Elekktryka POMOCY jak to jest z numerami??????

schematy
Bosto OK
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-03, 10:15
Lokalizacja: Gmina Stare Miasto

Elekktryka POMOCY jak to jest z numerami??????

Post autor: Bosto OK »

Witam. Czy ktoś wie od jakiego samochodu ta elektryka? niby jak patrzę na kat części to początek prawie się zgadza... Ale... No właśnie potrzebuję Waszej pomocy. Ta mniejsza jest wiązką ramienia- tylko czego? Na pewno od nysy odpada bo kupiłem nówkę i jest inna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1976
Syrena 105L 1979
Nysa 522 1992
Saturator sw-2 1967
i motory tylko polskie
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

Wrzuć zdjęcie tych wiązek elektrycznych z kostkami, bo po metkach ciężko coś ustalić.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

po co wrzucać zdjęcia jak nr katalogowe pasują jednie do żuka i to jest na 1000% żuk możesz dac pomógł
Syrena 606------
Warszawa 20------

Ps od żuka niepasuje do warszawy wiec tylko zuk ewntualnie nysa ale to w zależności którą masz.
Jak ktoś dłubie żuka to mogę przywieżsc kilka w dobrej cenie oraz do nysy

[ Dodano: 2014-02-24, 18:08 ]
a początek czego się zgadza jak rozwiniesz to nic się nie bedzie zgadzać jedynie kabelki możesz wykozystac na łatanie starej
Bosto OK
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-03, 10:15
Lokalizacja: Gmina Stare Miasto

zdjęcia instalacji

Post autor: Bosto OK »

kapti2 pisze:po co wrzucać zdjęcia jak nr katalogowe pasują jednie do żuka i to jest na 1000% żuk możesz dac pomógł
Syrena 606------
Warszawa 20------

Ps od żuka niepasuje do warszawy wiec tylko zuk ewntualnie nysa ale to w zależności którą masz.
Jak ktoś dłubie żuka to mogę przywieżsc kilka w dobrej cenie oraz do nysy

[ Dodano: 2014-02-24, 18:08 ]
a początek czego się zgadza jak rozwiniesz to nic się nie bedzie zgadzać jedynie kabelki możesz wykozystac na łatanie starej
Dodaję więcej fotek. Czy coś z tego mogę wykorzystać do Syreny 105L, gdyż nie ukrywam zawsze nowe kable i epokowe... A może jeżeli wyjdzie do Żuka to mogę odsprzedać po cenie zakupu (dowód zakupu).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1976
Syrena 105L 1979
Nysa 522 1992
Saturator sw-2 1967
i motory tylko polskie
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

raczej same kabelki jak się dowiesz ile kosztuje dorobienie instalacji to może ogarniesz swoją starą bo cyfra może zabic tyle wołają.
Bosto OK
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-03, 10:15
Lokalizacja: Gmina Stare Miasto

Post autor: Bosto OK »

kapti2 pisze:raczej same kabelki jak się dowiesz ile kosztuje dorobienie instalacji to może ogarniesz swoją starą bo cyfra może zabic tyle wołają.
Dorobić to nie problem i koszt to tyle co kable, spinki i kostki- jedynie trzeba mieć na wzór nową i taką, która po podłączeniu wszystko będzie działać. Z tego co czytałem na forum to są jakieś błędy.. A mi blacharz z lakiernikiem niby odcięli przednie lampy z migaczami i pomalowali z kablami. Teraz nie mogę dojść z lewym kierunkiem przednim, postojowe przednie, długie- krótkie i najgorsze ładowanie akumulatora. Mógłbym pociągnąć od tylnego nowy, ale pozostanie gdzieś stary i kiedyś będę zastanawiać się od czego był... Teraz działają mi co samemu udało mi się naprawić: stop, pozycyjne tylne i lewe przednie, krótkie i jedno długie, kontrolka ładowania, wycieraczki (1 szybkość, nie wiem ile ich było), kierunki lewy przód i tył i prawy kierunek tylny. Wskaźniki paliwa i temp chłodnicy też zrobiłem, nawet raz zaświeciło podświetlanie tablicy, zapalanie światła nad lusterkiem. nie wiem jak klakson bo mi zgubili sygnał, nie wiem jak nagrzewnica, do czego czerwona kontrolka i resztę co pisałem... Ciężko nawet odskrobać kable do ich oryginalnych kolorów...
Jeszcze jedno pytanie. Gdzie w syrenie znajdują się te kostki pionowe wąskie na 2 śruby przykręcane (szare lub czarne) takie do których przykręca się oczka czy te w kształcie U one są na 3,4,5 śrubek.
Syrena 105L 1976
Syrena 105L 1979
Nysa 522 1992
Saturator sw-2 1967
i motory tylko polskie
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

Czerwona kontrolka ładowanie prądnicy , zielona to kierunkowskazy, klakson idzie od kierownicy przez kolumne jak dobrze pamietam żółty przewód do przekażnika który powinien być w okolicach prądnicy a z tamta dopiero na sygnały ( spr czy działa sam sygnał )
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Bosto OK
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-03, 10:15
Lokalizacja: Gmina Stare Miasto

elektryka

Post autor: Bosto OK »

elektryk85 pisze:Czerwona kontrolka ładowanie prądnicy , zielona to kierunkowskazy, klakson idzie od kierownicy przez kolumne jak dobrze pamietam żółty przewód do przekażnika który powinien być w okolicach prądnicy a z tamta dopiero na sygnały ( spr czy działa sam sygnał )
No to na pewno przekaźnika nie ma. Ze starych zdjęć widać tylko duży okrągły klakson, którego nie mam. Sam sygnał jutro sprawdzę. A te kostki co na zdjęciu gdzie są w syrenie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrena 105L 1976
Syrena 105L 1979
Nysa 522 1992
Saturator sw-2 1967
i motory tylko polskie
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Bosto OK pisze:A te kostki co na zdjęciu gdzie są w syrenie?
Na ściankach bocznych komory silnika i bagażnika. I Jedna jest jeszcze jakby na lewym nadkolu przednim, tylko (chyba) ta ma 3 śrubki. Tak było w 103. W 104 chyba też, nie wiem jak było, gdy zaczęto stosować kostki fiatowskie.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Bosto OK
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-03, 10:15
Lokalizacja: Gmina Stare Miasto

elek

Post autor: Bosto OK »

elektryk85 pisze:Czerwona kontrolka ładowanie prądnicy , zielona to kierunkowskazy, klakson idzie od kierownicy przez kolumne jak dobrze pamietam żółty przewód do przekażnika który powinien być w okolicach prądnicy a z tamta dopiero na sygnały ( spr czy działa sam sygnał )
Czyli czerwona kiedy powinna się świecić? Niebieska w zegarze tez kiedy? Zielona mruga z kierunkami. A ktoś mi mówił, że czerwona jest jak się przełączy na długie... Ja mówię o syrenie 105l z 1979 r. Jeżeli chodzi o klakson to jaki powinien być? Jeden? Są tylko dwie kontrolki na desce czerw i ziel i w zegarze niebieska, która świeci non stop. Od lewej strony jest jakiś przełącznik hebelkowy ten nie wiem do czego jest. I do czego jest przełącznik na desce po prawej też hebelkowy. Może i głupie pytania, ale jak nie działają to nie wiem z czym to połączyć. Czy wycieraczki mają tylko 1 bieg?
Jeszcze jedno pytanie dotyczy biegunowością. Syrena miała + na masę, czyli idzie do blacharki? Bo u mnie minus jest podłączony do blacharki. Chcę jak najwięcej sam zrobić bo mam elektryka dobrego ale cwaniak na maxa do tego mieszka 100 metrów ode mnie. Jeżeli np. uszkodzony zostanie jeden kabel to wymyśli taką historię jakby miał do czynienia co najmniej z elektryką rakiety NASA. Wolałbym jak najwięcej się dowiedzieć.
Syrena 105L 1976
Syrena 105L 1979
Nysa 522 1992
Saturator sw-2 1967
i motory tylko polskie
Arturek
-#Junior
-#Junior
Posty: 186
Rejestracja: 2011-10-25, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arturek »

Bosto OK pisze: [...]
Czyli czerwona kiedy powinna się świecić? Niebieska w zegarze tez kiedy? Zielona mruga z kierunkami. A ktoś mi mówił, że czerwona jest jak się przełączy na długie... Ja mówię o syrenie 105l z 1979 r.
[...]
Są tylko dwie kontrolki na desce czerw i ziel i w zegarze niebieska, która świeci non stop. Od lewej strony jest jakiś przełącznik hebelkowy ten nie wiem do czego jest. I do czego jest przełącznik na desce po prawej też hebelkowy.
[...]


Witam

A może by tak przeczytać
- albo instrukcję obsługi auta
- albo "małego Glinkę"
(linki na forum)

Pytasz do czego kontrolki i jak działają
a) wystarczy nie być leniem tylko przeczytać w książce (papierowej lub PDF)
b) sorry ale z taką wiedzą elektryczną to jedź do elektryka

Jak chcesz naprawiać auto, skoro
a) nie wiesz która to kontrolka ładowania i kiedy się zapala
b) która to kontrolka długich i kiedy się zapala

Trzeba wiedzieć gdzie była kontrolka kierunków w starszych i nowszych modelach

Kolego - otrząśnij się i zacznij samodzielnie myśleć - forum jest od pomagania ALE nie od wyręczania leni.

pozdrawiam
Arturek

http://chomikuj.pl/a_krakow/Syrena

Obrazek
była Syrena 104, 105L oraz PF125p
Bosto OK
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-06-03, 10:15
Lokalizacja: Gmina Stare Miasto

inst

Post autor: Bosto OK »

Arturek pisze:
Bosto OK pisze: [...]
Czyli czerwona kiedy powinna się świecić? Niebieska w zegarze tez kiedy? Zielona mruga z kierunkami. A ktoś mi mówił, że czerwona jest jak się przełączy na długie... Ja mówię o syrenie 105l z 1979 r.
[...]
Są tylko dwie kontrolki na desce czerw i ziel i w zegarze niebieska, która świeci non stop. Od lewej strony jest jakiś przełącznik hebelkowy ten nie wiem do czego jest. I do czego jest przełącznik na desce po prawej też hebelkowy.
[...]


Witam

A może by tak przeczytać
- albo instrukcję obsługi auta
- albo "małego Glinkę"
(linki na forum)

Pytasz do czego kontrolki i jak działają
a) wystarczy nie być leniem tylko przeczytać w książce (papierowej lub PDF)
b) sorry ale z taką wiedzą elektryczną to jedź do elektryka

Jak chcesz naprawiać auto, skoro
a) nie wiesz która to kontrolka ładowania i kiedy się zapala
b) która to kontrolka długich i kiedy się zapala

Trzeba wiedzieć gdzie była kontrolka kierunków w starszych i nowszych modelach

Kolego - otrząśnij się i zacznij samodzielnie myśleć - forum jest od pomagania ALE nie od wyręczania leni.

pozdrawiam
Arturek

http://chomikuj.pl/a_krakow/Syrena

Obrazek
Nie jest tak jak piszesz. Przeczytałem wiele i tak kiepsko wydany np. kat części do 105 w porównaniu do wawy czy innych... to jeszcze nie widziałem. Druga sprawa instrukcje są tak wydane, że albo mało czytelne lub w porównaniu z moją są inaczej rozmieszczone.
Mam wiele jak to nazywam bobów i poznałem je od podstaw i można mnie obudzić o każdej porze i zapytać się co do czego itd.
Ze syreną jest inaczej. Pierwsze kilka lat stały, potem zbieranie części i wszystko OK, gdyby nie blacharz i lakiernik Meksyku nie porobili z instalacją. To, że posiadam syreny nie znaczy, że muszę się na wszystkim znać... Zadaję pytania aby mieć pewność. Leniem nie jestem jakbyś wiedził kim jestem z zawodu a swoich kilka motorków i inne zabytki SAM odrestaurowałem to byś był innego zdania.
Bez urazy, ale jak dostaniesz zawału najpierw weź książkę i poczytaj bo może to nie być zawał- wystarczy wziąć książkę o chorobach- taka mała dygersja :smiech
Mam wiele innych spraw na głowie i wiele projektów w trakcie i materiały, które wyszły do syren to nie dość jak na papierze toaletowym to opis jakby Glinka był na lekach.
Mam ponad 500 różnych pozycji do polskich bobów i wierz kolego, że do syreny najgorzej wydane nie wspomnę o instalacji. Serdecznie pozdrawiam kolegę i proszę pamiętać, że znawcą zostaje się z czasem a nie od razu. :majk
Syrena 105L 1976
Syrena 105L 1979
Nysa 522 1992
Saturator sw-2 1967
i motory tylko polskie
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Bosto OK, eeee ? syrena ma trudną isntalkę, ja swoją skłądałem 2 dni i działa, po prostu poznać zasadę dziąłania i po schemacie dojść ;)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Tak jak pisze kolega wyżej szczególnie uważaj na podłączenie prądnicy bo tam idzie się pomylić ale dasz rade.
A i za 150 zł kupic instalacje do żuka rewelacja. I DLATEGO lubie takie opisy syrena,warszawa,żuk,może nysa jak się niewie co się sprzedaje to zakup bezsensowny.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

no dobra, ale Glinka temat kontrolek opisuję wyczerpująco. jako 13-latek ogarnąłem obsługę z książki, tylko wstecznego nie umiałem wrzucić ;)
ODPOWIEDZ