Oprócz zapłonu i migaczy reszta elektryki nie działa

schematy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Oprócz zapłonu i migaczy reszta elektryki nie działa

Post autor: pietrekder »

Witam
Jak w temacie. Zapłon jest, silnik odpala i chodzi, kierunkowskazy też są, obie lampki kontrolne na desce rozdzielczej działają, ale nic poza tym nie działa (światła drogowe, hamulców, lampka w kabinie, wycieraczki, oświetlenie prędkościomierza, dmuchawa [a, klaksonu nie sprawdzałem]). (na marginesie dodam że częstotliwość kierunkowskazów jest zmienna, tak od 1 do 0.2 Hz ) Wstępnie bezpieczniki sprawdziłem wizualnie, żaden nie jest spalony, ale zapomniałem wziąć miernik żeby wszystko dokładniej sprawdzić, ciągłość przewodów, rezystancje itd. W sumie to jutro postaram się trochę więcej pogrzebać, tylko pomyślałem że zasięgnę porady na co zwrócić uwagę. Akumulator jest nowy.
Dziękuję i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Zwróć uwagę na wszystkie styki, na konektorki i puszkę bezpieczników. Tam niby jest ok a blaszki przyśniedziały lub są wypalone. Przerabiałem to już nie raz :)
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Ten plastik na ścianie grodziowej. Łączy się tam cała instalacja. Tam jest syf i gubi się prąd..
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Mariusz pisze:Ten plastik na ścianie grodziowej. Łączy się tam cała instalacja. Tam jest syf i gubi się prąd..
jedynie kierunki tam są i chyba postojówki
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

tom2212 pisze:Zwróć uwagę na wszystkie styki, na konektorki i puszkę bezpieczników. Tam niby jest ok a blaszki przyśniedziały lub są wypalone. Przerabiałem to już nie raz :)
tom dobrze gada , pewnie styki z tyłu puszki bezpieczników cą zaśniedziałe
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Piotrek kupiłeś Skarpetę? Pochwal się :ok2 :ok3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ja miałem problemy dopóki nie wziąłem i nie przeczyściłem wszystkich styków z osobna pilnikiem, albo tam gdzie się nie dało przynajmniej jakimś szpikulcem oczyściłem tlenki. Wcześniej raz był prąd, raz nie było. Chyba to jest najlepsza metoda. W kluczowych miejscach wymieniłem też konektorki i niektóre kable. Potem nie miałem już problemów. Jedynie raz z głupoty, bo go nie przywiązałem, kabel od wycieraczek się wkręcił do mechanizmu, przetarł się i zrobiło się zwarcie. Raz też w wyłączniku świateł zrobiło się zwarcie, kiedy na wybojach wpadł tam luźny kabel. Ale wyłącznik był krótki od Żuka, a nie długi, taki jak powinien być prawidłowo w Syrenie. Przy prawidłowym kable nie są tak ciasno upchane i zwarcie się nie robi.
Polecam też wyłącznik masy. Niby na postoju się nie robią zwarcia, ale zanim się rozjeździ samochód to nigdy nie wiadomo co tam się czai. A o pożar nie trudno bo paliwo kapie z gaźnika. Na przyszłość też się przydaje, żeby nie odkręcać klem jak się grzebie w instalacji, a nawet jako zabezpieczenie przed złodziejem. Na prawdziwego złodzieja i tak nie ma rady, ale jakby jacyś gimnazjaliści zapragnęli się przejechać Syreną skutecznie to im utrudni takie plany.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Ok, trochę posprawdzałem, i lampka w kabinie trochę nie stykała, poruszałem i świeci. A świateł nie ma bo przełącznik jest zepsuty. Resztę jeszcze muszę ogarnąć, światła hamulców najważniejsze. Ale jest coraz lepiej :-)
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Światła hamowania, sprawdź sobie włącznik świateł hamowania.
Mechaniczny albo hydrauliczny.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
ODPOWIEDZ