Co jest fajniejsze Syrena, czy 126p, a może 125p?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Co jest fajniejsze Syrena, czy 126p, a może 125p?

Post autor: suchy »

Ostatnio miotam się w obsesji, jakie auto kupić. Budżet ograniczony, czy Skarpetę w stanie średnim, czy może za tą samą sałatę Malucha w stanie bardzo dobrym? Raczej z lat 80, ale i może na cytrynkach się ustrzeli. Generalnie Syrena w stosunku do malucha z tych samych lat w podobnym stanie jest razy pięć:
-pięć razy droższa
- pięć razy bardziej prymitywna, tzn klimatyczna oczywiście :grinser
- pięć razy mniej na rynku
-pięć razy bardziej awaryjna
Ale za to Syrena ma nokautującą zaletę, leje się do niej olej, fajnie brzęczy i dymi. :devil3

Gdzie iść? :???:
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Wszystkie wymienione ;)
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

125 w LPG. Albo łade 2101, najlepiej taką nowsza, z lat 80tych i wystylizować na Fiata 124. Ładą trochę obciach jeździć w obecnych czasach. Na upartego jeśli te auta są zadbane to można nimi jexdzić na co dzień. Maluchem już gorzej, bo strasznie głośny i trochę mały i wolny. Syrena to tylko na niedzielne lansy po mieście + zorganizowane sporadyczne dalsze wypady.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Drobna korekta, mi nie chodzi o to co jest lepsze na codzień, tylko co jest ,,fajniejsze", ma lepszy klimat, będzie ciekawsze w przyszłości itp.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

A czemu zawężasz poszukiwania wyłącznie do tego typu aut?
Jest tyle ciekawych pojazdów, często w sensownych pieniądzach. Za kwotę za którą można kupić 126p w dobrym stanie możesz znaleźć ciekawego francuza/ anglika czy coś z Niemiec.
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Mnie np podoba się jeszcze IFA F9, mechanicznie niemalże to samo co Syrena, a kształt też ciekawy. Do Fiata 125p mam sentyment, bo starszy takiego miał a też fajne auto, ale wg mnie LPG do silników gaźnikowych to nieporozumienie.
Ale wiadomo, Syrena chyba najfajniejsza :ok3
Chociaż np takim lepszym, ale również kultowym autem jest np Golf I, albo Ford Capri, no jest tego mnóstwo.
Podejrzewam że każdy wymieniłby z kilkanaście aut które chciałby mieć ;-)
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Auta z PRL mają klimat i stały się kultowe właśnie dlatego że swego czasu były w prawie każdej rodzinie, pamiętamy je z dzieciństwa, mamy z nimi związane wspomnienia. To część naszej historii.

Sory Mateusz ===taki stary Jag czy np. Chevrolet Caprice===owszem fajne wozy, komfortowe tylko to zupełnie inny świat nie przystający do naszych realiów.
Angliki to z reguły auta dla zarozumiałych siwobrodych snobów kolekcjonerów nie mających co zrobić z nadmiarem gotówki. Szlachta-arystokracja-srebrna łyżeczka :P

Auta PRL są natomiast cool w sposób w jaki telefon Bratek czy typowy polski stół kuchenny w drobną krateczkę jest cool. Na nich się wychowaliśmy, tworzyły nasz codzienny krajobraz.
Pod tym względem nic zachodniego nawet nie może się równać z Syreną czy Fiatami.
Jeśli chodzi o kultowość ===Skarpeta najlepsza, ew. Maluch z okresu PRL ===(tylko nie Elmer). Ja zawsze lubiłem te w starej feldze i metalowym zderzaku.
Dla hipstera do normalnej jazdy ===Łada 2107/kantosław ze schyłkowego okresu produkcji. Niby zwykły tandetny plastikowy samochód z lat 80 niemniej ze względu na ogólnie rozpoznawalną kanciastą sylwetkę pozwala wyróżniać się z tłumu Passatów, A4 i Golfów.

Mój wybór padłby jednak w tej sytuacji na Wartburga 353. Wóz o konstrukcji podobnej do Syreny ale solidny, niemiecki :) , ramowa konstrukcja, wszystkie błotniki przykręcane na śruby, dwutaktowy gang silnika, mniejsze zainteresowanie ze strony Mirków handlarzy jedyny taki zobacz a tym samym sztuczne podbijanie cen na o wiele mniejszą skalę.

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Kierowca, po raz kolejny udowadniasz że jesteś motoryzacyjnym ignorantem. W Twojej świadomości mieści się jedynie kilka aut, syrenę określasz mianem kultowej...
Luźno rzuciłem hasło "angielskie auto"- od razu stereotypowy jaguar. Przecież pojęcie samochodu z GB jest równoznaczne z nadętą arystokracją!
A Vauxhall, Austin, Reliant, Morris, Triumph, etc? To są marki które kojarzą Ci się z otyłymi snobami?
Wiem że nie nie jest to zbyt popularne na tym forum, ale powtórzę- za takie same pieniądze zamiast polskiego "klasyka" którego w zasadzie jedyną zaletą jest kraj produkcji można kupić fajne zagraniczne auto. Komfortowe, które zawsze dojedzie do celu.

Kierowca- chciałbym przy okazji poznać Twoją definicję słowa "kultowy". Co przez to rozumiesz?
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4297
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Syrenka jest fajniemsza i tyle :ok2
motomania na luzie
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Suchy znając Ciebie..... i pamietajac jak wozisz po 4 junaki w jednym clio.... kup sobie żuka.... albo tarpana... albo nyse....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

A jakie macie ,,za" za maluchem?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
rase
-#Junior
-#Junior
Posty: 182
Rejestracja: 2009-10-26, 18:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rase »

Maluchy są fajne ale...
Jeśli zależy tobie żeby się wyróżniać na ulicy nie wystarczy kupić zwykłego Fl-a.
Musi być fajnie zrobiony lub coś na cytrynkach.
Ja jeszcze w zeszłym roku miałem 86 rok, silnik 28 tys przebiegu oczywiście podrasowany,gleba,szersze felgi,ryczący tłumik prawie 120 decybeli :devil3
Zaliczyłem kilka zlotów i wiesz co mnie irytuje? Połowa ludzi na zlotach to małolaty.
Każdy małolat już ma malucha i szpanuje jak by miał nie wiadomo co.
Takie jest moje zdanie na temat 126p i dlatego zdecydowałem się na sarne bo w zeszłym roku tylko raz widziałem jadącą na ulicy :P
a tu kilka fotek mojego :grinser
  • Obrazek Obrazek
  • Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Oczywiście ten wydech i felgi to nie dla szpanowania na zlotach? :helm Ale za to naklejka klimatyczna. :ok3 Jednak wezmę te argumenty w obliczeniach co kupić.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
rase
-#Junior
-#Junior
Posty: 182
Rejestracja: 2009-10-26, 18:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rase »

Oczywiście ten wydech i felgi to nie dla szpanowania na zlotach?
nie dla szpanowania tylko chciałem się wyróżniać :grinser Po za tym robiąc motor i resztę zostawić ori to mija się z celem :P
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

A to przepraszam, bo już byłem gotów pomyśleć, że to jest do szpanowania jakbyś miał nie wiadomo co, a to jest tylko do wyróżniania się, to co innego. :helm
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
ODPOWIEDZ