Alternator

patenty, przeróbki, ulepszenia
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Dzięki :D tyle że mi chodzi o to że jak dam alternator np. z poloneza z regulatorem napięcia wbudowanym to co będzie z fabrycznym regulatorem :?: Czy lepiej nie bawić sie w to i zamontować zwykły bez regulatora :?: Czy może jakiś inny z innego auta przy którym będzie jak najmniej roboty :?:

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
wiktorR20
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 341
Rejestracja: 2005-02-25, 13:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: wiktorR20 »

Jeśli włożysz alternator z regulatorem wbudowanym to nie potrzebny jest już dodatkowy regulator,więc oryginalny musiż wymontować.Oczywiście instalację musisz również nie znacznie przerobić.Połączenia musisz prześledzić na schemacie elektrycznym.O ile pamietam w takim alternatorze samoregulowalnym jeden przewód(gruby) podłączasz do akumulatora,a drugi (cienki) chyba do kontrolki ładowania .Proponuję Ci jednak,abys sprawdził to sam.Ogólnie samo połączenie jest bardzo proste.Zaadoptuj przewody od oryginalnego regulatora prądnicy i nie wiele bądziesz musiał przerabiać oryginalne wiązki.

P.S Moim zdaniem alternator z Poloneza jest jak najbardziej odpowidni do Syreny.Nie drogi i w razie awarii,częsci łatwo znajdziesz.
Nie kłóć się z idiotą,
bo sprowadzi Cię to swojego poziomu i
pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

O widzisz i to mi wystarczy :D Dzięki :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Gość

Post autor: Gość »

A najlepszym alternatorem to bedzie chyba taki od Mercedesa 123 (beczki), tam są taki z wbudowanym regulatorem,beczki sie kruszą, a alternatory zostają .... :D :!:
Awatar użytkownika
Szamson
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-12, 12:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Szamson »

no dobra panowie wszystko git, ale albo izolujemy alternator od reszty albo przerabiamy go zeby miał + na masie bądz nie czytamy tego posta gdy nasza syrena ma tak jak reszta samochodow minus na masie. Ja u siebie przekładalem diody w alternatorze a dawcą byla wolga . pozdro
["...Należy zbudować popularny, oszczędzający czas środek przewozu, przy wykonywaniu czynności służbowych i wypoczynku, przeznaczony dla racjonalizatorów, przodowników pracy, aktywistów, naukowców, przodujących przedstawicieli inteligencji..."]
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Szamson pisze:no dobra panowie wszystko git, ale albo izolujemy alternator od reszty albo przerabiamy go zeby miał + na masie bądz nie czytamy tego posta gdy nasza syrena ma tak jak reszta samochodow minus na masie. Ja u siebie przekładalem diody w alternatorze a dawcą byla wolga . pozdro
Moj tez od Wolgi i + na + jest.
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Rozmawialem już z elektrykiem i powiedział mi że przerobienie tego nie będzie problemem a chcę mieć minus na masie :)

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Alternator już jest założony :D Jest to alternator z Poloneza :)

Pozdro :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Kapitan Zbik
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 248
Rejestracja: 2005-01-21, 16:17
Lokalizacja: Głubczyce/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kapitan Zbik »

Lajer, a podłączony do instalacji też jest? Jak tak to napisz za jakiś czas jak się sprawuje.
FSM Syrena 105L, 1976r.
PZL Świdnik, M21W2 Kobuz 1983r.
Romet Ogar 200, Romet Pony 50M-2
Jawa 350TS (638-0) 1988r. (sprzedana)
Aprilia Pegaso 650, 1993r.
FSO Truck DC 1.9D 1997r.
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Oczywiście że jest podłączony :) Narazie zrobiłem na nim jakieś 100 km i zero problemów z ładowaniem :D W warsztacie gdzie to robiłem zamocowali go tak że pozostawili nawet orgfinalny Syrenowski pasek, tylko mocowanie deczko przerobili :)

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
DeMaDeS
-#Junior
-#Junior
Posty: 135
Rejestracja: 2005-07-19, 17:22
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: DeMaDeS »

po przerobieniu starego mcoowania od pradnicy zalozylem alternator od fordowskeigo V6 kabelek do kotnrolki od ladowania, drugi kabelek do akku i z glowy, na oryginalnym pasku to chodzi oczywiscie, nawet oryginalny napinacz zostal
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Re: A co z rozrusznikiem??

Post autor: Cinek »

Hugo pisze:A co z rozrusznikiem?? przeciez zmieniajac masowy plus na minus nie bedzie konfliktu z rozrusznikiem.Czyli czy nie zachce mu sie krecic w druga strone itp...???a tak wogole to przydal by sie naprawde schemat podlaczen alternatora.pozdrawiam....
Rozrusznik to silnik szeregowy prądu stałego. Czyli, uzwojenia stoja i wirnika są połączone szeregowo, i jeśli zmienisz zasilanie to zmieni się biegunowość obu rdzeni. Czyli, siła elektromotoryczna będzie działała w tę samą stronę.
Krótko mówiąc, będzie się kręcił jak dawniej.
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

Otóż to, u mnie zmieniono tylko kable na wycieraczkach i na dmuchawie i oczywiście wyżucono regulator napięcia i wszystko działa tak jak dawniej :D Rozrusznik kręci w tą stronę w którą powinien i wszystko działa tak jak należy :D :D

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
patefon95
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-08, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: patefon95 »

Ja dziś założyłem alternator do swojej syreny, bo prądnica po przejechaniu trasy Gdańsk - Kraków doładowała akusia na 2 odpalenia :( Montaż jest prosty, w sumie tylko kwestia odłączenia starego regulatora, podpięcia kontrolki ładowania do wzbudzenia i zmostkowania odpowiednich przewodów z dawnego regulatora (nie pamiętam numerów, dwa grubsze czerwone). Prąd na plus poszedł przez rozrusznik, pozostaje mi tylko obrócić komutator w silnikczku nawiewu i zrobić z wycieraczkami. Może i ingerencja w oryginał, ale ładowanie zarąbiste :D
ODPOWIEDZ