Nie wiem -czy warsztatem można sie tu chwalić?

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Panowie jak pewnie wiecie trochę siedzę w temacie piaskowania.
Jeśli chodzi o piasek - jak wiadomo musi być super suchy.
Druga bardzo ważna rzecz - osuszacz powietrza.
Trzecia rzecz - przekrój instalacji doprowadzającej powietrze. Broń Boże zwykłym wężem ciągnąć powietrze kilkanaście metrów do piaskarki - mamy wtedy na weżu duże straty ciśnienia.
Piasek jest dobry do drobnych rzeczy.
Natomiast jeśli mamy element z kilkoma warstwami lakieru - jak Cinek zauwazyl- piaskiem schodzi po centymetrze i inaczej nie bedzie. Innymi słowy "Szefowa praca". Dlatego w takich sytuacjach tylko i wyłącznie korund. Cinek kup jeden worek i zobaczysz jak idzie robota.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

czeresss, ale korund to raczej do piaskarek kabinowych - czy się mylę?
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Jeśli masz odpowiednią dysze, to nie ma problemu. Inna sprawa, że warto zrobić sobie jakiś kąt do piaskowania. Wtedy możesz odzyskać piasek, przesiać na sicie i użyć kolejny raz. Taki piasek 2-3 razy przebity bardzo dobrze nadaje się do piaskowania aluminium, bo właściwie jest to już pył. Podobnie korund też można kilka razy użyć - wiadomo 2 lub 3 raz już tak nie zdziera, ale mimo wszystko jest to oszczędność.
Pomijam fakt, że (niestety muszę to powiedzieć) wybuliliście tyle kasy za te lipne piaskarki , a ja z kolegą zrobiłem za 70 zł (z części znalezionych w warsztacie plus butla LPG). I wierzcie mi - czasem piaskowanie i szkiełkowanie odchodzi u nas na skalę niemal przemysłową (ludzie zwiedzili się pocztą pantoflową).
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

czeresss, ja wiem że można z butli LPG zrobić bo tez o tym pisałem SyrHarMerowi.

Ale faktem jest że potrzebowałem piaskarki na wczoraj, bo mi się podkład na Mińsku schlastał, więc nie czas było jeździć po złomach, projektować itp.

Poza tym Wejherowo jest baaaaardzo specyficzne - i drogie. Mogę się założyć o dobrą flaszkę że zakup komponentów do piaskarki (włącznie z butlą ze złomu) wyszedłby mi cenowo porównywalnie do zakupu gotowca. Dodam jeszcze że mając już gotową piaskarkę zawsze mogę się pokusić o zbudowanie wersji ulepszonej bo mam już jakies pojęcie w tym względzie. :piwo:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2529
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

https://drive.google.com/open?id=0B4tlz ... kllRlp5aVk

Czeresss i Cinek !
Na fotkach piaskarka którą kupiłem 80 l, i kompresator który chcę sprzedać - praktycznie nowy !
Czeresss - widzę że jesteś fachowcem, dobijałem się do kol Pony ale jest nieosiągalny. Jeżeli mógłbyś być moim doradcą to zapraszam ! Zakup tej piaskarki stał się faktem zatem zobacz
co wg Ciebie można przy tej piaskarce poprawić żebym był z niej zadowolony !
Cinek - odnośnie Firmy Wan - podstawowym modułem jest sprężarka 2 tłokowa. Nie ma
sprężarki 3 tłokowej - za tem są dwie opocje ! Albo 2 tłoki albo 2 x 2 tłoki. Dobrze rozumiem ?
Wobec tego jaką opcję muszę rozpatrywać do mojej piaskarki ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

SyrHerMer
1. Powiedz jakiej wielkości jest zawór spustowy piasku z butli? To 1/2 cała?
2. Wymieniłbym tego węża, który idzie do spustu piasku na rurę 1/2 cala.
3. Proponuję na tej rurce, która zasila butlę w powietrze (do dociskania piasku) założyć zawór, żebyś mógł w każdej chwili odciąć dopływ powietrza do butli.

Może zrobię odręczny rysunek i prześle Ci na PW.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2529
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

czeresss super - dzięki serdeczne ! Jutro wszystko zobaczę i odpowiem dokładnie !
Dzięki za PW i dokładny schemat - na pewno skorzystam z sugestii i poprawię fabrykę.
Sam widzę, że to wszystko jest zrobione zbyt delikatnie (majowo), a w instrukcji obsługi czytam żeby nie używać korundu ! (chyba się boją o swoją konstrukcję)??? , albo tą piaskarkę traktują jako zabawkę !
:klnie :faja :ok3 :szampan
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Ja osobiście dlatego wolę używać swojej, bo wiem jak jest zrobiona. Butle LPG są tłoczone z grubej blachy, bo muszą wytrzymać duże ciśnienie gazu. Podejrzewam, że Twoja jest o połowę cieńsza i dlatego jest w nią wmontowany zawór bezpieczeństwa.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2529
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Zatem co sugerujesz, - może lepiej zbudować nową piaskarkę, a tą po prostu opylić ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

czeresss, Nie przesadzaj. Butle LPG to inne ciśnienia niż te których używamy od sprężarki.

SyrHarMer, Ja bym sie wstrzymał ze sprzedażą, najpierw sprawdził jak działa ta którą masz a dopiero jeśli coś będzie nie tak szukał przyczyn.
Piaskarka to nie prom kosmiczny, budowa prosta jak cep. To że czeresss, lubi przewymiarowane rzeczy to już jego sprawa, moja kupna piaskareczka działa na moje potrzeby bardzo OK. Wczoraj znalazłem godzinę wolnego i elementy Mińska mam opędzlowane piachem prawie wszystkie.

Oczywiście mogę sobie przyspieszyc sprawę zamiast piasku stosując korund ale czy warto? Fakt piaskiem idzie wolniej, ale też nie da się diabła narobić typu dziury. :helm

Co jeszcze powiem, pisałeś czeresss, by wąż zasilający piaskarkę był najgrubszy, do mojego sprzętu idzie cienki wąż lakierniczy i spokojnie piaskować daje rady. :P
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Cinek pisze:czeresss, Nie przesadzaj. Butle LPG to inne ciśnienia niż te których używamy od sprężarki.

Co jeszcze powiem, pisałeś czeresss, by wąż zasilający piaskarkę był najgrubszy, do mojego sprzętu idzie cienki wąż lakierniczy i spokojnie piaskować daje rady. :P
Cinek żeby dobrze piaskować, trzrba mieć minimum 6-6,5 Bara ( a najlepiej kolo 8 Barów). Jeśli na kompresorze ustawisz 9-10 barów to ile masz na piaskarce? Sporo mniej!! I to właśnie przez straty. Ale nie zmienia to faktu, że w butli nad piaskiem jest to ciśnienie. Nawet te 6 Barów to sporo. Wierz mi (parę lat już się bawię w tym sporcie) kilkanaście ton piachu już przepuściłem przez piaskarkę. Te rzeczy, o których piszę są przeze mnie metodą prób i błędów sprawdzone. Na początku też ciągnąlem ciśnienie prosto z kompresora zwykłym cienkim wężem. Oczywiście da się piaskować - nie przeczę. Ale potem zrobiłem porządną instalację (grubą zbrojną rurą PCV hydrauliczną) i wiem jakie są straty.
Pisze to wszystko z sympatii i żeby ułatwić Wam pracę, bo mam odrobinę doświadczenia :ok3
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Spoko, dzięki, wbrew pozorom doceniam. :piwo:
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2529
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Na razie nic nie sprzedaję, bo dopiero kupiłem - trzeba nabrać jakiegoś doświadczenia żeby
wypowiadać się jakczeresss Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dowiedzieć się max dużo
i weryfikować to na bieżąco.
czeresss wszystkie zawory u mnie przy tej piaskarce 80 l są 3/8 cala tzn;
ten na wejściu za osuszaczem, - na dole butli przy wyjściu piachu i na końcu węża zamiast
pistoletu do piaskowania. Ogólnie za tem cała instalacja jest 3/8 cala. Nie ma zaworu za osuszaczem przy wejściu sprężonego powietrza nad piachem.
Pokrótce opiszcie swoje kompresatory i za jakim ja mam się rozglądać, ale czeresss
chcę mieć taki, że da radę takiej piaskarce jaki zrobiłeś mi schemat na PW (to tak przyszłościowo 1/2 cala całość i 3/4 cala na wyjściu )
Cinek - jak z tym Wanem ? pompa 2 tłokowa, czy 2 x 2 tłoki
Potrzebuję jeszcze dokładnie wiedzieć jaki duży zbiornik ma mieć ten mój kompresator !!!
:faja :ok3 :majk
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Jak będę miał chwilę, to zrobię zdjęcia kompresorów i butli zbiorczej na których ja walczę :D
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
ODPOWIEDZ