syrena 104 XXL

Relacje z przeprowadzonych remontów.
ODPOWIEDZ
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Na FB dość pochlebne opinie :P

Syrenka 104 XXL jest w rękach super fachowca, Fachman i jego dzieła :)

Wszystko robi sam, ze zwykłej prostej blachy.

foty widać po zalogowaniu

i fota Syrenka 104 XXL z maską
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Pomyśleć, że to konto na fb założył tutejszy z forum 'syreniarz'.

Polecam ten artykuł :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

no własnie....jak już użyłeś zdjęcia to mogłeś napisać czyje jest zdjęcie.
po drugie ....trochę dziwne ale na FB mozna powiedzieć raczej pochlebne opinie ....nieważne czy merytoryczne czy nie a tutaj ...no koledzy "syreniarze" .oczywiście zdjęcie umieszczone tutaj żebyscie sobie ulzyli i pokrytykowali ...ha w sumie po to jest to zdjęcie by ponarzekać tylko pamiętajcie ,że za wasze pieniądze się syrena nie robi....................
poza tym wiadomo ,że to tylko etap pracy i będzie dopracowywana .......koledzy syreniarze dowodzą że chłop to wzrokowiec

[ Dodano: 2015-06-27, 09:04 ]
jeden z kolegów na FB zasugerował kszałt Sls Amg -a ...i ma rację właśnie to mnie inspirowało
jak pisałem nie stać mnie na Sls Amg-a więc postanowiłem spróbować z syreną 104.
też myslałem o takich drzwiach ale to przekracza moje finanse......
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Tak jak przyglądam się temu projektowi to mógłby dość ciekawie wyglądać gdyby przednie koła zostały seryjne a tylne były nieco bardziej balonowe.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

SUPER.DWAID tutaj mam zamiar dac szprychówki dunlopa 15'' oczywiście 72 szprychowe
ale to pewnie dopiero na koncu bo cholernie drogie są
jako,że piasty są z fiata dużego ...bo hamulce tarczowe na tył i na przód są zrobione.....układ kierowniczy zmodyfikowany z wspomaganiem kierownicy jest ta syrena i jak ktoś już wspomniał silnik citroena GSA 1300 boxer jest wsadzony. syrenka zarejestrowana oczywiście jest...........
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

A jak dla mnie ciekawy projekt :-)
I widać że się robi, a nie jak pewna syrena HotRod która tutaj ktoś ponoć robi...
A z tymi szerszymi kołami z tyłu to dobra myśl :-)
Silnik pewnie jakiś inny tam będzie?
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

w sumie to próbuję połączyć niemożliwe czyli .......chcę by wyglądało to na klasyczne auto a zarazem nie zatracił się charakter syreny...bardzo ciężko to uzyskać
Jak mówiłem wzorami są FERRARI 166, CISITALI 202 COUPE, ALFA ROMEO 6C 2500 czyli generalnie włoski design a jednak syrenka...........
A SILNIK TAK INNY citroen GSA 1300 boxer.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Skoro zakładasz piasty i hamulce tarczowe od dużego fiata to czy dobrze węszę, że napęd pójdzie na tylną oś. W temacie kół to nawet nie tyle o szersze co o większe średnicą. Tylko nie za dużo żeby nie wyglądało jak w drag sterach.
Powiem, że im głębiej wchodzę w informacje o tym projekcie to tym bardziej mi się on podoba.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

No, z założoną maską wygląda dużo lepiej. Przynajmniej jest to coś ciekawego, wciąż wygląda jak klasyk, a nie jakieś pokraczne poszerzenia i współczesne alufelgi.[/list]
Syrena 104, Syrena Bosto
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

piasty z fiata 125 ....natomiast nastąpiłoa modyfikacja układu kierowniczego tak by kierowało się syrenką jak normalnym samochodem. wszystko zatwierdzone przez rzeczoznawcę bo syrenka jest zarejestrowana ......
To już zostało wykonane.......wprawdzie syrenka jest na kołach 13'' teraz ale to jest do zmiany.........rama na tym zdjęciu to rama syreny z piastami syreny.ale to nie ta rama na której bedzie buda. Planuję felgi 15'' ale trochę szersze nie 4J ale 5J . na razie walka jest z blachą ale wiem ,że żeby te szprychówki wsadzić będę musiał wydać dużo biletów narodowego banku polskiego........te szprychówki to podstawa projektu jak i ten długi przód......
najfajniejsze jest to ,że nie ma tu opowiadań i dywagacji tylko to wszystko już jest zrobione.

[ Dodano: 2015-06-27, 13:12 ]
w tym trudność projesktu .bryła samochodu jest zachowana w orginale ...to jest syrenka 104 z grilem 101 a buda jest 105kowska i drzwii 104.
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

A z ciekawości te szprychy chcesz na centralną śrubę? Jak w jaguarze?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

dokładnie tak!!!!! na centralną śrubę z takimi dwoma motylkami na boki ...mam nadzieję ,że
się uda ...bo w zasadzie te szprychówki to gwóżdź programu. oprócz długiego przodu oczywiście.
Awatar użytkownika
necki
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 579
Rejestracja: 2011-05-14, 17:34
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: necki »

według mnie ten projekt z zewnątrz przypomina Jaguara E type i bardzo mi się podoba syren 105 jest dość dużo więc jedna mniej nie zaszkodzi
szkoda że silnik bedzie inny ale pomysł świetny popieram :ok3
brunoSS
-#Junior
-#Junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-23, 19:40
Lokalizacja: polska

Post autor: brunoSS »

z silnikiem chodzi o to ,że to boxerek czterosuwowy więc mniej kłopotliwy w wielu sytuacjach...............wiem, wiem silnik syrenki jest najlepszy na świecie..........szczególnie jak wyjeżdżasz w niedziele i święta ''syreniarzu''..............ale na poważnie, żadne 16V i tylnie mosty .....wiem brzmi zachęcająco ...sam myślałem o tym ale w końcu .........mam sobie jechać 80km/h i delektować się jazdą i ta idea przyświeca 75cio konnemu silnikowi citroena gsa.
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

Tomasz pisze:Pomyśleć, że to konto na fb założył tutejszy z forum 'syreniarz'.

Polecam ten artykuł :)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Paweł napisał szczerą prawdę, lepiej bym tego nie ujął.
ODPOWIEDZ