Koszty rejestracji na żółte tablice.

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Koszty rejestracji na żółte tablice.

Post autor: motonita »

Witam.

Ze względu na często słyszane pytania i rożne legendy krążące po świecie bajek baśni i realizmu postanowiłem opisać jak wygląda sprawa kosztów.

No więc weźmy do porównania taki pojazd marki syrena 104. Kupujemy go od kogoś pojazd normalnie zarejestrowany bez przeglądu OC niestanowi w tej sprawie.

Koszty:

Podatek
Białe: Koszt podatku zgodnie z cennikiem urzędu skarbowego, kwota wolna od podatku 1000PLN.
Żółte: Koszt podatku zgodnie z cennikiem urzędu skarbowego, kwota wolna od podatku 1000PLN.

Inne dokumenty potrzebne:
Białe: Brak
Żółte: Wpis od konserwatora zabytków 0 PLN (niektóre konserwy jakieś opłaty ewidencyjne biorą max 20 PLN ), zrobienie białej karty jeżeli robicie sami max 50 PLN.

Przegląd badanie techniczne badanie zgodności:
Białe: 99 PLN dla samochodu osobowego, (cena ustawowa)
Żółte: 280 PLN dla samochodu osobowego, (cena ustawowa jednak nie które stacje biorą mniej wolno im [chyba])

Białe: 1 rok 99 PLN, 2 rok 99 PLN, 3 rok 99 PLN, 4 rok 99 PLN.
Żółte: 1 rok 280 PLN, 2 rok 000 PLN, 3 rok 000 PLN, 4 rok 000 PLN.

Wydanie tablic i dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji:
Białe: 180,50 PLN w przypadku wydania nowych tablic rejestracyjnych, 80 zł w przypadku posiadania białych tablic z tego samego powiatu
Żółte: 180,50 PLN w przypadku wydania nowych tablic rejestracyjnych, 80 PLN w przypadku posiadania białych tablic z tego samego powiatu


ADNOTACJA DLA MOTOCYKLI I MOTOROWERÓW:

Przegląd badanie techniczne badanie zgodności:
Białe: 64 PLN dla motocykla (cena ustawowa)
Białe: 51 PLN dla motoroweru (cena ustawowa)
Żółte: 183 PLN dla motocykla i motoroweru, (cena ustawowa jednak nie które stacje biorą mniej wolno im [chyba])

Wydanie tablic i dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji: MOTOCYKL
Białe: 121,50 PLN w przypadku wydania nowych tablic rejestracyjnych, 80 zł w przypadku posiadania białych tablic z tego samego powiatu
Żółte: 121,50 PLN w przypadku wydania nowych tablic rejestracyjnych, 80 PLN w przypadku posiadania białych tablic z tego samego powiatu

Wydanie tablic i dowodu rejestracyjnego w wydziale komunikacji: MOTOROWER
Białe: 112,50 PLN w przypadku wydania nowych tablic rejestracyjnych, 80 zł w przypadku posiadania białych tablic z tego samego powiatu
Żółte: 112,50 PLN w przypadku wydania nowych tablic rejestracyjnych, 80 PLN w przypadku posiadania białych tablic z tego samego powiatu
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
minio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 85
Rejestracja: 2013-07-28, 14:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: minio »

motonita, byłem załatwiać sprawę z moją syrenką na żółte, dopisz jeszcze, że niektóre buraki :fire wymagają opinii rzeczoznawcy ;/ ... jak widać ja tego nie ominę i czekają mnie dodatkowe koszty
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a czemu nie ominiesz? opinia nie jest obiwiązkowa :)

odezwij sie na GG
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
ostmar
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-05, 18:25
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: ostmar »

motonita pisze:opinia nie jest obiwiązkowa
Na stronie Śląskiego konserwatora zabytków
http://www.wkz.katowice.pl/index.php?op ... &Itemid=95
wyraźnie napisano iż :
Dokonuje się to poprzez opracowanie i przesłanie do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków opinii rzeczoznawcy techniki samochodowej (z listy zatwierdzonej przez Generalnego Konserwatora Zabytków) oraz Karty Ewidencyjnej Ruchomego Zabytku Techniki (w 2 egzemplarzach).

Więc jak jest z tą opinią ???
Warszawa M20 1957
Warszawa 223 1971
Syrena 105 1974
Syrena 105L 1981
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

działanie bezprawne....

koledzy chwilowo wojuje z jednym z konserwatorów ktory wymaga... jak przejde wojne co i jak to opisze,

ale zdanie podtrzymuje NIE JEST KONIECZNE


ostmar wyslij zapytanie na jakiej podstawie prawnej tego oczekuja
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Oni dostali jakiś odgórny prykaz aby wymagać opinii (zalecenia administracyjne i tyle), powinno się utrzeć im głowy, tworzy się państwo w państwie. Przy odmowie pisemnej powinni uzasadnić. To jest ewidentne lobby rzeczoznawców.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zalecenie nie jest formą prawną i takie postepowanie jest niezgodne z ogolnie obowiazujacymi przepisami prawa, po za tym zalezenie to nie ustawa
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

...a wiesz, że administracja państwowa a w szczególności US bardzo często funkcjonują niezgodnie z prawem. Tutaj poruszamy bardzo wąski wycinek.
Pamiętaj, że wykładnią urzędnika jest zalecenie przełożonego a nie ustawa.
Urzędnik nie zna prawa ( a jeśli zna to i tak robi co mu każą), jest przeszkolony i wykonuje zalecenia przełożonego który także otrzymuje polecenia od swojego zwierzchnika.
Ostatnio zmieniony 2014-06-16, 20:49 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a na to to ja juz nic nie poradze.... chyba że wygram wybory...

bedziecie głosowac na moją CHrześcijańską Unie Jedność??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

No dobra ale jakoś zaprezentuj swoja partię.
Mam nadzieję, że daleko jej do poglądów PO czyli dawnej Unii Wolności.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

całkiem odmienne od wszystkich innych partii.,.. bedziemy krasc gwałcic palić i rabowac
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

No to ja nie poprę nazistów, komunistów już prawie wszystko ukradziono, niewiele zostało.
Nazwa mi się nie podoba...
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

motonita pisze:całkiem odmienne od wszystkich innych partii.,.. bedziemy krasc gwałcic palić i rabowac
To jest przecież dokładnie odzwierciedlenie działań PO :fire
Więc, gdzie jest ta inność? Pytam się... :>
Syrena 104, Syrena Bosto
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

ta inność jest w POLSCE
kombi
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Co do tego wymagania przez konserwatorów opinii rzeczoznawcy, rozmawiałem z motonitą. Konserwatorzy dostali wytyczne od Generalnego Konserwatora Zabytków, gdzie jest mowa o opinii, a także np. o tych nieszczęsnych 75% oryginalności.
Takie wytyczne nie są aktem prawnym powszechnie obowiązującym, zgodnie z art. 87 Konstytucji RP.
Jest to typowy przejaw zjawiska odwrócenia hierarchii źródeł prawa, opisywanego w każdym podręczniku prawa administracyjnego. Urzędnicy najbardziej obawiają się zarządzeń wewnętrznych, ponieważ te pochodzą od ich bezpośredniego przełożonego. W mniejszym stopniu boją się rozporządzeń, bo to wciąż władza wykonawcza, minister mógłby wyciągnąć konsekwencje. Ustaw w ogóle się nie boją, a z Konstytucji się śmieją.
Akt prawny powszechnie obowiązujący obowiązuje wszystkich. Te akty to przede wszystkim Konstytucja, ustawy i rozporządzenia. Natomiast akty wewnętrzne obowiązują jedynie urzędników. Przy pomocy aktów wewnętrznych/zarządzeń/wytycznych itp. organy administracji publicznej nie mogą tworzyć norm prawnych powszechnie obowiązujących. GKZ nie ma kompetencji do wydawania rozporządzeń, a tym bardziej wydając wytyczne nie może tworzyć norm prawnych, które nakładałyby obowiązki na obywateli. Tego rodzaju wytyczne nie mogą wprowadzać też żadnych kryteriów, które decydują o wpisie do ewidencji. Wytyczne i zarządzenia mogą nakładać obowiązki tylko i wyłącznie na podległych GKZ urzędników. Np. GKZ może napisać, że konserwatorzy muszą przechowywać białe karty w dużych szufladach w pozycji pionowej, itp. Ale nie ma prawa nakładać obowiązku na obywateli.
Syrena 104, Syrena Bosto
ODPOWIEDZ