Nie wiem -czy warsztatem można sie tu chwalić?

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jaka wydajność?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2526
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Parametry;
typ Airpol A50, - wydajność 50 m3/h = 833 l/min, - masa 353 kg, - poj.zbiorn. 240 l, -
moc silnika 7,5 kW, - zabezpieczenie 25 A, - rok bud 1993, - max ciśn. robocze 10 Bar, -
cena; nie powiem (dużo)
Ale taką szukałem, podpowiedział mi facet, który remontuje te cuda, rzekomo Nr 1 w Polsce,
podobno idealna do piaskowania, wulkanizacji, warsztatu samochodowego, przystosuję ją też do malowania. Suma sumarum cieszę się bardzo. Teraz przegląd przez elektryka, wymiana oleju i filtrów powietrza i oleju.
Mam jeszcze prośbę do Was ! Nie mam niestety DTR-ki, a przydała by się, może ktoś - coś?
:devil3 :majk :ok3 :faja :D

[ Dodano: 2017-05-13, 22:20 ]
Nigdzie nie znajdzie się DTR-ka ? Nawet wśród znajomych ? Nadal pilnie potrzebna ! :piwo:
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Koledzy, a szczególnie czeress mam pytanie.
Zdobyłem zbiornik 60 litrów po LPG (30 zł mnie facet skasował za sam zbiornik).
Miałem plan by poprzespawać wszystko co sztywne z mojej dotychczasowej butli 35L ale tak sobie pomyśałem, że fajniej by było odciąć górę zbiornika tak by była na zawiasie, i zasyp wtedy idzie dużo szybciej niż pieprzenie się przez lejek.

Jak to uszczelnić???
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem - chcesz odciąć całą górną część butli gdzieś w okolicach fabrycznego spawu po to, by uzyskac dekiel, a tym samym zasyp o średnicy całego zbiornika?
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

czeresss pisze:Jeśli dobrze Cię zrozumiałem - chcesz odciąć całą górną część butli gdzieś w okolicach fabrycznego spawu po to, by uzyskac dekiel, a tym samym zasyp o średnicy całego zbiornika?
Dobrze zrozumiałeś. :ok3
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2526
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Cinek, wg mnie marne szanse żebyś to uszczelnił ! Policz sobie dokładnie w cm jaki odcinek musisz uszczelnić w sposób bezpieczny dla Ciebie (5-8 atm) Tam gdzie sypiesz przez lejek tam jest konkretny gwint i oring (bezpieczne zabezpieczenie trzymające ciśnienie) NIE RYZYKUJ !!! :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Odradzam. Uszczelnienie jest tu drugorzędną kwestia.
Miejsce cięcia o którym mówimy jest specjalnie wzmocnione kołnierzem z blachy tej samej grubości co zbiornik (od wewnątrz) jest to swego rodzaju zamek-wiem, bo rozcinałem. Nie bez powodu fabryka tak robi, ponieważ właśnie w tym miejscu kumuluje się siła ciśnienia działająca na dekiele. Dekle również celowo są wypukłe a nie płaskie - po co to już odpowiednie prawa fizyki tłumaczą.
Ale jeśli się uprzesz to teoretycznie i praktycznie Twój plan jest wykonany, ale absolutnie nie na zawiasie. Zapytasz dlaczego. Wiec odpowiadam - dlatego, ponieważ cała siła ciśnienia (w przypadku piaskarki w przedziale 6-9 barów) w oryginalnej butli rozkłada się na całym obwodzie spawu, a w Twojej koncepcji siła ta skupiłaby się w 2 punktach: na zawiasie i po przeciwnej stronie na zamku. Gdyby zawias nie wytrzymał, wówczas szukaj dekla u sąsiada lub dalej.
Zamknięcia musiałoby wyglądać tak, że dekiel jest całkowicie ściągalny. Butla musi mieć zrobiony po obwodzie zamek tak, by dekiel po założeniu nie mógł poruszyć się na boki, a wyłącznie w płaszczyźnie góra/dół. Po bokach robisz 2 naprawdę MOOOCNE uszy na tyle wysokie, aby przez nie przełożyć (nad deklem) kawał porządnego żelastwa ( profil o odpowiedni grubych ścianach, ceownik, teownik itp.). Na środku owego żelastwa masz wspawaną poszerzaną odpowiednio dużą nakrętkę i przez ta nakrętkę śrubą z szeroką łapą dokręcasz dekiel. Dzięki temu (zasada rozkładu masy jak w sklepieniu łukowym, które na środku spina i dociska zwornik) siła docisku działa na cały dekiel.
A uszczelnieniem może być zwykła przyklejania uszczelka. Ważne, by odpowiednio zamek na cały obwód butli dorobić.
Jeśli coś niejasno napisałem - pytaj.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Dobrze, a macie jakiś pomysły czy patenty na szybszy zasyp?
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2526
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Zamiast małego lejka, dorobić duży blaszany lejek o pojemności jednego worka ! Sypiesz od razu cały worek i spokojnie czekasz - reszta zrobi się sama ! :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Ja u siebie mam wspawany gwint chyba 2 lub 3 cale, wiec nie jakiś ogromny, ale z kawałka blachy 0,8 związek duży lejek i na raz do lejka wsypuję wiadro 25l. Butle mam chyba blisko 100 litrów, wiec wsypuję około 3,5 wiadra. Wcale długo mi to nie zajmuje. Zanim zsypie się jedno wiadro ja zdążę napełnić drugie.

[ Dodano: 2017-06-11, 21:55 ]
SyrHarMer a jak tam Twoja piaskarka?
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Pomysł z lejkiem nawet fajny, będę musiał zrobić coś takiego tyle że na kółkach żeby szybko worek 50 kg opitolic (trochę to waży jak trzeba go podnieść). :devil3

To ja się pochwalę że pierwsza tona piasku u mnie poszła. :D

Jeszcze w nawiązaniu do głównego wątku kupiłem drugą wiertarkę stołową. Tanie chińskie gówno ale miała być materiałem na ....tokarkę. Ale koledzy gdzie indziej wybili mi ten pomysł z głowy więc wiertarka pozostanie wiertarką. Chociaż z nawiercaniem tulei wzdłuż i tak będę kombinował. :P
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2526
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

czeresss, moja piaskarka jeszcze stoi w wersji fabrycznej (Bass Polska) ! Tak jak pisałem swego czasu kończymy budowę, więc teraz skupiamy się na tym , Potem mam zamiar poprawić fabrykę wg Twoich wskazówek ! Wszystko ma być gotowe na po wakacjach tj budowa, sprężarka, piaskarka, maski itp. :faja :piwo:
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Jak już będziesz zaczynał przeróbkę butli, to się odezwij. Na bieżąco popatrzę jak to u mnie jest, bo schemat z głowy rysowałem.
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2526
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

OK ! :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Jutro, o ile coś się nie spieprzy, biorę się za odpalenie drugiego agregatu na baniaku. Był wyłączony z użytku przez kilka lat. Dziś kupiłem paski klinowe, za cztery sztuki zapłaciłem 120 zł, zdzierstwo! :klnie

Mam nadzieję, że elektryka będzie sprawna.
Jak również silnik (w razie W mam zapasowy, o takich samych parametrach).
Oraz sam kompresor będzie działał jak należy.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
ODPOWIEDZ