syrena 103 potrzebuje pomocy

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

karols88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-10-06, 18:47
Lokalizacja: Przysucha

syrena 103 potrzebuje pomocy

Post autor: karols88 »

witam, proszę znawców tematu o wypowiedzenie sie na temat ile moze być warta Syrena 103 1965r, po całkowitym odrestaurowaniu, prócz lusterka bocznego 100% oryginalna. Wewnątrz kremowa skóra oczywiście na oryginalnych fotelach. Potrzebne pieniążki i noszę się z zamiarem sprzedaży.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

Ponieważ jestem znawcą 103 więc wypowiem się. Lusterko nie jest problemem, ściągasz i masz 100 % oryginał.
Niestety ale tej Syrenie brakuje dużo do oryginalności, więc i cena niższa, kierunki, opony, brak wycieraczki, dekle,kierownica, lampy przednie z ramkami, lakier, skóra na fotelach. Więcej nie widać więc trudno dalej wymieniać.
Obserwując rynek Syren 103, można się spodziewać, że byłaby szansa na sprzedanie tej Syreny za kwotę ~10000zł.
Zapewne szacowny znawca 103- jek Yanosik mógłby także sporo tu dodać w kwestii opinii.
karols88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-10-06, 18:47
Lokalizacja: Przysucha

Post autor: karols88 »

dzieki za odp.czyli 103 wychodzily bez lusterka? kierunki rozumiem ze te male jajeczka? opony to stomil record z nakladkami które można zdjąć, wycieraczki juz są, jesli chodzi o dekle czy powinny byc te okrągłe z logo czy mogą być tylko okrągłe bez logo? kierownica jest już kremowa( pomalowana...) co do lamp to tylko ramki inne?

Syrena na zbiornik paliwa z tyłu, czy nie wychodziły 103 z takimi kierunkami na koniec serii?
a i co z kłami na zderzak?
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

post niżej
Ostatnio zmieniony 2014-07-15, 21:31 przez Mikrusiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

Mikrusiarz pisze:Ponieważ jestem znawcą 103 więc wypowiem się. Lusterko nie jest problemem, ściągasz i masz 100 % oryginał.
Niestety ale tej Syrenie brakuje dużo do oryginalności, więc i cena niższa, kierunki, opony, brak wycieraczki, dekle,kierownica, lampy przednie z ramkami, lakier, skóra na fotelach. Więcej nie widać więc trudno dalej wymieniać.
Obserwując rynek Syren 103, można się spodziewać, że byłaby szansa na sprzedanie tej Syreny za kwotę ~10000zł.
Zapewne szacowny znawca 103- jek Yanosik mógłby także sporo tu dodać w kwestii opinii.




dokładnie tak jak Mikrusiarz piesze wiele jej brakuję do 100% oryginału , z tego co widzę to lampy i Ramki też chyba 104-105 , największym jej mankamentem widocznym jest kolor metalick który , jest ciężko naprawić , po za tym jeszcze kwestia tego jak wygląda blacharka ( podłoga , fartuchy tylne itp ) czy są zachowane oryginalne przetłoczenia , jeśli tak , to jeśli komusi odpowiada lakier , to może dać nawet do 15 tys bo uzupełnienie braków to kosz jakiś 2-4 tys ,zależy co jeszcze jest nieoryginalne bo to zdjęcia mało pokazuję
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

karols88 pisze:dzieki za odp.czyli 103 wychodzily bez lusterka? kierunki rozumiem ze te male jajeczka? opony to stomil record z nakladkami które można zdjąć, wycieraczki juz są, jesli chodzi o dekle czy powinny byc te okrągłe z logo czy mogą być tylko okrągłe bez logo? kierownica jest już kremowa( pomalowana...) co do lamp to tylko ramki inne?

Syrena na zbiornik paliwa z tyłu, czy nie wychodziły 103 z takimi kierunkami na koniec serii?
a i co z kłami na zderzak?
Kiedyś nie było wymogu bocznych lusterek, Galmoty to wyrób rzemieślniczy i zakładali użytkownicy. Fabryka wypuszczała 100/101/102/103/104 bez lusterek.
Bak z tyłu pojawił się w połowie 1964r wcześniej był z przodu, wtedy też znikły kły i napisy na przednich błotnikach. Wszystkie 103 cechowały:dekle gładkie (wyoblone) bez loga, klosze lamp przednich symetryczne, ramki reflektorów zaokrąglone, tylne lampy czekoladki, opony diagonalne (nie Rekord). W fazie końcowej produkcji tego modelu tj w 1966r, montowano duże kierunki takie jak masz założone, wcześniej montowano tzw. jajeczka pomarańczowe. Lusterko wsteczne powinno być owalne. Wszystkie gałki kremowe. Felgi-centralny otwór z wywinięciem (rant) w druga stronę jak w 104/105. Zwróć uwagę na kierunek montażu zderzaków, odwrotnie niż w 104/105 (do góry nogami o ile można tak opisać).
Na epokowym zdjęciu Syrena 103 z końca 1963 lub początku 1964r.
Obrazek

Tutaj moja 103 z pierwszej połowy 1964 której także nieco brakuje do 100 % oryginalności.
Obrazek
Obrazek


A tu model młodszy po połowie 1964
Obrazek


Niestety ale tak jest, że nigdy nie odzyska się włożonych pieniędzy w remont przy odsprzedaży.
karols88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-10-06, 18:47
Lokalizacja: Przysucha

Post autor: karols88 »

wrzucam wiecej zdj. Mówcie co jeszcze jest nie tak.
pewnie ciezko będzie dostać oryginalne dekle lampy i kierunki, jakie mogą być ceny? dekle były chyba niedawno na allegro cos kolo 1000zl. myslicie ze warto wrócic do oryginalu i dopiero sprzedac?
szczeze myslalem, ze cena bedzie 2x wyzsza niz pisaliscie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

licznik kilometrów też nie jest oryginalny, brak daszka przeciw słonecznego i jeszcze inne
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
karols88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-10-06, 18:47
Lokalizacja: Przysucha

Post autor: karols88 »

inne tzn? pisz co wiesz daszek mam bedzie zalozony, co z tym licznikiem?
Awatar użytkownika
mariusz.w06
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 294
Rejestracja: 2011-11-07, 19:19
Lokalizacja: Mińsk-Maz.

Post autor: mariusz.w06 »

Licznik km powinien być nad wskazówką
Syrena 105l
Warszawa Garbus 201
WFM
WSK x5
Motorynka M3
SHL m11
MZ ETZ 250

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kolego trzeba cie uświadomić... tak czy siak nie zarobisz kokosów....

syrena to nie mersedes w klasie S....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
karols88
Posty: 11
Rejestracja: 2006-10-06, 18:47
Lokalizacja: Przysucha

Post autor: karols88 »

dzieki MAriusz, mam taki licznik w zapasach, jesli ktos cos jeszcze wypatrzył czekam na opinie.
może Mikrusiarz powiesz jak z wnetrzem? to zdj Twojej 103 znalazlem w necie gdy dobierałem lakier, u Ciebie klor jest oryginalny? wychodzily takie syreny? z tego co piszecie popelnilem błąd z lakierem
kolego motonita jeszcze sie zdziwisz jak kiedys ceny pierwszych Syren przebija s klass ale nie o tym jesli widzisz cos niezgodnego z rocznikiem pisz smiało.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

Szkoda,że to ślubowóz.... Gdyby była 100% oryginalna to byłoby ciekawie. Skóra to porażka. Ja prawie 8 miesięcy szukałem materiału fakturą jak najbardziej zbliżonego do oryginału. Ale każdy robi jak chce.

Bardzo mnie ciekawi temat blacharki i silnika. Poprosimy zdjęcia pasa tył (podswietlenia i wnętrza bagażnika),komory silnika i progów. Ciekawi mnie czy błotniki były przerabiane ze 105? Czy Pas przód był oryginalny?Bo 103 miały inne niż 105 i 104. Czy fartuchy były spawane itd. Np Yanosik miał 103 i fartuchy miał na gładko. Tak samo bagażnik i podłoga...Czy sa przetłoczenia? Wycieraczka czy kierownica itd to nie problem. Ale blacharka to podstawa.

Ja akurat robie 125p z '68r i ponieważ był trochę przerabiany z przodu to kupiłem karoserie klasyka ,żebym miał na wzór (spawy,łaczenia blach,otwory). Dla wielu osób to wazne i ma znaczenie jeżeli chodzi o cene auta. Chyba,że ktoś się nie zna to nie rozpozna 102 od 104 no chyba ,że po znaczku. Ale ludzie dzielą Syreny na dwie kategorie - drzwi pod wiatr i reszta.....

TEMAT PRZESUWAM BO TO NIE ODPOWIEDNI DZIAŁ
Mikrusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1049
Rejestracja: 2008-05-19, 22:00
Lokalizacja: RP

Post autor: Mikrusiarz »

karols88 pisze: myslicie ze warto wrócic do oryginalu i dopiero sprzedac?
szczeze myslalem, ze cena bedzie 2x wyzsza niz pisaliscie
Wszystko da się skompletować, kwestia czasu i pieniędzy, repliki dekli gładkich tak jak piszesz 1000zł (ja mam właśnie takie kupione za 800-trzeba negocjować cenę). Klosze reflektorów symetryczne można kupić, często są na Allegro po 80 zł. Kierunki teraz nowe (składaki współczesne) nawet ktoś sprzedaje na Alle komplet 229zł.
Jeśli chcesz ją sprzedać nie inwestuj więcej, nie zwróci się.
Remont Syren jest nieopłacalny, robimy dla siebie z sentymentu, gdy sytuacja nas zmusi do sprzedaży to niestety otrzymamy ~50 % zainwestowanych pieniędzy.
Mój lakier czyli barwa jest nieoryginalna, świadomie tak pomalowałem, miałem sentyment do tej barwy.
Co można nieoryginalnego zauważyć? Przycisk klaksonu masz chyba od 104, powinien być kremowy, licznik masz od Syreny 105. Brakuje wykładziny ciemno szarej pod deskę. Ja kupiłem w Leroy, dociąłem i zawiozłem do obszycia, mam w barwie czerwonej.
Materiał na podsufitówkę masz pikowany, w oryginale była taka szmata flanelo-podobna, mechata. Gałka biegów jest od 104, powinna być dużo krótsza (~3x).
Brakuje uszczelek drzwi.
Tak czy siak masz unikatową Syrenę gdyż to model dwucylindrowy i mówiąc żartobliwie to prawdziwa Syrena z krwi i kości :ok3
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no to jak sie tak bawimy to poporsze numer ramy, numer silnika, i numer budy
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ