Rura wydechu Warszawa M20

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
suchar77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-25, 17:06
Lokalizacja: POLSKA

Rura wydechu Warszawa M20

Post autor: suchar77 »

Witam serdecznie,
Chcę założyć silnik górnozaworowy do M20. Czy rura wydechowa będzie pasować? Jeśli nie to co trzeba zrobić? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Wydaje mi się, że powinna pasować bo nie spotkałem się z rozróżnieniem (np. w handlu) na: "od górniaka" czy "dolniaka".
Też będę robił przekładkę w przyszłości więc chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

wydech

Post autor: Marlon »

sama rura chyba jest taka sama,, ale nie mam pewności co do tego krutszego elementu, który idzie od kolektora,, on jest chyba troszke inny., choć na allegro handlarz z miejscowości Turek , wystawia taki zestaw jako uniwersalny taki sam do 223 i m20 a on chyba wie co sprzedaje

http://allegro.pl/warszawa-223-224-m20- ... 64338.html
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
ostmar
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-05, 18:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: ostmar »

Rura od kolektora do tłumika w M20 i 224 czyli dolniaku jest krótsza a w 223 dłuższa .
Warszawa M20 1957
Warszawa 223 1971
Syrena 105 1974
Syrena 105L 1981
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

wydech

Post autor: Marlon »

wiec jednak miałem rację,, a handlarz jak to handlarz, żeby sprzedać będzie próbował wmówić wszystko :cry:
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

zaraz zaraz, spokojnie. Różnica przede wszystkim i to zasadnicza jest w kołnierzu! Po pierwsze w dolniaku kołnierz ten trójkątny przyspawany jest do rury na stałe. P drugie kołnierz jest tak jakby okrągły, lecz w swym przekroju kwadrat, na to idzie uszczelka grubości około 6mm wykonana z blachy a w środku czymś wypełniona. Ta uszczelka dolega dopiero do płaskiego kolektora. W S-21 kołnierz rury jest ruchomy i daje się zsunąć z rury do dołu. Sama rura nie ma juz uszczelki bo jest zawalcowania na przekrój kołowy i to koło wchodzi w kolektor który ma w sobie dopasowane zagłębienie. O ile długość można sobie wyregulować wspawując plecionkę to sprawy kołnierza się nie przeskoczy. Te 2 elementy nie są ze sobą zamienne absolutnie.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Czyli jak dobrze zrozumiałem po zamontowaniu "górniaka" pozostaje przestrzeń między rurą a kolektorem.
Czy jest jakaś szansa na dorobienie przejściówki która połączyła by kołnierz z nowym kolektorem?
Ideałem było by dla mnie jakby dało się w miarę bezboleśnie zamieniać te silniki.
Awatar użytkownika
Paderewsku
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2007-03-04, 21:08
Lokalizacja: Łosice/Głowno

Post autor: Paderewsku »

ta długość to nie jest najważniejsza, jesli okazała by się rura za krótka, to trzeba przeciąć rurę w jakimś dogodnym miejscu i wstawić plecionkę taką współczesną, dobiera się ją do średnicy. Ma to dużą zaletę bo cała rura da się wówczas dopasować ładnie, bo ta plecionka metalowa jest elastyczna. Ważne że jak się wsadza górniaka zamoast dolniaka to trzeba odciąć kołnież np ze złomu z jakiegoś zuka i wspawać go by pasował do żukowskiego kolektora.
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

To wszystko jasne.
Mi chodziło o to czy nie dało by się zrobić jakiegoś pośredniego elementu (ewentualnie modyfikacji samych kolektorów) tak by można było do tej samej rury podpiąć obydwa silniki.
suchar77
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-25, 17:06
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: suchar77 »

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, pozdrawiam
ODPOWIEDZ