Remont generalny 105 i R20

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
krajo
Posty: 22
Rejestracja: 2007-06-28, 08:08
Lokalizacja: Kraków

Remont generalny 105 i R20

Post autor: krajo »

Witajcie.
Zakładam nowy temat jednocześnie dla dwóch aut gdyż część prac planuję prowadzić równolegle.
Myślę, że w przypadku podwozia to dobry plan - jedno piaskowanie, jedno malowanie, jedno cynkowanie, zakupy części razy 2 itp.

Jeśli chodzi o stan wyjściowy na dziś to jest taki:

105 - rok 74, dostałem w prezencie ślubnym od dobrych kumpli.
Niby blacha została zrobiona i został tylko lakier ale chcę ją ściągnąć z ramy, wypiaskować i dokładnie przejrzeć tą blachę.
Podwozie nie było remontowane ale przed blacharką mechanicznie było całkiem dobre.

Oto kilka z zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I stan obecny:

Obrazek


Kolej na R20.
Zakupiłem ją w grudniu 2013.
Poprzedni właściciel ściągnął budę, wypiaskował, zrobił blacharkę której nie było zbyt wiele i pomalował ją bez użycia szpachli oryginalną żywicą ze starych czasów.

Podwozie jest nieruszone. Stało długo i lał się na nie deszcz, myślę, że z silnika wiele nie będzie.
Braki:
Wiązka elektryczna
Fotele
boczki drzwi
i najgorsze - szyba tylna.

Kilka aktualnych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za tydzień planuję początek rozbiórki podwozia w R20.

Trzymajcie kciuki :-)

krajo
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

czyli prace juz trwaja :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

a te 2 bostonki to czyje ??
krajo
Posty: 22
Rejestracja: 2007-06-28, 08:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krajo »

Obie moje ale jedna już sprzedana.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

krajo pisze:Stało długo i lał się na nie deszcz, myślę, że z silnika wiele nie będzie.
Szkoda, że nie widziałeś silnika od mojej R20 L :smiech Przez 40 lat stała w krzakach, a silnik w środku był jak nowy, z wyjątkiem jednego cylindra, gdzie była odkręcona świeca i dostała się tam woda. Oczywiście łożyska do wymiany, ale raczej nic po za tym. Gładzie bardzo ładne, na wale lekki nalot. Zresztą historia tego silnika jest długa...
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

No to masz podwójny front robót :ok3
Powodzenia.
motomania na luzie
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

krajo pisze:Obie moje ale jedna już sprzedana.
a drugiej nie chcesz sprzedać ??
krajo
Posty: 22
Rejestracja: 2007-06-28, 08:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krajo »

michalalex - Ja nie mam pojęcia w jakim stanie ten silnik był przed odstawieniem na kilka lat, nie nastawiam się na cuda.
CZESIO1958 - podwójny front to będę miał w syrenach ale robię jeszcze kilka innych aut więc szybko to nie pójdzie. Masz jakiś sprzęt z 58 roku? Czy to twój rocznik?
syrena104lili - Chodziłem do chłopa 5 lat żeby wyrwać to bosto, ma 21000 przebiegu, zaplombowany silnik i oryginalny lakier oprócz przednich błotników. Nie jest do sprzedania a jak będzie to bardzo drogo jak będzie okazja wymienić na coś równie unikatowego. Mam świadomość, że drugi raz się taka perełka nie trafi.

Obrazek
krajo
Posty: 22
Rejestracja: 2007-06-28, 08:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krajo »

Ja to liczę tak:
Doprowadzenie zwykłego trupa za 2000zł do takiego stanu to minimum 10000, a gdzie oryginalność, jak to przeliczyć na pieniądze?
Nie sprzedaję jej więc rozważania są czysto teoretyczne ;-)
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

krajo pisze:michalalex - Ja nie mam pojęcia w jakim stanie ten silnik był przed odstawieniem na kilka lat, nie nastawiam się na cuda.
CZESIO1958 - podwójny front to będę miał w syrenach ale robię jeszcze kilka innych aut więc szybko to nie pójdzie. Masz jakiś sprzęt z 58 roku? Czy to twój rocznik?
syrena104lili - Chodziłem do chłopa 5 lat żeby wyrwać to bosto, ma 21000 przebiegu, zaplombowany silnik i oryginalny lakier oprócz przednich błotników. Nie jest do sprzedania a jak będzie to bardzo drogo jak będzie okazja wymienić na coś równie unikatowego. Mam świadomość, że drugi raz się taka perełka nie trafi.

Obrazek



fakt piękny rodzynek , a tamta za ile poszła i w jakim stanie była ?? widzę ze masz kilka fajnych aut
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

1958 to mój rocznik a sprzęt to mam Junaka M10 1963 :devil3
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9330
Tu jest temat który zaczol się od mojego Junaka a skończył jako platforma dyskusyjna :ok3
motomania na luzie
filar76
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2007-04-29, 21:30
Lokalizacja: Stargard szcz.

Post autor: filar76 »

Hej !
Jak potrzebujesz do "R" tylną szybę to daj znać posiadam takową z ładną uszczelką.
krajo
Posty: 22
Rejestracja: 2007-06-28, 08:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: krajo »

Tamta była w kiepskim stanie ale kompletna i na chodzie a poszła za około 1500 - nie pamiętam dokładnie - do dość znanego syreniarza ze Śląska. Jak ktoś jeździ na zloty to zna. Sprzedałem 1,5 roku temu. Wisiała długo za 1600 do negocjacji na allegro. Miała taki opis napisany wiejskim podkrakowskim językiem, może ktoś widział.
Pytałem o ten rocznik 1958 bo mam Junaka właśnie z tego roku.

Filar76 dzięki, że dałeś znać, napiszę zaraz do Ciebie na priv.
ODPOWIEDZ