Moja kólowa szos 105 / doczekała się nowego wnętrza

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
tomek zabytek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-12-17, 23:17
Lokalizacja: polska katowice

Post autor: tomek zabytek »

Witam i powiem tak OLO jeżeli piszesz że przeszywanie to jakaś masakra OK to twoja opinia , ale chętnie zobaczył bym twoja Syrenke bo czytając twoją historię;;; Moje auto, moja historia » FSM Syrena 105L 1981; powiem jestem w szoku , wyobrażam sobie twoją Syrenke IDEAŁ ,lecz ja nie wzoruje się na innych Syrenkach jak one wyglądają, co mają;;; jak to ty robisz pisząc szukasz wzorca ;;

Gromadzę dodatki. Wytargałem pierścienie chromowane na kierunki przednie, mam radio Safari 2. Szukam kołpaków i listew progowych. Boczna z racji usuniętych otworów będzie przylepiona. Ale to bede potrzebował jakiejś Syrenki na wzór.

I to jest to co nas różni,ale myślę że będę miał przyjemność osobiście zobaczyć twój IDEAŁ na jakimś spocie pozdrawiam :ok2
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Kozak90 pisze:
KIEROWCA pisze: robią z samochodu choinkę dodatkami w stylu PRL-u.
Całe szczęście ,że Ty nie robisz choinki...
Pewnie, że robię, ale nigdy też nie ukrywałem swojego zamiłowania do tjuningu :devil3
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Przez takie pitolenie niby ortodoksów to ludzie przestają tu wchodzić. Zachwile przez czepialskich przestaniemy sie spotykać na zlotach bo zawsze znajdzie sie mędrzec który ma najlepiej zrobioną syrene i innym wytknie błędy bardziej lub mniej wymaginowane.
A szkoda bo tu chodzi o coś więcej.
Chodzi o ludzi i związane z nimi hobby ale głównie ludzi.
O przyjażń i koleżeństwo a nie dopierdalanie sie do wszystkich o wszystko.
Proponuję aby ortodoksi się ujawnili i pokazali swoje samochody. Zobaczymy jak powinny wyglądać prawidłowo i najwspanialej wyremontowane auta.

Żeby nie było każdy stara się jak może, jak umie i jak go stać. Zawsze można lepiej. Ale podstawą jest żeby uratować auto (kiedyś o to chodziło). I cieszyć się nim. Bawić z innymi ludzmi.
Tzw ortodoksi też są potrzebni ale zbyt przewrażliwieni rozbrajają fora i imprezy.

Tomek gablota super. I daje radę. Tapicera super.
Czy jakiś spec ortodoks był na Syreniadzie? Nie. Byli super ludzie i fajne auta. Dzięki temu wycieczka była w dechę.
A u nas o to chodzi.
Ostatnio zmieniony 2017-04-18, 18:06 przez Mariusz, łącznie zmieniany 2 razy.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
majeniu1810
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 359
Rejestracja: 2010-11-25, 23:43
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: majeniu1810 »

Siema.
Zgadzam się z Mariuszem i innymi.
Ja swoją Syrenę remontuje od 2 lat i tez chciałem wrzucić.zdjecia z przeprowadzonych prac, ale to niema sensu i tak ktoś się przypiepszy ze klin w szybie powinien być biały a jest czarny. Ze podłoga która zakupiłem i kolega który ją wymieniał ( jeszcze raz wielkie dzięki) pewnie bez sensu pomalowal epoksydowy podkład, minia i jeszcze powinien trocin z olejem do progów nacisnąć itd. Wiec bez sensu dawać zdjęcia kiedy ty robisz to po to aby się pochwalić jaki jesteś szczęśliwy, bo masz to i tamto zrobione a jakiś typ zgasi cie jak peta rzuconego na ziemię,. Każdy robi tak jak mu się podoba i należy to uszanować.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4293
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Wiecie co olać ortodoksów :smiech
To są Wasze samochody i Wy decydujecie :ok3
motomania na luzie
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Jasne Czesiu.
Ale forum istniało bo ludzie chwalili się swoimi małymi szczęściami a inni komentowali, dawali rady.
Teraz dostajesz czapę na dzień dobry. Dlatego forum zdycha.

Nie olewać ortodoksów. Niech pokażą swoje wspaniałe jedynie dobrze wyremontowane najlepiej jak tylko oni wiedzą Syreny. :devil3

Chciałbym komentować zdjęcia tych cudownych profesjonalnych remontów. :fire
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
BodzioBoston
-#Junior
-#Junior
Posty: 122
Rejestracja: 2010-08-04, 21:47
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: BodzioBoston »

To i ja też podłączam się pod komentowanie ortodoksyjnych syrenek. Myślę jednak, że na ulicach ich nie zobaczymy, bo możę być za zimno dla auta, albo kropla deszczu spadnie na karosę i korozja zara wejdzie, albo ktoś będzie chciał dotknąć i lakier porysuje. Takie auta - pod koc i do garażu, albo do muzeum i zasiekami ogrodzić.

A osobiście uważam, że pojazd taki ma się po to, żeby nim jeździć i cieszyć oko swoje i przechodniów, oni nigdy nie marudzą tylko się uśmiechają lub zagadają coś na temat...
WSK 175 '73
Komar 3 '75r
croma '07r
voyager '12
golf II '91
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Wielu z nas robiąc remonty uczyło się roboty.
Wielu ze speców z forum daje wtedy rady że prawdziwi fachowcy łapią się za głowe.
Ale szmacić to taaa.

:devil3
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
tomek zabytek
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 44
Rejestracja: 2016-12-17, 23:17
Lokalizacja: polska katowice

Moja kólowa szos 105 / foty z spotow

Post autor: tomek zabytek »

Witam i pozdrawiam powiem tak sezon 2017r dopiero sie zaczął a moja Królowa ma się czym pochwalić a i w reklamie oponeo bedzię a jak tam wasze królowe pokazać dawaj OLO i reszta pozdr

[ Dodano: 2017-04-10, 00:02 ]
Pozdrawia Królowa 105
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kangur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 398
Rejestracja: 2011-06-14, 16:53
Lokalizacja: Rybnik

Re: Moja kólowa szos 105 / foty z spotow

Post autor: Kangur »

tomek zabytek pisze: (..) a jak tam wasze królowe pokazać dawaj OLO i reszta pozdr
Noo.. ja robię robię piątek świątek czy niedziela .. ale się nie wyrabiam :]
Trzeci raz błotniki maluję..

Obrazek

A czy jam otrodoks? Raczej idealista :grinser Duszę diabłu sprzedać, ale .. wszyćkie gałki w kości słoniowej mieć 8)
Z gadżetów "z epoki" przyznaję się, że kupiłem kocią łapkę..
Pieska na razie mam w Ładzie..

Obrazek

A co te wszystkie dodatki mają robić.. one też chcą żyć.. jak ci aktorzy, czekają na swoje 5 minut.. :???:
Chyba założę bagażnik.. :P




:wink: :wink:
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Widzę, że ktoś tu był wczoraj na "chrzanowskich klasykach".
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Sam robisz?
No i fajnie.
Rób jak chcesz. I zapraszam do nas.
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Mariusz pisze:Teraz dostajesz czapę na dzień dobry. Dlatego forum zdycha.
No niestety. Też nie wiem co tu się z forum porobiło... ale tak na wielu forach jest, bo fejsbuki wszystko pochłonęły, a na forach pozostali ci, co wolą stare rozwiązania :ok3 :helm
Ale fakt faktem, że forum umiera, jakieś takie "zamknięte" się zrobiło. Nawet jak byłem na Retro Motor Show w Poznaniu, to Syrenek i Warszaw z forum od groma, ale ludzie z forum odgrodzeni, niezainteresowani, nawet się nie było jak przywitać :(

tomek zabytek, Syrenka fajna, chociaż tapicerka totalnie nie w moim guście i stylu :P ja pod tym względem wolę syrenkowy oryginał ;) ale jest spoko, fajnie, dużo pracy w to musiałeś włożyć, a i kasiory, no i co najważniejsze - Syrka jeździ, a nie stoi jak moja kolejny rok :helm

KIEROWCA, a co do choinki dodatkami z PRLu... wszystko jest fajne byle z umiarem :piwo:
Ja jestem ogólnie wielkim miłośnikiem tych wszystkich gadżetów motoryzacyjnych z okresu PRLu, mam tego od groma, ale nie wyobrażam sobie wszystkiego zamontować np. w maluchu :grinser chociaż najciekawsze graty chciałbym, żeby w autku jeździły, zgodnie z założeniem typowego "dziadkowozu" i wszelkich peerelowskich "zabezpieczeń" które można było w autkach spotkać :D
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Liczą się ludzie a nie kasa

I to że mają pasję taką jak i ja. A jak do tego zmierzają jak remontują i jaką mają wizję samochodów ich sprawa.


Gdzie ortodoksi? Chciałem auta obejrzeć.....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Ortodoksi piąty rok z rzędu szukają na alegro i oliksie tych dwóch ostatnich fabrycznych śrubek.

Ortodoksi robią przerwy w remontach, jak nie mogli znaleźć fabrycznej blachy. Robią w tym czasie mniej ortodoksyjne / cudze auta, a jak dorwa poszukiwana blachę to umieją już więcej i uznają, że auto, które zaczęli odbudowywać, nie nadaje się na "idealną perełkę" i trzeba kupić inną bazę. (Operację można powtórzyć w zasadzie dowolną ilość razy) :helm :fire :/ :crazy: :rotfl:

Ortodoksi "hodują" idee fixe, które w końcu materializuje się w postaci zestawu częsci w spadku dla ich rodziny...

Ortodoksi zmieniają zainteresowania, bo nie da się jeździć autem w 100% oryginalnym (o "Syrenie" w tym punkcie nawet nie wspominając... :devil3 ).

Badum tsss :piwo:
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
ODPOWIEDZ