Świąteczną syrena 105

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

już miesiąc i nic nowego nie piszesz :) opowiadaj co tam
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
siema
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-12-25, 20:24
Lokalizacja: Tomaszów maz

Post autor: siema »

Nic nie pisze, bo niestety od miesiąca zbierała kurz w garażu. Nie miałem czasu się nią zająć, bo musze szukać nowej pracy, żoną w zaawansowanej ciąży i drugim dzieckiem trzeba czasami się zająć. Miesiąc temu zmienił em cewki na "duże" które dostałem w zestawie i pali i jeździ na 3 latach. Jazda po podwórku odbyta. Dziś wystawilem ją z garażu, ponieważ po słuchałem głosu z forum i mam zamiar zrobić porządek w garażu.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

:) a foto jakieś zrobiłeś nowe??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
siema
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-12-25, 20:24
Lokalizacja: Tomaszów maz

Post autor: siema »

Witam, po dlugim przestoju ponownie zabralem sie za syrene. Potrzebuje waszej pomocy, bo nie mam pojecia od czego zaczac. Musze wyspawac podloge w calosci. Ogolnie do wymiany sa koncowki tylnych adkoli, koncowki slupkow przod i tyl. Blacha i profil pomiedzy podloga a siedzeniami z tylu, pas pod pedalami, czesciowo blacha boczna miedzy grodzia silnika a slupkiem. Z racji tego ze w blacharce jestem laikiem, to potrzebuje waszej pomocy. A po drugie jak to wszystko zgrabnie powycinac? Jak widac na zdjeciach zabralem sie za wanne i profile pod siedzenie ale ciezko mi to idzie.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

pokaz jakieś fotki...

słowa mało obrazują
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
siema
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-12-25, 20:24
Lokalizacja: Tomaszów maz

Post autor: siema »

Z rację tego że syrena nie ma obecnie miejsca pod dachem, postanowiłem ja sprzedać, żeby nie utleniala się pod chmurka. Jednak po kilku wizytach oglądających, stwierdziłem że jednak dokończę remont. Trzeba było ruszyć z kopyta i oto efekty dzisiejszych prac. Wszystko wykonane samemu. Łatwo nie było ale można.

[ Dodano: 2018-03-11, 20:17 ]
cd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Napisz jaki masz plan - i zrób fotki szczegółowe !
Najprościej jest porozbierać, ale co dalej ? To nie jest raczej robota pod chmurką ! :zdziwko
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Ta piramida z deseczek raczej nie jest za bezpieczna. Ale wygląda całkiem ładnie.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

No to najłatwiejszy element za tobą..... Teraz módl się, żeby karoseria nie zgniła zanim naprawisz ramę, zawieszenie i napęd
siema
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-12-25, 20:24
Lokalizacja: Tomaszów maz

Post autor: siema »

Mam nadzieję że nie zginie. Pewnie większość z was uzna to z nie rozsądne, ale mam zamiar ten remont do wakacji zakończyć. Z racji tego że wolnego czasu nie mam za wiele, będzie to robione wieczorami. Ma być szybko i tanio. Ma to na celu w pewnym sensie powstrzymać trochę proces korozji. Wymieniane będą tylko elementy konieczne do wymiany. Wyszedłem z założenia że lepiej tak ja uratować niż nie ratować wcale. Jak skończę to pewnie za kilka lat doczeka się porządnego remontu. Teraz pytanie jak walczyć z rdza? Nie będzie piaskowania, tylko szlifierka, wiertarka, ale jak to zrobić najlepiej?
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Przeciesz ona na olx jest na sprzedaz............https://www.olx.pl/oferta/syrena-105-za ... e335b1bd4d jaki remont ? o czym mowa ?

[ Dodano: 2018-03-12, 15:50 ]
Mala rada,zloz to do kupy spowrotem i najpierw ciesz sie z jazdy i eksploatacji krolowej poboczy :majk .Mechanika na glanc zeby byla sprawna technicznie,bezpieczna dla innych uzytkownikow drogi (hamulce,uklad kierowniczy) Smigaj taka !!! wyglad wygladem nie odrazu krakow zbudowano...Remonty za trzytrzysta pod chmurka plus podnosnik czy pseldo kanal z deseczek koncza sie albo kalectwem mlodego wlasciciela (w najlepszym wypadku bo moze byc gorzej) ew olaniem remontu i zezlomowaniem pojazdu.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

dobrze mówisz. Polać ci?
siema
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 45
Rejestracja: 2015-12-25, 20:24
Lokalizacja: Tomaszów maz

Post autor: siema »

Panowie ale przecież o tym mowa. Ale żeby móc nią jeździć trzeba wyspać podłogę, i zrobić najpotrzebniejsze rzeczy. Ona nie musi być idealna. Obecnie rama jest rozebrany i będzie czyszczenia, później odmalowana i poskładać. Silnik był na chodzie, więc zrobię przegląd łożysk i simeringow i składać. Najgorzej będzie z elektryka
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

heh mozesz polac,dawno nie pilem oranzady na miejscu za 35 groszy ze sklepu "gs" o ile sa takie sklepy gdzies jeszcze ? a na powaznie teraz ;) Czy dobrze mowie ? hmm poprostu z wlasnego doswiadczenia oraz obserwacji innych RATOWNIKOW wiem jak sie konczy remont auta w warunkach "polowych" majac lat"nascie" do tego.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Kolejny klasyczny przykład i DOWÓD moich słów...

No ale ja heretyk jestem.. :!: :npowiem

Z tych Syren, które JESZCZE istnieją i nadają się do zrobienia tj w tym przypadku - zostanie malutka garstka . .
ODPOWIEDZ