POLITYKA PRYWATNOŚCI
www.syrena.nekla.eu FORUM SYRENIARZY
Forum miłośników pozytywnie zakręconych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: anabol
2016-01-06, 20:39
Świąteczną syrena 105
Autor Wiadomość
motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2016-02-26, 15:38   

już miesiąc i nic nowego nie piszesz :) opowiadaj co tam

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

siema 

Wysłany: 2016-03-04, 20:21   

Nic nie pisze, bo niestety od miesiąca zbierała kurz w garażu. Nie miałem czasu się nią zająć, bo musze szukać nowej pracy, żoną w zaawansowanej ciąży i drugim dzieckiem trzeba czasami się zająć. Miesiąc temu zmienił em cewki na "duże" które dostałem w zestawie i pali i jeździ na 3 latach. Jazda po podwórku odbyta. Dziś wystawilem ją z garażu, ponieważ po słuchałem głosu z forum i mam zamiar zrobić porządek w garażu.

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2016-04-03, 12:55   

:) a foto jakieś zrobiłeś nowe??

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

siema 

Wysłany: 2017-10-15, 08:31   

Witam, po dlugim przestoju ponownie zabralem sie za syrene. Potrzebuje waszej pomocy, bo nie mam pojecia od czego zaczac. Musze wyspawac podloge w calosci. Ogolnie do wymiany sa koncowki tylnych adkoli, koncowki slupkow przod i tyl. Blacha i profil pomiedzy podloga a siedzeniami z tylu, pas pod pedalami, czesciowo blacha boczna miedzy grodzia silnika a slupkiem. Z racji tego ze w blacharce jestem laikiem, to potrzebuje waszej pomocy. A po drugie jak to wszystko zgrabnie powycinac? Jak widac na zdjeciach zabralem sie za wanne i profile pod siedzenie ale ciezko mi to idzie.

motonita 
Moderator
PANIE KIEROWNIKU

Wysłany: 2018-02-01, 00:16   

pokaz jakieś fotki...

słowa mało obrazują

zapraszam na stronę:
motonita.syrena.biz

mój mail:
motonita@syrena.biz

siema 

Wysłany: 2018-03-11, 20:08   

Z rację tego że syrena nie ma obecnie miejsca pod dachem, postanowiłem ja sprzedać, żeby nie utleniala się pod chmurka. Jednak po kilku wizytach oglądających, stwierdziłem że jednak dokończę remont. Trzeba było ruszyć z kopyta i oto efekty dzisiejszych prac. Wszystko wykonane samemu. Łatwo nie było ale można.

[ Dodano: 2018-03-11, 20:17 ]
cd.

SyrHarMer 

Wysłany: 2018-03-11, 20:43   

Napisz jaki masz plan - i zrób fotki szczegółowe !
Najprościej jest porozbierać, ale co dalej ? To nie jest raczej robota pod chmurką ! :zdziwko

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL

Info mail: roman.bloszyk@gmail.com

SUPER.DAWID 
SYRENA 104 z 1966r

Wysłany: 2018-03-12, 06:26   

Ta piramida z deseczek raczej nie jest za bezpieczna. Ale wygląda całkiem ładnie.
http://syrena.gminanekla....p=189048#189048
Syrena 104 AD 1966r

Kozichwost 
Kozichwost

Wysłany: 2018-03-12, 07:48   

No to najłatwiejszy element za tobą..... Teraz módl się, żeby karoseria nie zgniła zanim naprawisz ramę, zawieszenie i napęd

siema 

Wysłany: 2018-03-12, 07:57   

Mam nadzieję że nie zginie. Pewnie większość z was uzna to z nie rozsądne, ale mam zamiar ten remont do wakacji zakończyć. Z racji tego że wolnego czasu nie mam za wiele, będzie to robione wieczorami. Ma być szybko i tanio. Ma to na celu w pewnym sensie powstrzymać trochę proces korozji. Wymieniane będą tylko elementy konieczne do wymiany. Wyszedłem z założenia że lepiej tak ja uratować niż nie ratować wcale. Jak skończę to pewnie za kilka lat doczeka się porządnego remontu. Teraz pytanie jak walczyć z rdza? Nie będzie piaskowania, tylko szlifierka, wiertarka, ale jak to zrobić najlepiej?

Pasjonat87 
młody syreniarz

Wysłany: 2018-03-12, 15:36   

Przeciesz ona na olx jest na sprzedaz............https://www.olx.pl/oferta/syrena-105-zarejestrowana-CID5-IDqnaLt.html#e335b1bd4d jaki remont ? o czym mowa ?

[ Dodano: 2018-03-12, 15:50 ]
Mala rada,zloz to do kupy spowrotem i najpierw ciesz sie z jazdy i eksploatacji krolowej poboczy :majk .Mechanika na glanc zeby byla sprawna technicznie,bezpieczna dla innych uzytkownikow drogi (hamulce,uklad kierowniczy) Smigaj taka !!! wyglad wygladem nie odrazu krakow zbudowano...Remonty za trzytrzysta pod chmurka plus podnosnik czy pseldo kanal z deseczek koncza sie albo kalectwem mlodego wlasciciela (w najlepszym wypadku bo moze byc gorzej) ew olaniem remontu i zezlomowaniem pojazdu.

Kozichwost 
Kozichwost

Wysłany: 2018-03-12, 16:24   

dobrze mówisz. Polać ci?

siema 

Wysłany: 2018-03-12, 16:44   

Panowie ale przecież o tym mowa. Ale żeby móc nią jeździć trzeba wyspać podłogę, i zrobić najpotrzebniejsze rzeczy. Ona nie musi być idealna. Obecnie rama jest rozebrany i będzie czyszczenia, później odmalowana i poskładać. Silnik był na chodzie, więc zrobię przegląd łożysk i simeringow i składać. Najgorzej będzie z elektryka

Pasjonat87 
młody syreniarz

Wysłany: 2018-03-12, 17:19   

heh mozesz polac,dawno nie pilem oranzady na miejscu za 35 groszy ze sklepu "gs" o ile sa takie sklepy gdzies jeszcze ? a na powaznie teraz ;) Czy dobrze mowie ? hmm poprostu z wlasnego doswiadczenia oraz obserwacji innych RATOWNIKOW wiem jak sie konczy remont auta w warunkach "polowych" majac lat"nascie" do tego.

Tomasz 
inż. A.Talar

Wysłany: 2018-03-12, 17:46   

Kolejny klasyczny przykład i DOWÓD moich słów...

No ale ja heretyk jestem.. :!: :npowiem

Z tych Syren, które JESZCZE istnieją i nadają się do zrobienia tj w tym przypadku - zostanie malutka garstka . .

http://syrena.gminanekla....der=asc&start=0

https://www.facebook.com/frontcarsyrena90

Odpowiedz do tematu