Podwórko znanego wszystkim zbieracza,wzorca obywateli..

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Nie wierzę, że można być takim nieudacznikiem.. To musiało być celowe działanie..
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

michalalex pisze:
eMO 1966 pisze:Dobra "demokracja" zadłuża Polskę
Gdzie Ty tutaj widzisz demokrację w POlsce, (...)
A widzisz w mojej pisaninie cudzysłów? :badok :)

Skądinąd - dyskusje takiego typu, jak tu się zaczyna wywiązywać, warto byłoby rozpocząć od ustalenia pojęć (jak i wydzielić jako off topic, przenieść do odpowiedniego działu... no ale to sprawa wtórna :grinser ). Ustalenia pojęć - gdyż nader często okazywało się, że dla każdego z rozmówców pojęcia czy to komunizmu, czy to kapitalizmu, czy choćby definicja zupy pomidorowej, mieściły w sobie całkiem różne treści i znaczenia. Na pewno w pomidorowej powinny być pomidory - ale świeże, czy z przecieru? Zagęszczana, czy nie? Tylko z selerem i pietruszką, czy jeszcze z ziemniakami? Na mięsie, na kości, na kostce rosołowej czy jarska? Z makaronem (nitki, kolanka, krajanka...?) czy z ryżem (białym, brązowym, czarnym; łuskanym czy nie)?

:piwo:

Niech temat pozostanie o (resztkach z resztek) kolekcji... kolekcji, która z jakichś względów zainteresowała chyba nas wszystkich tu piszących poprzez wspólną pasję, zainteresowania? :)
I róbmy każdy, co kto może, dla zachowania tych kawałków historii, świadectwa czasów i pięknych form - czy to poprzez odremontowanie prawdziwego pojazdu, czy poprzez kolekcjonowanie mniejszych pamiątek motoryzacyjnych, czy poprzez zbieranie modeli / prospektów / proporczyków, albo "grzebanie" w dokumentach, archiwach - każdy z tych fragmentów jest częścią większej układanki i wspólnie możemy w ten sposób zadbać o nasze dziedzictwo kulturowe (czy jak je tam nazywać). A jeśli jeszcze nauczymy się czerpać doświadczenie z historii i damy radę życzliwie współpracować - to ten kraj jeszcze może odżyje pełnią życia.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

demokracjia to chyba najdurnieszy ustroj.. bo znając zycie to kazdy by tylko cos chcial a od siebie wylozyc to nie.. nie zabierac i nie dawac tak to wodze niech sie kazdy martwi o soebie a innym dupy nie zawraca.. w tedy bdzie dobrze.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

polityka polityka mnie bardziej zastanawia ze np w niemczech jest wrecz kult samochodu np targi w essen i nigdy by sie z cudza kolekcja tak nie stalo a tutaj wiadomo bylo ze tak bedzie,nakrasc,rozkrasc,zdemolowac bo nie moje tak nauczyla komuna...i prywatyzaczja lat 90 tyle w temacie,szkoda jak zwykle teraz juz nie ma co plakac jak czemu i dlaczego poprostu nauczka na przyszlosc dbajmy o wspolne pasje i nie badzmy sobie wzajemnie wilkiem :ok3

[ Dodano: 2014-01-16, 12:14 ]
https://www.google.pl/search?q=S.S.+Jag ... 66&bih=664 a oto jaguar model taki sam co ten niebieski w rogu u pana T w garazu,dziwne ze jeszcze istnieje... choc po kawalku go okoliczne menelstwo unicestwia :???:
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

chętnie bym obejrzał odcinek o tym w Legandach PRL. Może Patryk Mikiciuk podjął by się żeby to ciekawei opisać w legendach
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
valjoux
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-14, 21:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: valjoux »

Marcinek 77 pisze:polityka polityka mnie bardziej zastanawia ze np w niemczech jest wrecz kult samochodu np targi w essen i nigdy by sie z cudza kolekcja tak nie stalo a tutaj wiadomo bylo ze tak bedzie,nakrasc,rozkrasc,zdemolowac bo nie moje tak nauczyla komuna...i prywatyzaczja lat 90 tyle w temacie,szkoda jak zwykle teraz juz nie ma co plakac jak czemu i dlaczego poprostu nauczka na przyszlosc dbajmy o wspolne pasje i nie badzmy sobie wzajemnie wilkiem :ok3

[ Dodano: 2014-01-16, 12:14 ]
https://www.google.pl/search?q=S.S.+Jag ... 66&bih=664 a oto jaguar model taki sam co ten niebieski w rogu u pana T w garazu,dziwne ze jeszcze istnieje... choc po kawalku go okoliczne menelstwo unicestwia :???:
Do tego Jaguara, a właściwie S.S. Jaguara, mam szczególny sentyment, nie tylko dzięki serialowi "Parada oszustów". Żal, jak tak kończy - jeszcze całkiem niedawno byłem pewien, że wywieziono go za granicę w końcówce PRL-u i że stoi teraz u jakiegoś kolekcjonera, póki nie dowiedziałem się, jakieś dwa lata temu, o jego grodziskim "pochodzeniu" i opłakanym stanie...
A jeśli chodzi o Mikiciuka, to wątpię, by podjął ten temat. Krążą pogłoski, że w Otrębusach znajdują się egzemplarze ze zbioru Tabenckiego, ale powtarzam, są to tylko pogłoski.
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

bbb

Post autor: Marlon »

Mikiciuk,,- to podwórko to dla nich niewygodny temat , wiem nawet dlaczego,,, i to właśnie z tego powodu nic nigdy nie bedzie w legendach o tym miejscu............. :(
Fenomenalne Samochody Osobowe
Maciekb
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 643
Rejestracja: 2012-04-19, 17:36
Lokalizacja: Zagnańsk

Post autor: Maciekb »

gdzieś czytałem że Mikiciuki odkupiły część kolekcji Tabenckiego, chyba już od młodszego
Polski Fiat 125p '72
ZAZ Zaporożec 968 '77
FSO Syrena 104 '69
FSM Syrena 105 '73
FSC Star 3W200-803 '80
Wartburg 1.3 '90
Renault Safrane 3.0 RXE '94
Fiat Seicento 900 SX '99
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

u mnie nie chce działać ten wirutalny spacer... nie wiem co jest.
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Marlon
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 514
Rejestracja: 2008-06-21, 18:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

hhhhh

Post autor: Marlon »

Maciekb pisze:gdzieś czytałem że Mikiciuki odkupiły część kolekcji Tabenckiego, chyba już od młodszego

:D :D :D :D :D
Fenomenalne Samochody Osobowe
Awatar użytkownika
Żuczek
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-10-31, 15:53
Lokalizacja: KRK/DUB/WWA/MUN

Post autor: Żuczek »

zapewne tranzakcjiabyla " bezgotowkowa" :npowiem
oni wszystcy są siebei warci...

teraz jak i tak to juz tak gnije ze hej to najleprzym rzwiazaneim bylo by tam "wposcic poszukiwaczy" i niech sekazdy wezmie co chce... kto 1 ten leprzy.. przynajmniej by sie uratowalo cos z tego jak nie w calosci to w czesciach ch9ociaz ale by cos przetrwalo... a nei o piachu.
syrena 1.0pyr pyr
polonez 2.0Turbo
Tarpan 2.9 v6 4x4
wigry 2
http://www.muzeumratownictwa.pl/
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Żuczek, tamten teren chyba już od dawna penetrują poszukiwacze. Zwykłe pijaki patrzą na takie rzeczy jako na zwykły złom i wybierają to co najcięższe i najłatwiej wykręcić. Taki np. zderzak od Syreny 100 z pewnością nie trafił na złom tylko do jakiegoś kolekcjonera, który albo sam tam pojechał, albo wysłał swoich ludzi, którzy oporządzili Syrenę za flaszkę.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

anabol pisze:u mnie nie chce działać ten wirutalny spacer... nie wiem co jest.
Pod firefoxem działa, tylko trzeba aktywować przetwarzanie skryptów JavaScript (tak KIEROWCY już pomagałem). A jeśli nadal nie będzie działać, to pomyślimy co dalej :-)
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

a gdzie to aktywowac? widać też obrośnięta krzakami jakaś syrena albo 102 albo 103 jeszcze ma wszystkie szyby. Ale co w środku nie widać bo obrosla bluszczem
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
rafal
-#Junior
-#Junior
Posty: 169
Rejestracja: 2010-11-20, 09:39
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: rafal »

JA używam przeglądarki Apple Safari i też nie działa ten wirtualny spacer.
Zabytki PRL-u
ODPOWIEDZ