Syrena 105 po 16 latach postoju

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Syrena 105 po 16 latach postoju

Post autor: Emenems »

Witam, jestem w posiadaniu Syreny 105L która stała 16 lat w garażu, blacharsko wygląda bardzo dobrze, ale chciałbym ją odpalić i moje pytanie brzmi, co sprawdzić, naprawić i ew przupuszczalne usterki jakie może mieć syrena po takim postoju. Proszę o pomoc. Dodam że syrena ma lekko ponad 20 tys przebiegu.
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

Sprawdź czy dasz radę obrócić silnikiem za pasek.Później bez względu czy silnik obraca czy nie, wykręć świece i zalej cylindry naftą po 100ml każdy, a potem wkręć świece spowrotem.Zostaw to na dobry tydzień, a w ciągu tego tygodnia obróć kilka razy silnikiem łapiąc za pasek.Po ok tygodniu spuść wszystko przez śruby spustowe od spodu silnika. Jak na początku okaże się że silnikiem nie można obrócić to nawal tej nafty do oporu i codziennie próbuj obrócić silnikiem za pasek. Jakby przyrdzewiał w środku to i tak powinien puścić żeby się obracać, wtedy powinno udać się go odpalić, ale łożyska na wale to na bank będą huczały. :piwo:
W między czasie możesz sobie posprawdzać i poczyścić połączenia na instalacji od silnika, styki przerywaczy itp.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

Daj jakies fotk....
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Emenems »

Na razie mam bardzo mało bo dopiero wpłaciłem zaliczke, ale w sobote będzie więcej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Baza wyglada Ok.
Powodzenia
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Emenems »

Dzięki, auto stało ponad 16 lat nieuruchamiane w szczelnym garażu, rdzy jest na nim jak na lekarstwo, jedynie drzwi troszke do wyklepania i maska wgnieciona, zastanawiam się czy lakierować poszczególne elementy czy całą przemalować na inny kolor.
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

Maski raczej nie uratujesz ale zawsze można wymienić co do reszty to w ostatnim czasie najładniejsza baza do remontu. Gratulacje
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Emenems »

ehh mam nadzieje że się mylisz bo ktoś na nią siadł i wgniótł, w każdym bądź razie dziękuje
Romet Polo M760 1976r
FSM Syrena 105L 1980r
https://www.facebook.com/syrenaa105l
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

nie wiem jak wygląda pod spodem ale kiedyś jak kupiłem moja 105L miałem tak samo w tym ze miałem nową maske i wymieniłem . Tamtą pogiętą zabrał gośc co grzebał bosto czy udało mu się ją naprawić nie wiem.Raczej wątpie bo tak jest profilowana że albo dobrze klepnąć i masa szpachlowania które może czasami peknąc.
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Emenems »

Tak, ale planuje ją od dołu wybić żeby wyprostować, a jak nie przyniesie rezultatu to będzie nowa
Awatar użytkownika
szymoniec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 428
Rejestracja: 2007-02-27, 19:28
Lokalizacja: Łękołody

Post autor: szymoniec »

Złóż do kupy, _nie_ remontuj i ciesz się oryginałem!
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Emenems »

chciałbym żeby wyglądała lepiej niż oryginał, także będe próbował ją odnowić
Romet Polo M760 1976r
FSM Syrena 105L 1980r
https://www.facebook.com/syrenaa105l
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Emenems pisze:chciałbym żeby wyglądała lepiej niż oryginał, także będe próbował ją odnowić
ja proponuje ogarnąć ja mechanicznie i ewentualny zaprawki i polerka j zostawić ja tak jak jest w oryginale , nie remontować bo wygląda nieźle , a co do sprawdzenia , to na pewno , przeczyści platynynki , zregenerować układ hamulcowy , i przejrzeć elektrykę

i gratuluje zakupu wygląda na niezły egzemplarz swoja droga , kupiłem w Siedlcach jedna syrenę jakieś 3 lata temu
Awatar użytkownika
Emenems
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 67
Rejestracja: 2014-02-13, 13:02
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Emenems »

Dziękuje, ja jade po nią do Dęblina w sobote, swoją drogą jestem ciekawy jaką Pan kupił Syrene w Siedlcach, gdyż kojarzę kilka które stały w Siedlcach
Romet Polo M760 1976r
FSM Syrena 105L 1980r
https://www.facebook.com/syrenaa105l
MIMBRO
-#Junior
-#Junior
Posty: 188
Rejestracja: 2011-02-23, 17:24
Lokalizacja: Lubartów

MIMBRO

Post autor: MIMBRO »

ja proponuje ogarnąć ja mechanicznie i ewentualny zaprawki i polerka j zostawić ja tak jak jest w oryginale , nie remontować bo wygląda nieźle , a co do sprawdzenia , to na pewno , przeczyści platynynki , zregenerować układ hamulcowy , i przejrzeć elektrykę
Ja przyłączam się do słów Szczepana pierwsze co zrób to ją porządnie umyj karcherem zobaczysz jaki efekt będzie a na pewno będzie wyglądać o niebo lepiej ,zajmij się uruchomieniem silnika ,rejestracją (moja sugestia )na remontuj ją na razie wyklep maskę ,bez problemu idzie to wykonać i w drogę remont to nie lakierowanie jednego elementu w aucie tylko jak ją zaczniesz rozbierać ,to zobaczysz ile to pracy wymaga i czasu!!! idzie wiosna uruchamiaj ją i w drogę jest parę zlotów do zaliczenia ,zrobisz jak zechcesz ale prawdę ci mówię nim coś zaczniesz zastanów się dobrze !!!
ODPOWIEDZ