a taki sobie remoncik...

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
sir
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 837
Rejestracja: 2007-08-16, 19:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sir »

Widać, że jest wszystko źle :devil3 ! :) Poza tym przetłoczeń w bagażniku brak, oryginał to nie będzie !!!

Tak już na całkiem na poważnie - Kemi jaki kobietą, bądź co bądź raczej pedantyczną i nie daje wiary, że cokolwiek jest inaczej, jak sobie sama zażyczyła - także na pewno wszystko jest dokładnie tak, jak ona chciała - wierzcie mi lub nie - swoją rację w tym ma i już ! No !! :)
km nawinięte na licznik | 2023: 22km (stan na 09.04.2023) | 2022: 7806km | 2021: 8580km | 2020: 4797km | 2019: 9730km | 2018: 10870km | 2017: 10505km | 2016: 14286km | 2015: 14793km | 2014: 13531km | 2013: 14200km | 2012: 7500km | 2007-2011: 13910km
Syrena 105L 82' 'niebieska'
Syrena 105L 76' 'jasiowa'
Syrena 105B 82' 'sztycowa'
½ Niewiadów n126e 84' -- poszła do Wołomina ;)
Niewiadów n250c 80'
½ Niewiadów n126 73'
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

No to co innego :D
Tym co pisalem nie chcialem bron Boze odbierac komus radosci z wykonanej pracy. Wpadlem na to forum bo zobaczylem Syrene w ciekawym malowaniu (nie zauwazylem tego dziupka na blotniku od razu) i choc wole Syreny w oryginalnym malowaniu to ta wydala mi sie ciekawie zrobiona. A ten "dziubek" to jest wlasnie jak pryszcz na nosie u ladnej dziewczyny - niby nic wielkiego ale jednak daje po oczach :???:
Mam nadzieje ze nie zostalem odebrany jako "Pan Czepialski" - poprostu zaciekawil mnie ten detal i motywy jego powstania.
To tyle.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Podobała mi się wcześniej, podoba mi się tym bardziej i teraz.
... ale ja bym te usteczka też prysną na ciemny kolorek. :)
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Widać znajome kształty i kolory :) Jednym słowem będziesz mieć taką samą syrenę jak wcześniej, ale za to znacznie pewniejszą :)
Niestety, składanie tez nie jest takie proste, będziesz mieć sporo dłubania, ale wtedy widąć, że praca idzie do przodu :) Tak czy owak Twoja syrena bardzo mi się podoba i zyczę powodzenia i duuużo cierpliwości przy składaniu :)
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

Drogi jacku, ale ta linia załamania wynika nie z mojego widzi mi się tylko z dopasowania listewek do siebie - tak było wcześniej tak będzie i teraz - po prostu jak dopasujesz ta krótką listewkę do długiej, żeby ładnie się łączyły to "dziubek" robi się sam 8)
Inaczej to będzie jeszcze wyglądało po założeniu listew, ogólnie ma być tak jak było wcześniej, a że nie oryginalnie... cóż, nie będę płakać :majk

arturromarr, myślałam nad ciemnymi ustami - nie wydaje mi się, żeby pasowały :) postawiłam na sprawdzone rozwiązanie i zostało jak było :ok2

Teraz myślę nad tapicerką - nie będzie oryginalna czerwona, chciałam dać w 2 kolorach ale zaczynam się wahać :F może jakieś dobre rady?
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

Myślę, że do tej karoserii dwukolorowa tapicerka jest jak najbardziej na miejscu.
Powinny to być jednak zbliżone odcienie tak by auto nie wyglądało w środku jak szachownica.
Awatar użytkownika
jacekg6
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 310
Rejestracja: 2007-04-03, 16:23
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: jacekg6 »

Aha :???:
Dziekuje za cierpliwe wyjasnienia.
A swoja droga Syrenka wyglada super. Ladny dobor kolorow.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

Kemi oczywiscie do twojego tematu tez musze zagladnac, a to ze siedze daleko za granica (kemi sama wie gdzie) mam spokoj i czas, aby sobie dokladnie ogladac wszystko co gdzie i jak :) Ciesze sie niezmiernie. Mam nadzieje ze spotkamy sie gdzies na trasie jeszcze we wrzesniu :) a jak narazie to nic dodac i nic ujac. Twoja wizja, twoja syrenka :smiech "bez przetloczen w bagazniku" ;) hehe rozmawialismy o tym w Hucie-wieleniu-czarnkowie wiec wiemy dobrze o co chodzi :) SERDECZNIE POZDRAWIAM i czekamy na kolejne foty





I co najwazniejsze POZDROW JASIAAAAA!!!
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Kąplet 3 syrenek w jednej rodzinie:) i to trzech takich ładnych no tylko tak trzymac:)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

motonita pisze:Kąplet 3 syrenek w jednej rodzinie:) i to trzech takich ładnych no tylko tak trzymac:)

przyznam, że nie bardzo rozumiem o_O

Prace przy Syrence powoli posuwają się do przodu :) w prawdzie lato jej nie służyło, za to mam nadzieję, że jesienią wróci już gotowa do domu :)

Póki co dostała nową podsufitkę, stanęła na swoich kołach i z założonymi szybami czeka na ciąg dalszy składania :)

fotorelacja poniżej :)

Pozdrawiam serdecznie, Kamila

ps. potrzebuję uszczelki lewej tylnej szybki :| jakby ktoś miał przyzwoitą to bardzo proszę o kontakt!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam,

Kemi bardzo bardzo ładnie :ok3 Tak trzymać :) Pochwal się proszę gdzie kupiłaś takie ładne, białe kliny do szyb ...

P.S.
No i jak robisz fotki to zasłaniaj ten alternator jakąś tekturą, tudzież kawałkiem papieru bo zaraz rozpoczną się debaty, że w Syrenie "prądu" jest aż zanadto i po co zmieniać prądnicę :lol:

Pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach życzę !!!

Michał
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Po co ten alternator? <-- taki żarcik:).

Naprawdę, wygląda profi. Kliny pewnie kupione w sklepach z częściami do jakiś ład lub podobnych- ładnie się prezentują. W ogóle piękna syrenka się szykuje. Zauważyłem, że podsufitkę przytrzymywaliście ściskami spawalniczymi- dobry pomysł. Ja sobie kupiłem paczkę takich biurowych ścisków (czarne blaszki) i też zdały egzamin. Ciężko się to naciąga ale nie jest to aż tak trudne jak się wydaje. Dawaliście na butapren? Ja tak i kleiłem całą 3dni... Aaaa... u Ciebie też widać takie delikatne nierówności skaju od jego przechowywania. Łatwo się ich pozbyć, delikatnie grzać farelką, opalarką, suszarką i głaskać ręką, znikają:).

Pozdrawiam!
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
MaSa
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 659
Rejestracja: 2007-05-03, 13:00
Lokalizacja: stargard

Post autor: MaSa »

no no kemi..wygląda godnie...to w przyszłym roku spotkamy się autkami po remoncie na jakimś zlocie:)
ja teraz zacząłem poszukiwać jakiejś syrenki dla siebie bo jak skończyłem fiata to jakoś nudno się zrobiło:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

siesicki pisze:Pochwal się proszę gdzie kupiłaś takie ładne, białe kliny do szyb ...
klin to patent, więc napiszę na prv, żeby ortodoksi nie krzyczeli :)
PONY007 pisze:Dawaliście na butapren? Ja tak i kleiłem całą 3dni...
na szczęście nam montaż podsufitki zajął jakieś półtorej godziny :) polecam klej MOMENT z Patexu, niezbyt drogi za to działa rewelacyjnie i znacznie ułatwia wszelkie prace :)

Pony dziękuję za radę z zagnieceniami! tak właśnie myślałam, żeby popróbować na ciepło a skoro Ty polecasz, to przynajmniej będę wiedziała, że to dobry pomysł :)

Pozdrawiam, Kamila
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
kpt_witko
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-08-20, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kpt_witko »

A ja się tak zastanawiam... czy skoro już sie lakieruje, to może od razu przedni pas w brąz dać?
ODPOWIEDZ