Syrena 100 1959r

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
oldcaar
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-02, 12:00
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Syrena 100 1959r

Post autor: oldcaar »

Witam.
Swoją syrenkę nabyłem jakieś 4 late temu. Zamiarem zakupu była 104-ka w stanie jeżdżącym ale jak to zwykle bywa los płata nam figla i mam 100-kę do renowacji. Na domiar złego jakiś wizjoner zmienił jej klapę na krótką.
A oto kilka zdjęć z dnia zakupu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-11-08, 21:49 przez oldcaar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

no kazdy by chciał takie rozczarowania...

podaj numer ramy na PW do spisu
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Całkiem fajnie zachowany egzemplarz, tak na pierwszy rzut oka. Ale jakieś aktualne zdjęcia by się przydały ;-)
oldcaar
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-02, 12:00
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: oldcaar »

W tej chwili nie posiadam aktualnych zdjęć -jednakże syrenka miewa się dobrze.
Poszukuję dokładnych zdjęć tylnej klapy i mechanizmu jej zamykania, jeżeli takie posiadacie proszę o przesłanie na PW.
Poszukuję również troszkę gratów:
- zderzaki z kłami,
- ramki lamp przednich,
- kierunków przód,
- klapy tył,
- lamp tylnych,
- klamek i korbek wewnętrznych do drzwi,
- podłogi do bagażnika,
- białej kierownicy,
- kółka pasowego na pompę,
- felgi 16'' do bagażnika,
- lampki do podświetlenia bagażnika,
- kompletny zamek klapy tył,
- wieszak na słupek kierowcy czarny z bordowym środkiem,
- kołpaki fso.
Na chwilę obecną o tych brakach wiem, a co będzie dalej to się okaże podczas remontu.
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

100-tka :ok3 :ok3 Ale fajnie. Jak tam papiery od niej. No i pochwal się jak na nią trafiłeś?
oldcaar
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-02, 12:00
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: oldcaar »

Z papierem niema problemu.
Trafiłem na nią przypadkiem. Tak jak pisałem wyżej chciałem sprawną jeżdżąca, kompletną 104-kę więc rozpuściłem chęć zakupu wśród znajomych. po pewnym czasie kumpel mówi mi że jest syrena, ja go pytam czy sprawna? On że nie ale jest to chyba 102 lub 103. No to odpowiedziałem że jej nie chcę. Kumpel uparł się i po jakichś 2 miesiącach zaciągnął mnie na oględziny. Po oględzinach myślałem że jest to 101-ka. Początkowo byłem nie zdecydowany bo nie ukrywam że wiem co to znaczy kupić pojazd niesprawny, zdekompletowany. Jak uzgodniliśmy z właścicielem cenę wynająłem lawetę, zajechałem a ten się rozmyślił. Po 2 tygodniach dzwoni do mnie że jak jestem dalej zainteresowany to żebym przyjeżdżał. Pożyczyłem po raz kolejny lawetę, namówiłem kumpla aby żukiem mi ja przyciągnął, sam wsiadłem w golfa i w drogę. Wyjechaliśmy z samego rana. Na miejscu od strony podwórka droga do syreny była zatarasowana. Właściciel stwierdził że jest duży mróz i bez problemu wyciągniemy ją ciągnikiem po łące. Po odkuciu lodu i przejechaniu na holu jakichś 15 m ciągnik się zarył. Decyzja - robimy drogę od podwórka i ciągniemy z powrotem. Po wyciągnięciu na podwórko napompowaliśmy koła, wprowadziliśmy na lawetę i w drogę. Wyjeżdżając z bramy okazało się że Żuk strasznie się ślizga. Troszkę go narzuciło i tylne koło lawety znalazło się w rowie na domiar złego operator razem z ciągnikiem się ulotnił. Żuk nie dał rady ani drgnąć. Posypaliśmy piachu pod koła jednak niewiele to pomogło. Potem wpadłem na genialny pomysł podczepić Golfa 3 w kombi do Żuka i razem wyciągnęliśmy lawetę na drogę. Odczepiłem Golfa a Żuk nadal nie da rady ruszyć lawety. Podczepiłem ponownie Golfa do Żuka i razem przejechaliśmy jakieś 5-6 km do głównej drogi- widok był niesamowity ludzie się z nas śmiali. Jak zajechaliśmy do miejsca przeznaczenia (jakieś 35km) było już ciemno.
Lepszego scenariusza chyba by nawet reżyser nie wymyślił, a jak sobie tylko przypominam ten zakup to zawsze chce mi się śmiać.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Z przygodami ten zakup :devil3
Będziesz miał co wspominać.
Powodzenia
motomania na luzie
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Fajne znalezisko. Czekam z niecierpliwością na aktualne zdjęcia.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Suwmiarka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2014-07-07, 09:30
Lokalizacja: PL

Post autor: Suwmiarka »

oldcaar pisze:Z papierem niema problemu.
Trafiłem na nią przypadkiem. Tak jak pisałem wyżej chciałem sprawną jeżdżąca, kompletną 104-kę więc rozpuściłem chęć zakupu wśród znajomych. po pewnym czasie kumpel mówi mi że jest syrena, ja go pytam czy sprawna? On że nie ale jest to chyba 102 lub 103. No to odpowiedziałem że jej nie chcę. Kumpel uparł się i po jakichś 2 miesiącach zaciągnął mnie na oględziny. Po oględzinach myślałem że jest to 101-ka. Początkowo byłem nie zdecydowany bo nie ukrywam że wiem co to znaczy kupić pojazd niesprawny, zdekompletowany. Jak uzgodniliśmy z właścicielem cenę wynająłem lawetę, zajechałem a ten się rozmyślił. Po 2 tygodniach dzwoni do mnie że jak jestem dalej zainteresowany to żebym przyjeżdżał. Pożyczyłem po raz kolejny lawetę, namówiłem kumpla aby żukiem mi ja przyciągnął, sam wsiadłem w golfa i w drogę. Wyjechaliśmy z samego rana. Na miejscu od strony podwórka droga do syreny była zatarasowana. Właściciel stwierdził że jest duży mróz i bez problemu wyciągniemy ją ciągnikiem po łące. Po odkuciu lodu i przejechaniu na holu jakichś 15 m ciągnik się zarył. Decyzja - robimy drogę od podwórka i ciągniemy z powrotem. Po wyciągnięciu na podwórko napompowaliśmy koła, wprowadziliśmy na lawetę i w drogę. Wyjeżdżając z bramy okazało się że Żuk strasznie się ślizga. Troszkę go narzuciło i tylne koło lawety znalazło się w rowie na domiar złego operator razem z ciągnikiem się ulotnił. Żuk nie dał rady ani drgnąć. Posypaliśmy piachu pod koła jednak niewiele to pomogło. Potem wpadłem na genialny pomysł podczepić Golfa 3 w kombi do Żuka i razem wyciągnęliśmy lawetę na drogę. Odczepiłem Golfa a Żuk nadal nie da rady ruszyć lawety. Podczepiłem ponownie Golfa do Żuka i razem przejechaliśmy jakieś 5-6 km do głównej drogi- widok był niesamowity ludzie się z nas śmiali. Jak zajechaliśmy do miejsca przeznaczenia (jakieś 35km) było już ciemno.
Lepszego scenariusza chyba by nawet reżyser nie wymyślił, a jak sobie tylko przypominam ten zakup to zawsze chce mi się śmiać.
Niesamowita przygoda, jak ja zrobisz i będziesz jeździł to powspominasz te przeżycia :P
Awatar użytkownika
syrena104bili
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2021
Rejestracja: 2010-03-14, 15:32
Lokalizacja: Pionki

Post autor: syrena104bili »

jeśli chodzi o podłogę bagażnika to mogę ci zrobić , robiłem już podłogę do 101 z długą klapą a to to samo , a ogólnie świetne znalezisko , super że jest oryginalny grill i błotniki przednie , , mam gdzieś fotkę tylnej klapy długiej , jak coś to daj maile to ci podeśle
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

oldcaar pisze:- kierunków przód,
...
- lamp tylnych,
...
- kółka pasowego na pompę,
Z kierunkami, lampami mogę pomóc...
Twoja Syrena nie ma pompy, chyba, że mówisz o pompie paliwa ;)
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
syreniarz1992
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2631
Rejestracja: 2005-01-24, 16:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: syreniarz1992 »

pompy paliwa też nie ma, jeśli silnik jest z setki
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 395
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kangur »

Lampkę do podświetlenia bagażnika- raczej nie do zdobycia z epoki- możesz zastosować współczesną.. ze wschodu :F tam się uchowała
(to ta z prawej strony zdjęcia):
http://allegro.pl/lampka-komory-silnika ... 18727.html
oldcaar
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-02, 12:00
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: oldcaar »

Wielkie dzięki KANGUR, kopia lampki została zakupiona.

Jeżeli chodzi o kółko pasowe - troszkę się rozpędzi ze stwierdzeniem że od pompy (dokładniej ujmując chodzi o kółko napędzające wentylator).

Pompki paliwowej w moje syrenie niema i nie powinno być.

Poszukuję jeszcze białych pierścionków pod klamki i korbki, oraz biżuterii na konsolę.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

z ładnym uśmiechem do michlalexa....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
ODPOWIEDZ