Nie wiem -czy warsztatem można sie tu chwalić?

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Nie wiem -czy warsztatem można sie tu chwalić?

Post autor: Cinek »

W sumie skromne początki ale od czegoś się zaczyna.
Miałem pierdylion narzędzi po Ojcu, niestety część z nich zabierała mnóstwo miejsca a mi była niepotrzebna --> poszła do ludzi.
Teraz powolutku kompletuję swój własny zestaw. Wszystko kupuję za swoje, bez żadnych dotacji kombinacji więc idzie z mozołem, za to doceniam każde narzędzie które nabędę.
O narzędziarz ręcznych nie ma co pisać bo to podstawa dłubania jakiegokolwiek.
Z rzeczy które się ostały po czystkach - giętarka do blachy, wiertarka stołowa, szlifierki. Migomat ale musi iść do serwisu - prawdopodobnie padł selen.
Z rzeczy które dokupiłem - TIG z możliwością spawania alu :ok3
- przecinarka taśmowa do profili :ok3
- tarcza do ukośnicy i teraz mam maszynkę do szybkiego cięcia profili alu :ok3
- szlifierka stołowa mała (duża już jest na stanie) :ok3
- palniki propan-tlen, miałem profi zestaw acetylen tlen na wózku ale zajmowało to miejsce, butle mają ograniczony atest więc niestety byłem zmuszony sprzedać; teraz w razie W mogę użyc wymienionych, do lutowania twardego, do podgrzewania zapieczonych śrub itp :ok3


- i dzisiejsze zamówienie - pisakareczka, ale nie taka pistoletowa bo takie mam dwie, tylko większa :majk zobaczymy jak sobie radzi z rdzą na zbytkach-zabytkach :devil3

O takich sprawach jak pistolety lakiernicze, kompresor itp nie piszę bo to chyba wszyscy wiedzą. :P

Kurczę a ta piaskarka to serio zaskoczyła mnie ceną..Tanie teraz są. Jeśli to się sprawdzi tooo...inwestuję w kolejne klamoty, ale co na razie pozostanie tajemnicą. :D

OK pochwaliłem się - można mnie hejtować, zazdrościć tudzież zapodać taki zestaw że się schowam do jamki. :lol:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Piszesz że zestaw Tlen/Acetylen ma legalizacje. Fakt butla Tlen może miec max 10 lat ważny legal. Butla Acetylen do niedawne mogła być legalna max na 5 lat chociaż od około roku obserwuję, że do mnie do firmy przychodzą butle acetylenowe z legalem na 10 lat. Więc poza wielkością o której nie będę dyskutował to jak tylko przypilnujesz w punkcie wymiany to możesz mieć na długo taki zastaw.
Jeśli chodzi o wielkość to są dostępne butle zarówno tlenowe jak i acetylenowe w zasadzie w każdej wielkości. Z tlenową najmniejszą się spotkałem 0,5l (pojemności wodnej) a acetylenową 2l (pojemności wodnej).

Jeśli chodzi o butlę Propon/Propan-butan to ona też ma legalizację i o ile dobrze pamiętam to też ma legalizację na max 10lat.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

SUPER.DAWID, wiem o tym że są butle różnych wielkości. Tyle że ja miałem największe krowy jakie są dostępne na rynku. Jedną dużą butlę po tlenie zamieniłem na argonową, druga prawie pełna wraz z dużą butlą ace i całym kompletem poszła do ludzi. Teraz jestem na kupnie małej butelczyny z tlenem, takiej która zajmie malutko miejsca, i jest nadzieja że ją zużyję w sensownym czasie.
Zaś temat butli z acetylenem teraz przestał mnie dotyczyć, mam kuchenkę na propan więc jak potrzebuję tego gazu to zwyczajnie pożyczam sobie z kuchni, więc normalnie zajmuje zero metrów kwadratowych w garażyku i problem wazności atestów też przestał istnieć.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Jeszcze przydałoby się plazma w warsztacie :ok2
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

czeresss pisze:Jeszcze przydałoby się plazma w warsztacie :ok2
Jest. :ok3
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

A kibel?
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

też pewnie jest TOI TOI

WIDELEC A TY masz
kombi
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Chodzi mi o plazme do cięcia.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Mam pisuar, bo często przy robocie sączę piwo, więc jest bardzo przydatny.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Widelec, zamiast pieprzyć głupoty byś wstawił coś konstruktywnego albo pochwalił się jakimś posiadanym "skilem".
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Cinek widać, że jesteś nieźle zaopatrzony :ok3
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Staram się doposażać na bieżąco. :ok3
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Cinek pochwal się tą piaskarką w szczegółach. Też mnie to interesuje i to mocno !
Opisz wszystko za i przeciw - parametry itp ! :devil3 :ok3 :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Żadna tajemnica.

Pierwotnie chciałem tą piaskarkę bo jest dużo fajniejsza --> https://www.olx.pl/oferta/piaskarka-dom ... afa9382623

Jednak ze względu na ograniczony bydżet zamówiłem taką --> http://allegro.pl/mobilna-piaskarka-syf ... 73747.html

Jak to się sprawdza wyjdzie w praniu, powinna być u mnie jutro i dam znać.

SyrHarMer do piaskowania kup sobie odpowiedni kombinezon a i tak licz się z tym, że wszędzie będziesz miał piasek - w zębach,. w uszach nawet w d00pie. :devil3 I odpowiednie miejsce sobie poszukaj bo patrz wyżej - piach będzie wszędzie. :grinser

Rozwiązaniem są piaskarki kabinowe i taką też mam w planach zakupowych, do motocyklowych detali, na razie zamówiłem taką jak widać bo chcę sprawdzić jak to daje rady z blachami starych aut a te ciężko w kabinówce opędzlować. :ok3
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ale naprawdę uważam, że miejsce odosobnienia jest równie ważne. Co do wyposażenia mojego garażu, to dopiero się robi, bo jestem na etapie wykańczania domu. Na razie mam kanał i zrobioną instalację elektryczną.
ODPOWIEDZ