Syreniada 2016

Informacje o zlotach, rajdach starych aut i motocykli

Moderator: vikadan

Awatar użytkownika
syrenkka
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2012-06-05, 18:42
Lokalizacja: pl

Post autor: syrenkka »

No to jak widzicie, Bielski jest w terminie kiedy pierwotnie miała odbyć się Syreniada
Komentuj.
Nie obrażaj.
Awatar użytkownika
młody94_105l
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 547
Rejestracja: 2006-12-30, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: młody94_105l »

A czy ktoś pamięta czasy zlotów Syren i Warszaw w Krzeszowicach ?
A czy ktoś pamięta zloty Syren Krakowskiego Smoka?

Były to chyba największe zloty Syren organizowane w tamtych czasach( ja byłem wtedy kurduplem). Ale sytuacja była identyczna, dwa największe zloty zorganizowane w odstępie tygodnia...

Panowie, taka moja dobra rada, porozumcie się jakoś na rok 2017, żeby można odwiedzić oba zloty bez "napinania" :ok3
Lubię jęk Syreny, gdy na liczniku 120,
Ciepło wtedy w stopę lewą od nagrzanej gitary.
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

młody94_105l, data syreniady w kuj-pom była od dawna znana. Temat był poruszany w poprzednim wątku o V edycji syreniady. My zrobiliśmy ustępstwo przenosząc termin tydzień wcześniej. Niestety komuś znowu coś nie pasowało i robi pod górę.
Awatar użytkownika
aparatos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 815
Rejestracja: 2006-11-29, 23:52
Lokalizacja: LIGOTA / ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: aparatos »

vikadan pisze:
aparatos pisze:
Tomek R20 pisze:... A tak a pro po w jakim terminie będzie bielski rajd?


Bielski Rajd Syren 27-29 maja 2015 r.
Tak mi przynajmniej wiadomo
;)


- BIELSKI RAJD SYREN / ZLOT - TRADYCYJNIE W OSTATNI WEEKEND MAJA -

...oj Pawełku chyba jest już 2016 r. - rozumiem, iż to tylko taka mała literówka z rocznikiem.
Ale co do dni 27-29 to coś mi się wydaje, że będzie w tym roku nieco dłużej,
a to za sprawą, iż 26 maja jest święto - BOŻE CIAŁO - dzień wolny od pracy i DZIEŃ MATKI

Także pierwszych uczestników będzie można się już spodziewać nawet w środę 25.V.2016 :)
Będzie to chyba najdłuższy Bielski Rajd Syren 2016

Data, którą podawałem była przekazana mi przez osoby, które w tym roku odpowiadają za organizację rajdu. Niestety data została w tym tygodniu zmieniona, na co nie miałem wpływu. Aktualny termin, to 20-22 maja 2016 roku.
http://rodzina.syren.pl
Syrena 104/105 '69
Syrena 105 Bosto '76
Syrena R20
Syrena 104 kabriolet '71
TRABANT 1.1
125p KOMBI
126p ST '79
126p el '96
Jawa 350
i kupa złomu w ogrodzie
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

no i ja teraz mam dylemat gdzie jechac a musze cos wybrac ;/ bo ani tu ani tu jeszcze nie bylem, a mogilna nie odpuszcze
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

[quote="Mariusz"]jak nie wiesz gdzie jechać to losuj.
Bo na pewno tam gdzie pojedziesz będzie świetna impreza, jak zawsze. Bo to jest najważniejsze
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
aparatos
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 815
Rejestracja: 2006-11-29, 23:52
Lokalizacja: LIGOTA / ŚLĄSKIE
Kontakt:

Post autor: aparatos »

Ja na 90% pojadę na obie imprezy ;) Jeśli tylko w pracy nie będzie jakieś awarii .... odpukać.

Innym Syreniarzom też polecam - ponad tydzień z syrenami :) można wcześniej zaplanować i zrobić taki maj imprezowy-syrenowy :D
http://rodzina.syren.pl
Syrena 104/105 '69
Syrena 105 Bosto '76
Syrena R20
Syrena 104 kabriolet '71
TRABANT 1.1
125p KOMBI
126p ST '79
126p el '96
Jawa 350
i kupa złomu w ogrodzie
Tomek R20
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2013-10-20, 15:17
Lokalizacja: Jaszkowo

Post autor: Tomek R20 »

No i mi się zrobił problem bo chciałem jechać na Syrenadę i na Bielski.I co teraz?
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

aparatos pisze:Ja na 90% pojadę na obie imprezy ;) Jeśli tylko w pracy nie będzie jakieś awarii .... odpukać.

Innym Syreniarzom też polecam - ponad tydzień z syrenami :) można wcześniej zaplanować i zrobić taki maj imprezowy-syrenowy :D
Pomysł mi się podoba :)
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Awatar użytkownika
syrenkka
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 37
Rejestracja: 2012-06-05, 18:42
Lokalizacja: pl

Post autor: syrenkka »

Powiedzcie - po co uzgadniać terminy imprez z innymi organizatorami skoro i tak robią co chcą, jak chcą i jeszcze zganiają na innych? Nie dziwię się Tomkowi, że nie chciał organizować szóstej syreniady.
Wszyscy dookoła wiedzą lepiej kiedy powinna się odbyć i odnoszą się do pierwszych dwóch, że były w kwietniu (a jak wiemy, kwiecień jest tak niestabilny pogodowo, frekwencja w ogóle nie powala a i są problemy z noclegiem, bo wiele ciekawych miejsc działa sezonowo).
Komentuj.
Nie obrażaj.
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

To jest bardzo ciekawe.
Napisałem jaki jest powód zmiany terminu. To po pierwsze. Po drugie 9 lat organizujemy rajd i zawsze jest w maju. ZAWSZE. I wiadomo to od... Zawsze.
Wbijacie sie w maj wiedząc ze jest wtedy ogolnopolska impreza. Stawiając ludzi przed wyborem. Tu czy tam. I jeszcze macie jakieś ale?
Bo rezewowaliscie maj? Maj jest tak charakterystyczny ze każdy wie ze w.maju jest Bielski. Nikogo nie trzeba prosić o zgodę i z nikim nie trzeba terminu uzgadniać. Bo to wiadomo.
Robić drugą impreze w tym samym miesiacu jest średnio dobrym pomysłem. Bo ile osób moze pozwolić sobie na ptzyjazd na dwie imprezy w ciągu miesiąca? Ale teraz to wam dzieje sie krzywda.
Krzywda jest dla załóg ktore muszą decydować gdzie jechać nie mogąc być na obu zlotach.
Zdecydujcie sie na jakiś termn. Bo marzec nie, kwiecień nie....
Co rok inaczej.
My od 9 lat organizujemy w maju wiadomo to i w maju bedziemy organizować. Niczego nie bede rezerwował i nikogo o zgodę nie bede pytał bo to nie przedszkole. Jeśli ktoś chce robić drugi zlot w tym samym miesiącu to niech robi. Wolnoś jest chyba jeszcze..
Przykro mi bardzo ze zarzuca mi sie szeptając spisek i przywłaszczanie terminu. Szkoda ze ja nikomu nie robilem problemu kiedy przywłaszczano sobie wymyśloną przezemnie nazwę syreniada. Dlaczego?
Bo to wszystko dla syren. Ale widzę ze powinienem był lamentować i rwać wlosy z głowy
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
zibi.zz
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 61
Rejestracja: 2013-01-29, 18:34
Lokalizacja: kuj-pomorskie

Post autor: zibi.zz »

Będzie i biało-czerwona :piwo:
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

zibi.zz, i tak trzymać :ok3
Awatar użytkownika
vikadan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 486
Rejestracja: 2010-11-25, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vikadan »

... a nie mówiłem !!!

... i w tym cały jest ambaras aby dwoje chciało na raz.

Czytam oba tematy - Bielskiego rajdu i Bydgoskiego
i znów powtarza się ta sama sytuacja z terminem.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż niepotrzebne są te dyskusje kto co i kiedy.
Tak się składa, że wielokrotnie byłem uczestnikiem na obu imprezach i faktem jest to,
iż z roku na rok jest coraz lepiej i nie tylko jakościowo ale i z frekwencją.

Doskonale znam obie strony organizatorów i ich wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie imprezy.
Wszyscy stanowimy jedną wielką rodzinę Syren i nie potrzebne są tu złe emocje.
Nie zawsze można wszystko i wszystkim dostosować tak aby pasowało.

"jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"

Pomimo wstępnych konsultacji organizatorów i uzgodnień terminu imprez (a wiem, że takie były)
nie sposób wszystko przewidzieć - chociażby wolny termin bazy noclegowej.
Naprawdę nie potrzebne są te zgryźliwości na forum.

W Bydgoszczy jest limit załóg jak i w Bielsku pomimo iż chciałbym jechać na obie imprezy to może skończyć się tym że nigdzie nie pojadę.
A to za sprawą zbyt dużej ilości imprez jak na 1-miesiac.
- 1 - weekend majówka 1-3 maja - dobrze by było spędzić go z rodziną na grillu
o ile nie będzie łączył się z Mogilnem (ostatni weekend kwietnia)
- 2 - weekend urodziny córki.
- 3 - Bydgoszcz
- 4 - Bielski
- 5 - długi weekend Boże Ciało
A niestety nie wszystkie weekendy mam wolne od pracy, że o kosztach nie wspomnę.

Kto będzie mógł przyjechać na Bydgoszcz to przyjedzie na Bydgoszcz
a kto na Bielski to na Bielski, a jak ktoś da radę przyjechać na oba to super.
Na pewno każda z imprez będzie na wysokim poziomie.
Wielokrotnie spotykałem się na zlotach/rajdach z takimi słowami, że ja to mam dobrze bo mieszkam w Łodzi (po środku polski) to wszędzie mam blisko,
tylko jak był piknik 2-lata temu w Łodzi to wiele osób nagle do mnie miało jakoś daleko.

Tegoroczny piknik który będzie organizowany przez KMSiW też odbędzie się tydzień wcześniej od poprzedniego i o 2-tygodnie od jeszcze wcześniejszego.
Pomimo chęci dostosowania stałego czerwcowego terminu - również wyszły zmiany wolnej bazy noclegowej - dodam tylko iż nie będzie on w Łodzi.

Moim założeniem na walnym zebraniu klubu było aby tegoroczny piknik odbył się właśnie w Bydgoszczy/Toruniu
połączony z Bydgoską Syreniadą - co zaowocowało by nowym terminem imprezy.
Niestety Syreniada w maju to jedno a piknik w czerwcu to drugie.
Termin Bielskiego też stawiałem, że odbędzie się w długi weekend Bożego Ciała a ze względów lokalizacyjnych i wolnych noclegów wyszło tydzień wcześniej.

W każdym razie każdy organizator zapewne stanie na najwyższym poziomie,
ale PROSZĘ WAS - organizatorów, abyście NIE rywalizowali ze sobą bo to jest całkiem niepotrzebne.
Myślę, że wspólna współpraca - wymiana doświadczeń pomiędzy organizatorami mogła by przynieść pozytywne efekty przygotowania kolejnych imprez,
tylko musieli by się razem kiedyś spotkać i chcieć porozmawiać.
Każda z imprez jest warta tego aby na nią przyjechać i wspólnie się spotkać i dobrze bawić,
czego sobie i Wam wszystkim SERDECZNIE ŻYCZĘ.

P.S.
Chciałbym kiedyś jeszcze zorganizować kiedyś taki OGÓLNOPOLSKI ZLOT SYREN lub RAJD POLSKI dla wszystkich
- najchętniej gdzieś w centrum Polski - tylko czy sytuacja znów się nie powtórzy,
że do centrum jechać to będzie zbyt daleko
:) KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :) KRÓLOWA POLSKICH SZOS :)
http://syrena.nekla.pl/forum/album_pers ... er_id=3096
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Chłopaki powiedzcie mi jak to jest z iloscią mijesca, czy jesli wyjdzie tak ze tydzień wczęsniej pomyśle pojechać na Wasza imprezę syreną nawet jako obserwator to było by dobrze, bo nie wiem czy zrobię a wreszcie chciałbym swoją syrene przepędzić gdzieś po drodze :)
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
ODPOWIEDZ