Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Już po wizycie na Dzienniku Podawczym w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie.

Jestem w szoku.

Wrażenia bardzo pozytywne. Pani w okienku miła. Nawet się nie zająknęła pytaniem o opinię rzeczoznawcy.
Całe nasze spotkanie trwało maksymalnie minutę.

:zdziwko :zdziwko :zdziwko
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

No i super - ich mentalność chyba już się zmienia !? :faja
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

da sie ? :D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
greg661
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-15, 21:03
Lokalizacja: Janowo

Post autor: greg661 »

Hej, posiadam bmw e32 z 1990. Kupując auto dostałem opinię rzeczoznawcy z 2017 roku. Wypełniłem wniosek, białe karty i dolaczylem w/w opinię gdyż w konserwa z Olsztyna tego wymaga. Odeslali mój wniosek twierdząc że opinia jest przeterminowana. Czekam na decyzję odmowna. Będę się odwoływał do ministerstwa gdyż nie mają podstawy żądać opinii. Jakieś wzory? Podpowiedzi?
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

ooo, zacząłeś batalię w olsztynie, ja się zbieram i zbieram ale jesienią też bede uderzał u tego :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Awatar użytkownika
Trabik
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-03, 14:28
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: Trabik »

Marek.K. pisze:ooo, zacząłeś batalię w olsztynie, ja się zbieram i zbieram ale jesienią też bede uderzał u tego :)
W tym tygodniu rozmawiałem z rzeczoznawcą z zapytaniem czy mogę teraz wyrobić u niego dokumenty, a do konserwatora zabytków zgłosił bym się za pół roku. Trochę pokręcił nosem ale stwierdził, że raczej nie powinno być problemu, gorzej gdybym chciał to zrobić za rok, dwa lata. Dla konserwatora (w/g mojego rzeczoznawcy) rok to już odległy termin i w aucie mogły zajść już jakieś zmiany. Powiedział, że w razie takiej sytuacji miałbym zgłosić się do niego ponownie i on odnowi białą kartę.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

poproś o podstawe prawna która mowi ze jest termin konkretny i wazność takiej opinii :D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
dayer41
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-18, 20:12
Lokalizacja: ZLW

Re: Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Post autor: dayer41 »

Cześć,
odgrzewam kotleta.

Jestem na etapie rozmów z łódzkim konserwatorem. Dostałem oczywiście odmowę przyjęcia własnoręcznie wykonanej białej karty..

Poniżej pisemne uzasadnienie:
Szanowny Panie,

ŁWKZ zawsze wzywa wnioskodawców składających wniosek o włączenie karty ewidencyjnej obiektu do wojewódzkiej ewidencji zabytków o opinię techniczną, zgodnie z instrukcją (KRYTERIA OCENY I ZASADY WŁĄCZANIA DO EWIDENCJI ZABYTKÓW) wydaną przez ŁWKZ, która stosowana jest od dnia 10.10.2016 r. (kryteria oraz zasady włączania pojazdów do ewidencji ruchomych zabytków techniki woj. łódzkiego dostępne są na stronie internetowej WUOZ w Łodzi pod następującym adresem: http://www.wuoz-lodz.pl/Zmiana_kryterio ... jazdow,8,3).

Zgodnie z art. 22. ust. 2 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 840) wojewódzką ewidencję zabytków prowadzi wojewódzki konserwator zabytków. ŁWKZ informuje, iż zgodnie z § 14. 1 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia rejestru zabytków, krajowej, wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz krajowego wykazu zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem (Dz.U. 2021 poz. 56) włączenie karty ewidencyjnej obiektu do wojewódzkiej ewidencji zabytków dokonuje odpowiedni terenowo wojewódzki konserwator zabytków. Ujęcie karty w wojewódzkiej ewidencji zabytków jest czynnością materialno-techniczną, która w przeciwieństwie do postępowań administracyjnych nie jest ściśle określona/uregulowana prawnie, dlatego też powszechnym jest tworzenie przez wojewódzkich konserwatorów zabytków zarządzeń/kryteriów włączania zabytków techniki do wojewódzkiej ewidencji, które oparte są na wskazówkach Generalnego Konserwatora Zabytków i Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków. Ponadto wymóg ten uwarunkowany jest obawą ŁWKZ, iż dane zawarte w załączonej do wniosku karcie ewidencyjnej obiektu wypełnionej przez właściciela/wnioskodawcę mogą nie być obiektywne.

W związku ze złożeniem wniosku z kartami sporządzonymi przez wnioskodawcę lub osobę nieposiadającą dokumentów potwierdzających jej kwalifikację/doświadczenie, wzywamy do uzupełnienia braków formalnych.

Z poważaniem
No i teraz... co dalej? Czy pozostaje tylko sądzić się na wyższych szczeblach?
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Post autor: motonita »

oj łódzki jest strasznie ciezki... tworza sobie swoje państwo w państwie....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Post autor: PrzemekP »

Informacyjnie bubek z Katowic podniósł sobie kolejny raz wiek z 30 na 35 i zakończenie produkcji z 15 na 20 lat. Patrząc na to co odpierniczają zaczynam wierzyć w teorie o celowym uje***niu transportu indywidualnego w świetle zapowiedzianych SCT i podatków od rejestracji i posiadania samochodu.
Pozdrawiam
www
dayer41
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-18, 20:12
Lokalizacja: ZLW

Re: Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Post autor: dayer41 »

Łódź jest fatalna...
przepchnąłem swój temat czym prędzej, mam już decyzję o wpisie do ewidencji. Oczywiście z opinią rzeczoznawcy, bez w ogóle nie ma rozmowy, zorganizowałem sobie ją po znajomości, kartę robiłem sam.
Na odpowiedź czekałem prawie 60 dni :D dodzwonienie się do inspektora od spraw zabytków ruchomych to loteria i cud, może raz na dwa tygodnie przy codziennym dzwonieniu był w ogóle sygnał, reszta tak jakby telefon wyłączony? i zawsze to samo - tak, mamy Pana wniosek, jest kompletny, damy znać..
Po czym cudownie dodzwoniłem się po dwóch miesiącach, a oni, że muszę podjechać bo podpisu brakuje, od iluś tam dni papiery czekają na mnie i leżą, ale nikt się nie pofatygował zadzwonić, napisać, cokolwiek...

Przepchnąłem temat jak najszybciej bo jak słyszę, co się wyrabia z konserwatorami to mózg mały :crazy:
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Post autor: suchy »

Napisz skargę do Wojewody, że konserwa woła opinię BEZ PODSTAWY PRAWNEJ.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
dayer41
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 31
Rejestracja: 2012-02-18, 20:12
Lokalizacja: ZLW

Re: Taniec z Gwiazdami z biura Wojew. Konserwatora Zabytków

Post autor: dayer41 »

suchy pisze: 2023-10-04, 18:54 Napisz skargę do Wojewody, że konserwa woła opinię BEZ PODSTAWY PRAWNEJ.
Szczerze - mam dużo ważniejszych obowiązków i pilnych spraw, żebym się ciągał z pismami do wojewodów. Już niejeden grubszy ode mnie pewnie próbował. Teraz dla mnie w życiu ważniejszy jest czas niż zaoszczędzenie kasy na opinie rzeczoznawcy, a tanio dałem po znajomości :wink:

Motonita już dawno wojował z łodziakami, bez skutku. To gdzie mi do tego podchodzić, nie siedzę tak w przepisach. Teraz jako rzeczoznawca wiadomo - nie będziemy od niego tego wymagali :D
ODPOWIEDZ