regeneracja pompy wody..od czego zaczać

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
GrzesiekTorun
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-12-05, 19:06
Lokalizacja: Torun

regeneracja pompy wody..od czego zaczać

Post autor: GrzesiekTorun »

mam z 10 pomp rozych i wszytskie na pol uszkodzone i cieknace albo łozyska szumiace,chce zrobic kilka sprawnych nawet do mojej syreny bo tak juz daje ze silnik zaglusza.od czego zaczac ,czy sa dostepne czesci?
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Po pierwsze czy da się pompę porozkręcać tą duźą alu nakrętkę (moźna pogrzać) a następnie pozbijać z wałka wirnik. Jeźeli wszystkie części będą bez wźerów korozji i uszkodzeń to bez problemu da się kupić reperaturki z epoki za ok.30zł, łoźyska teź i poskładać to do kupy. Jak masz kilka pomp to na pewno coś po weryfikacji nada się do naprawy. :ok3
GrzesiekTorun
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-12-05, 19:06
Lokalizacja: Torun

Post autor: GrzesiekTorun »

pizgła ta sruba 41 i rozwieciłem ją a druga sie tak obrobiła ze złom juz.nakreteke chce taka kupic ,po ile są?
FSMsyrena105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 473
Rejestracja: 2014-09-10, 20:20
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: FSMsyrena105 »

Nie wiem po ile chodzą. Napsikaj trochę jakimś penetrusem i przed odkręceniem pogrzej to na ciepło są większe szanse. No i klucz najlepiej jakbyś miał pasujący na sześciokąt a nie płaski. Lekko opukaj dookoła nakrętkę.
abc

Post autor: abc »

Kupić się raczej nie da. Będziesz musiał dorobić.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

ja bym zamiast grzania to chlodzil- to je amelinum i będzie sie ciągło

i od tego trzeba zaczac...bo jak w kazdej bedzie z nakretki zlom to zadnej nie zregenerujesz :D
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
pietrekder
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1106
Rejestracja: 2013-06-01, 18:21
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: pietrekder »

Żeby dobrze odkręcić tą nakrętkę dużą (tak, tam chyba był klucz 41) to po pierwsze, musisz mieć klucz oczkowy. Po drugie, nie przykładasz i kręcisz. Najlepiej jest nałożyć klucz na tą śrubę, później oko klucza zakrywasz jakąś blachą z otworem (nakładasz na wałek tą blachę), dodajesz jakieś tulejki i inne cuda i dokręcasz śrubą którą przykręca się wiatrak. Tak żeby w sumie klucz sam się trzymał na tej śrubie. I kręcisz. Ja tak odkręciłem kilka śrub z kilku pomp.

Drugą trudną kwestią jest odczepienie tego kółka z łopatkami, mnie się nie udało, a jedno połamałem, bo to cholerstwo się zapieka, a kruche jak diabli :-/
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A czy regenerował ktoś pompę w tym zakładzie? http://www.g-pompy.pl/naprawa_pomp.html
ODPOWIEDZ