Wykładzina / dywaniki - sposób mocowania

tapicerka, fotele, uszczelki, podsufitka itp.
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Dokładnie jak pisze Rubens,
ważna jest względna szczelność żeby nie zrobić z Zipy pieczarkarni. Po złożeniu mojej myślałem że jest ok, jednak okazało się że sporo wody dostaje się przez miejsca mocowania zawiasów pokrywy silnika, trzeba to miejsce uszczelnić pastą/kitem od środka. Kolejne miejsce, otwory spryskiwaczy i ramion wycieraczek, jak tam są słabe gumki lub ich brak też ładnie kapie na nogi.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Ok, dzięki za info. Jednak wychodzi na to, że jest kilka takich dziur do załatania :-|
Aczkolwiek, najpierw muszę sobie trochę podłogę wyspawać (tzn, nie ja), bo jednak trochę dziur wyszło spod wygłuszenia :-/

Jeszcze raz dziękuję za porady :piwo:
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

W temacie wykładziny, mam prośbę, czy może ktoś wie czy ma gdzieś kawałek takiej starej wykładziny (po remontach w domu, kto wie)
Dosyć charakterystyczny wzór, typowa wykładziny dywanowej robili, plecione takie jasne i szare włókna:

https://images92.fotosik.pl/114/8b0a4c2983c7257e.jpg

Chętnie odkupię, dorobić muszę
"Syrenę skonstruowaliśmy w warunkach trudnych. Jest ona kompromisem (..) stanowi więc niejako produkt uboczny i tylko w ten sposób mogła się ukazać" Mgr inż. Karol Pionnier
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

a komfort nie będzie miał? czerwoną miał, obszyli dla mnie i cały komplet wyszedł mnie 80zł (na allegro byli tacy co krzyczeli za to 200zł ...)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Ja swoją Sarne wkleiłem matami z Bitmatu. Najpierw aluminiowa samoprzylepna a na to pianka też samoprzylepna. Trochę zabawy było. Plusem jest to, że dają się łatwo formować i docinać no i że są samoprzylepne. Przy zakupie dostałem wałeczek do dociskania. Praktycznie całe wnętrze wyklejone łącznie z błotnikami. A do klejenia wykładziny polecam klej w aerozolu Boll też mają w Bitmacie. Trzyma rewelacyjnie.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

rzuwig na ile maty bitumiczne poprawiły wytłumienie wnętrza?
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
rzuwig
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2014-03-16, 01:47
Lokalizacja: Kostrzyn

Post autor: rzuwig »

Niestety nie mam porównania bo nie słyszałem jej bez tych mat :cry: Nie mam miernika hałasu więc nie mogę powiedzieć jaki poziom hałasu jest w środku. Chyba że ktoś zna jakis domowy sposób na jego pomiar to chętnie go zrobię i odpowiem.
Pomalutku,ale zawsze do przodu.
105L 1980
K-750 1970
ODPOWIEDZ