Syrena 105, pomoc w dobraniu przegubów

patenty, przeróbki, ulepszenia
adam.ranik
Posty: 23
Rejestracja: 2015-07-30, 17:13
Lokalizacja: Podlasie

Syrena 105, pomoc w dobraniu przegubów

Post autor: adam.ranik »

Witam,
jakiś czas temu kupiłem Syrenkę 105. W syrence jest zamontowany silnik od cinquecento 900, do oryginalnej skrzyni (zmiana biegów przy kierownicy), oczywiście jeszcze na dodatek Syrenka lata na Gazie :). Chcę kupić silnik w lepszej kondycji oczywiście taki sam, bo wszystko pasuje, bez wielkich przeróbek i zmienić zawieszenie z krzyżaków na "normalne" przeguby :) tylko jest mały problem. Z czego będą mi pasowały przeguby?


P.S.
Syrenka w trakcie renowacji, będzie zachowana z wyglądu na oryginał, nie chcę w niej robić modyfikacji, jedyne co, to silnik i zawieszenie muszę zrobić (oczywiście cała będzie malowana i wyniuniana :))
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=20610
Poczytaj ten temat. Przeguby pasują od wielu samochodów, ale problem w tym, że trzeba spawać je do oryginalnego czopa, co może się skończyć źle. Było już kilka przypadków, że po tego typu przeróbce odpadało przednie koło. Problem polega na tym, że koło trzyma się na kołnierzu czopa, który przez spawanie jest rozhartowywany i może pęknąć. W przeróbce, która opisana jest w temacie wyeliminowany zostaje oryginalny czop Syreny, czyli źródło zagrożenia. Wciąż jest wielu zwolenników spawania. Jednak jeżeli można uniknąć potencjalnego zagrożenia, a na dodatek pozbyć się niezbyt dobrego łożyskowania za jednym zamachem oraz na przyszłość mieć dostęp do tanich części zamiennych (przy spawanych przegubach za każdym razem trzeba by było dorabiać części), dlaczego trochę nie dołożyć i nie zaiwestować w tę metodę?
Syrena 104, Syrena Bosto
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Możesz wrzucić foty pokazujące jak zamontowany jest silnik i jak doczepiony do fabrycznej skrzyni?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Tomasz z Bełdowa (avatara ma z białą 105 wypowiadał się w mojej galerii z remontu syreny) dorabia przeguby homokinetyczne do syreny z VW golfa. Dorabia zarówno te przy skrzyni jak i te przy zwrotnicach. Efekt prac można obejrzeć również w mojej galerii. Jakość prac bardzo estetyczna. Wszystko wygląda bardzo solidnie. Ja jeszcze nie testowałem ale Tomasz jeździ już długo. Ja ogólnie polecam.

PS też z chęcią zobaczę jak wygląda silnik od CC w syrence. Jak możesz to wrzuć zdjęcia.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

michalalex pisze:Problem polega na tym, że koło trzyma się na kołnierzu czopa, który przez spawanie jest rozhartowywany i może pęknąć
To sobie zobaczcie jak to jest u tych ode mnie spawane !
Kołnierz jest nadtopiony i w skrajnym ale to w SKRAJNYM przypadku jeśli już pęknie to koło nie odleci.

(nikomu jeszcze urwanie się nie zdarzyło u tych ode mnie :P
ale nic.. źródełko się powoli kończy.
Będziecie sobie śmigać na swoich zaje...stych krzyżakach i homokinetykach) :ok3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
adam.ranik
Posty: 23
Rejestracja: 2015-07-30, 17:13
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: adam.ranik »

Tomasz potrzebne mi są przeguby do zawieszenia zewnętrzne i wewnętrzne, czy jest możliwość dorobienie u ciebie? i jaki koszt?

[ Dodano: 2015-08-05, 21:57 ]
A tu zdjęcia jeszcze zamontowanego silnika w syrence, szukam aktualnie drugiego, bo syrenka będzie szła cała do renowacji, ten silnik smali olejem jak prawdziwa syrenka :)

[ Dodano: 2015-08-05, 21:58 ]
Oczywiście cała będzie odmalowana, zawieszenie do remontu, wymiana silnika i nowa instalacja elektryczna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
jarko123
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 644
Rejestracja: 2011-12-14, 20:34
Lokalizacja: radom

Post autor: jarko123 »

hehe fajny sprzęt,ciekawe jak to hula :majk
Awatar użytkownika
la2women
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 320
Rejestracja: 2005-08-14, 01:48
Lokalizacja: poland

Post autor: la2women »

to ta biksa z białegostoku.też sie zastanawiałem czy nią kupić..............ciekawy egzemplarz.........
adam.ranik
Posty: 23
Rejestracja: 2015-07-30, 17:13
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: adam.ranik »

Tak tak, już ją kupiłem w tamtym roku ale baardzo mało jeździłem niestety czas.... Aktualnie stoi u mechanika szukam silnika i przegubów. Jak tylko to znajdę, to buda w górę i do malowania, a reszta do remontu u niego :)
Silnik jak to 900 du** nie urywa ale to nie jest samochód do zapierd.... cieszy mordę jak się jedzie pomału a wszyscy w tym policja ci macha i się usmiecha :)

Więc jak z przegubami, pilna sprawa. Mogę podać nr tel do kontaktu i dogadania
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

A masz może foty jak silnik jest połączony ze skrzynią?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Wars223
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-08, 22:40
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Wars223 »

Tomasz, Witam Ja tez bylbym zainteresowany tymi przegubami od golfa.Czy bylaby mozliwosc ich dorobienia?
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

No właśnie ja też parę miesięcy temu pytałem się Tomasza o takie przeguby i mi powiedział że póki co trochę kiepsko z zamówieniami, a szkoda bo ja bym chętnie takie zamówił :-)
Chyba że się coś pozmieniało :-)
adam.ranik
Posty: 23
Rejestracja: 2015-07-30, 17:13
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: adam.ranik »

No bo potrzebuję ich jak najszybciej, bez nich nie ruszę z remontem :(

Jeśli tylko zrobię zdjęcia jak jest połączony silnik ze skrzynią, to wrzucę
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

adam.ranik pisze:Jeśli tylko zrobię zdjęcia jak jest połączony silnik ze skrzynią, to wrzucę
Dobra, dzięki. Pamiętaj!
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Nieeee no Panowie ===Syrenka z silnikiem CC900 to mi się podoba :piwo:
LUBIĘ TO!!!!! :ok3

A ja zawsze zastanawiałem się czy już ktoś to zrobił w praktyce. Jesteś Wielkim Mistrzem Zakonu :)

Pozdrawiam
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ