ją pociągać
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

syrena104bili pisze:
Kozichwost pisze:A przednie amortyzatory nie powinny być ramieniowe??
nie na pewno nie one miały już teleskopowe z przodu jedynie z tyłu ramieniowy

[ Dodano: 2013-09-23, 16:55 ]
abc pisze:Miały. W razie czego to też mam taką jedną, tylko ma odcięte zaczepy mocujące kołpaki (ale jest nowa).
syrena104bili, A to Ty będziesz ją remontował?
termin21, ale przed zdjęciem budy z ramy jakieś poprzeczki jej wspawaj bo się rozleci i nie będzie czego remontować

"Mówi ,ze kly i atrapa napewno sieznajda oraz silnik z niesynchronizowana skrzynią. W czwartek będa części u Mnie"
No to świetnie! Warto ją odbudować


dobrze by było powspawywać poprzeczki , ale nawet jak się rozejdzie , to jakoś się temu zaradzi , Heńka 101 sie rozeszła a i tak jakoś udało mi sie ją pociągać
Ja bym zabrał się za to tak- wstawić w suche miejsce, spisać listę brakujących części/nieoryginalnych/w złym stanie, rozpocząć poszukiwania. A przede wszystkim spędziłbym ładnych kilka wieczorów na zbieraniu informacji nt oryginalnego wyposażenia, bo forum nie zawsze jest wykładnią. Poszukaj kontaktu do ludzi którzy mają 101ki, zdjęć, opracowań.
A na koniec najważniejsze- zrób zestawienie wydatków i załóż budżet o co najmniej 50% większy. Inaczej ta syrena w częściach trafi na allegro w przeciągu pół roku.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Mateusz, jak już pojedzie buda do spawania to chyba nie trafi na allegro. W tym czasie przecież można zbierać części, a jak się ją odstawi na dłużej to prędzej przyjdzie zniechęcenie.
Z tym budżetem też bym nie przesadzał. Jak się dobrze rozplanuje to na pewno nie wyjdzie 50% większy.
Syrena 104, Syrena Bosto
abc

Post autor: abc »

Według mnie ze 30.000 lekką ręką trzeba dać. Oczywiście można to rozłożyć na rok, trzy lata albo i 10 :fire
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

michalalex taki mam właśnie plan,żeby mi nie zeszła zajawka chce ją rozkręcić i juzwykonac krok milowy w postaci wywiezienia karoserii ,żeby już się "działo" i na placu boju zostanie mi podwozie z silnikiem i tapicerka któremiędzy czasie będe ogarniał przedwszystkim zrobić idealne podwozie z super silnikiem.
Jak pogoda dopisze to syrena jutro bedzie miala pierwszą noc pod daszkiem od 19lat
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Mateusz pisze:
syrena104bili pisze:
Kozichwost pisze:A przednie amortyzatory nie powinny być ramieniowe??
nie na pewno nie one miały już teleskopowe z przodu jedynie z tyłu ramieniowy

[ Dodano: 2013-09-23, 16:55 ]
abc pisze:Miały. W razie czego to też mam taką jedną, tylko ma odcięte zaczepy mocujące kołpaki (ale jest nowa).
syrena104bili, A to Ty będziesz ją remontował?
termin21, ale przed zdjęciem budy z ramy jakieś poprzeczki jej wspawaj bo się rozleci i nie będzie czego remontować

"Mówi ,ze kly i atrapa napewno sieznajda oraz silnik z niesynchronizowana skrzynią. W czwartek będa części u Mnie"
No to świetnie! Warto ją odbudować


dobrze by było powspawywać poprzeczki , ale nawet jak się rozejdzie , to jakoś się temu zaradzi , Heńka 101 sie rozeszła a i tak jakoś udało mi sie ją pociągać
Ja bym zabrał się za to tak- wstawić w suche miejsce, spisać listę brakujących części/nieoryginalnych/w złym stanie, rozpocząć poszukiwania. A przede wszystkim spędziłbym ładnych kilka wieczorów na zbieraniu informacji nt oryginalnego wyposażenia, bo forum nie zawsze jest wykładnią. Poszukaj kontaktu do ludzi którzy mają 101ki, zdjęć, opracowań.
A na koniec najważniejsze- zrób zestawienie wydatków i załóż budżet o co najmniej 50% większy. Inaczej ta syrena w częściach trafi na allegro w przeciągu pół roku.[/quote

Mateusz dobrze gada przede wszystkim to trzeba zebrać wszystkie oryginalne cześć lub te nie nadające sie już do niczego , bo czasami jest tak ze nie których elementów trzeba szukać latami , wiadomo ze jeśli nie będziemy mieli jednego znaczka 101 to świat sie nie zawali bo jego i po po lakierowaniu i po paru latach można założyć , ale już np napisy syrena czy listwy boczne to bez nich robienie remontu niema sensu , ja czekałem 2 lata z rematem swojej 105l aż z kompletowałem , komplet listewek , znaczków a przede wszystkim tylny stary pas i zderzaki i dopiero mając te część zacząłem remont :D
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Akurat listwy i napisy Syrena to dzisiaj nie problem, jeżeli chodzi o zamienniki, które nota bene są lepszej jakości niż oryginał. Moim zdaniem trzeba brać się od razu, bo albo się robi, albo nie. No chyba, że się akurat zbiera pieniądze. Problemem hamującym prace może być brak części blacharskich, wtedy się nie ruszy. Jeżeli chodzi o detale nie ma się co przejmować. Jak już ma stać i czekać na skończenie np. z braku przedniej kanapy, to lepiej żeby była już wyspawana i polakierowana. Wtedy jest się o wiele łatwiej zmobilizować, bo już brakuje tak niewiele. Nie miałem tego problemu, bo do 104 łatwo wszystko dostać, ale jak człowieka czeka cały remont, do tego nie można znaleźć najprostszych części to chyba to jest najbardziej zniechęcające.
Co do kosztów to zależy od standardu - może być 20 000, 30 000, a nawet można wyspawać to co jest, pomalować minią i jeździć.
Syrena 104, Syrena Bosto
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

jeśli kolega chce zrobić remont na najwyższym poziomie i na jak najwiekszy % oryginału to obawiam się że przekroczy nawet barierę 40 000
Awatar użytkownika
termin21
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 99
Rejestracja: 2013-09-19, 18:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: termin21 »

Przewiduje o połowe niższy budżet niż MaSa podajesz, bo mechanike i całe podwozie ogarne sam,chromy i lakierowanie będe miał'za grosze"(bo mam dobre znajomośći w tych branżach) po za tym większość po za blacharką i tapicerką będa robil sam ,nie zlecajac nic nikomu
Tylko chyba "Syrena104Billi" coś nie ma chęci jednak się podjąć wyzwania blacharki nadwozia widze :)
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Słuchaj chłopak ma zawalone terminy, znam go osobiscie, jest dobrym blacharzem, wie co robi i zna się na tym, a zrobił juz nie jedną syrene i nie tylko syrene
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
ODPOWIEDZ