ŻUK A-072

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

oczywiście że wożę linkę... wiesz ile razy już sie przydała... ile osób już musiałem holować co linki nie mieli ??

kiedyś jak było ślisko to sie pomiędzy fotele sięgało....

http://www.dailymotion.com/video/xabhst_n2-2008r_auto

ale młodzież z ABSem tego nie umie :P
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

DarioRec pisze:No Kolego, a starym sposobem, linkę przewlec przez felgę i ratować się z opresji? Za moich lat młodości to był bardzo popularny sposób na wyciąganie auta z zaspy, ewentualnie jeszcze wrzucanie gumowych dywaników pod koła pomagało :D. No a teraz to się Assistance wykupuje i z bani. W ostateczności telefon do kolegi... ehh kiedyś to człowiek żył w innej rzeczywistości.

Fajny ten twój Żukosław :ok3

Jeszcze niedawno tak sobie szukałem Żuka, żyjąc miłymi wspomnieniami po posiadaniu Nysy, jednak obowiązkowe OC ostudziło emocje i zapał. Przynajmniej na teraz, ale projekt zabudowania na Żuku (prawie) kampera nadal żyje. Myślałeś o takim Żuczku?
Odnośnie linki to jej nie mam w żuku, jeszcze nie zdążyłem kupić :/ , ale np. w garbusie mam ;)
Też myślałem o tych dywanikach, bo akurat miałem w bagażniku dwa dodatkowe z innego samochodu, na szczęście obyło się bez nich :P
Odnośnie kampera też o tym myślałem, nawet widziałem takiego żuka na Poznań Motor Show, ponoć oryginał :D
Niestety zdjęcia wnętrza brak, bo ludzi dużo i żuk odgrodzony linkami więc tylko jedno :cry:
Obrazek
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Żadne linki, żadne dywaniki. Wrzucasz żukowi 200 - 250 kilo na tylną oś i idzie po śniegu jak wściekły a i most fajnie cichnie. Swojego czasu miałem specjalnie jako balast 4 worki zbrylonego cementu.......
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2532
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Myśmy mieli w firmie skrzyniowego, - sporadycznie też nim jeżdziłem.
Na pace, nad tylną osią po lewej i prawej stronie na stałe leżały dwa krawężniki betonowe drogowe. Pomagało to totalnie ! i latem i zimą ! :faja
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Garbusiarz pisze: Odnośnie kampera też o tym myślałem, nawet widziałem takiego żuka na Poznań Motor Show, ponoć oryginał :D
Nie było oryginalnych - w znaczeniu seryjnych fabrycznych - zabudów "camperowych". O tym zielonym o tyle ktoś mógł powiedzieć, że taki był - bo obecny właściciel kupił go już z "paką" zaadaptowaną do małej turystyki ;) Jest tam wzdłuż ściany ławko-tapczan, i szafka z kuchenką. Przewijały się po necie zdjecia jego wnętrza z któregoś Rajdu Żuka.
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

każdemu na tył trzeba rzucić coś cięzkiego :D przynajmniej nie ślizga się jak głupi

fiacior z bagażnikiem wyładowanym skłądakami i lewarami kolejowymi (3 lewary, składaki chyba 2 do dziś dnia nie wiem jak upchnąłem to wszystjo) tak fajnie idzie po nierównościach
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ