Rejestracja R20

Materiały i informacje historyczne. Zmiany w czasie produkcji, identyfikacja części, detali,roczników, pytania o oryginalność.

ODPOWIEDZ
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Rejestracja R20

Post autor: gazela »

Panowie.

Jak to jest z rejestracją Waszych Syren R20, macie w dowodzie ciężarowe czy osobowe. Poproszę też o wysokość rocznej składki OC które płacicie..

Dzięki!
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Nie wiem jak w R20 ale u znajomego w BOSTO było wbite "UNIWERSALNY". Jeśli chodzi o składkę OC to na pewno będzie różna od miejsca zawarcia umowy, nabytych zniżek, firmy ubezpieczeniowej.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Uniwersalny.. uff ale dziwadło.. Wiem, że będą różnice ale rzuci to jakieś światło.. Ja mam max zniżki..
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

w naszym państwie to licho wie
biez wpis osobowy bo jak ciężarowy to różnie to bywa i wymyślą jeszcze do takich wpisów VIATOIA [ale by były jaja ] syrenka z viatolem ,albo na viatolu :grinser :grinser :grinser
kombi
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

a nie masz czegos takiego jak kalkulatory OC ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Proponuję jeszcze pozakładać oddzielne tematy stosunek oleju do paliwa Syrena R20, ciśnienie w ogumieniu Syrena R20, ustawianie zapłonu Syrena R20.
A później na forum robi się burdel.

To jest historia Syreny? Od takich zapytań o składkę OC jest dział prawo, ew. o wszystkim a najlepiej dowód rejstracyjny w rękę i do biura ubezpieczeń.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Nie ciskaj się tak kolego.. Masz jednak rację, że to nie ten dział. Jeżeli moderator jest w stanie, to niech przeniesie ten wątek do odpowiedniego działu..

Motonita, kalkulatory olewam i nie tracę na nie czasu. Jeszcze nigdy nie pokryło mi się to w rzeczywistości a temat ciężarowy/osobowy ma konkretne przełożenie bardzo duże różnice w OC.
I ciekawy jestem dlatego jak to wygląda w rzeczywistości. Wybacz, że nie interesujesz się tym tematem.

A temat haka założyłem właśnie w celu zachowania przejrzystości bo jeżeli kogoś będzie interesował ten temat, to nie będzie kopał po dziwnych opowieściach.

[ Dodano: 2016-02-24, 12:35 ]
Udało mi się dzisiaj ubezpieczyć auto w Gothaer. Na rok czasu składka OC to 230 zł. Powiat Wołomin a więc stawki Wysokie. Pomimo, że ciężarowe to akurat to towarzystwo bierze pod uwagę realne parametry auta. Ponoć zwłoka z OC do 14 dni może kosztować do kilkuset zł kary - Fundusz Gwarancyjny ostatnimi czasy prężnie działa..

[ Dodano: 2016-02-24, 12:37 ]
Ps.
Spróbujcie w kalkulatorach wpisać marka FSO Warszawa model Syrena typ R20...
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Potwierdzam kalkulatory ubezpieczeń to jakieś nieporozumienie. Na co dzień mam Audi A3 Soprtback z 2005r. Załączam kalkulator (dowolny) i wychodzi chyba ze 40 modeli audi A3 gdzie w rzeczywistości są 4 modele.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
michalalex
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1651
Rejestracja: 2012-03-21, 20:43
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: michalalex »

Orientowałem się ile kosztowałoby ubezpieczenie R20, w czasach, gdy jeszcze o niej myślałem. Decyzja, aby jednak mieć Bosto była podyktowana nie tylko większą użytecznością, ale również zniżkami w OC.

Akurat przypadkiem znalazłem karteczkę z wyliczeniem z PZU sprzed ponad roku (ze zniżką klubową). Za R20 wyliczono 366 zł, czyli tyle samo co za Żuka skrzyniowego, za Żuka osobowego jest jeszcze drożej, bo więcej miejsc 403 zł. Natomiast za Syrenę 104 zapłaciłem około 170 złotych. Powiedziano mi, że za Bosto zapłacę tyle samo co za osobową Syrenę. W dowodzie mam wpisane osobowo-towarowy. Nie mam jeszcze pełnych zniżek z racji wieku.

R20 chyba zawsze mają wpisane w dowodzie ciężarowy, z racji nadwozia. Jeżeli ktoś ma firmę, coś takiego może się nawet opłacać.
Syrena 104, Syrena Bosto
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

Ja w dokumencie z WK mam wpis sam. cież. uniwersalny :???: Czyli moja składka całkiem niezła wyszła. Dzięki za info.
Tomek R20
-#Junior
-#Junior
Posty: 127
Rejestracja: 2013-10-20, 15:17
Lokalizacja: Jaszkowo

Post autor: Tomek R20 »

Ja mam wpisane ciężarowy a składkę płacę 260zł na rok
gazela
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 388
Rejestracja: 2006-02-12, 12:19
Lokalizacja: Wawa

Post autor: gazela »

W jakim towarzystwie?
ODPOWIEDZ