Fajki do Syreny 105

schematy
ODPOWIEDZ
jaNO
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 52
Rejestracja: 2013-08-29, 10:14
Lokalizacja: Kielce

Fajki do Syreny 105

Post autor: jaNO »

Doprowadzony do ostateczności podskakującymi fajkami zadam kolegom pytanie : jakie stosujecie fajki w swoich Syrenkach ?
Ja mam takie jak na fotce i niech je szlag trafi. Raz trzymają a za chwilę na wyboju już jest luz.
Wiem że są jeszcze takie z epoki z obudową blaszaną i takie na sztorc od czegoś.
Na co się zdecydować ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Te ze zdjęć są ok. Nie mozesz mieć na końcu świecy kapturka tylko musisz mieć gwint! Na ten gwint te świece idealnie pasują. Ewentualnie spróbuj podgiąć blaszki w środku wąskim śrubokrętem.

A jak masz wyrobione to: http://polmozbytbielsko.pl/?366,fajka-syrena
Awatar użytkownika
DarioRec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 617
Rejestracja: 2011-03-04, 19:46
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: DarioRec »

jaNO,
z własnego doświadczenia z Syrenami powiem że wszystkie miały gięte fajki ebonitowe (?). Każda ma gniazdo z drucikiem sprężynującym w kształcie półksiężyca, gdy ten drucik się zbyt mocno rozegnie fajka wyskakuje ze świecy. Jest możliwość prostego wyjęcia tego drucika i dogięcia, jednak ponowne wsunięcie go w gniazdo to już spora gimnastyka.
Awatar użytkownika
Magister
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4491
Rejestracja: 2007-04-26, 20:00
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: Magister »

Ja cały czas mam oryginalne gięte tylko trzeba te blaszki ściągać bo przez nie fajka daje przebicie nawet nowa.
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Ja mam współczesne gumowe, zakładane na kulki. Wystarczy kupić na sztuki kable do Fiata, albo do Skody i obciąć końcówkę, która idzie do kopułki. Niektórzy pisali, że takie są gorsze, ale gdy założyłem nowe, takie jak oryginał od Mariusza nie było żadnej różnicy. Potem mi pękła ta plastikowa fajka i wróciłem do gumowych od Skody.
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
pawelus1981
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 73
Rejestracja: 2008-02-17, 18:37
Lokalizacja: koszalin

Post autor: pawelus1981 »

A ja mam fajki NGK są wodoszczelne i dobrze siedzą na świecach. Kupiłem w sklepie z częściami do motorów 14złociszy za sztuke

[ Dodano: 2014-07-26, 16:11 ]
NGK, przewody beru

[ Dodano: 2014-07-26, 16:14 ]
NGK, przewody beru
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Ja mam identycznie fajki NGK (z rezystorem 5kOhm) i przewody beru, trochę się trzeba namęczyć z wciskaniem tego. Plastikowe nakrętki na cewkę od przewodu WN rozwierciłem pod średnicę przewodu, żeby go nie skubać i na dodatek po nasunięciu nakrętki na przewód, na jego końcu, tym który wchodzi w cewkę dałem koszulkę termokurczliwą, wtedy już nakrętki nie zdejmiesz, ale jak ją dokręcasz to to wszystko jest dociskane i trzyma się mocno.
ODPOWIEDZ