a taki sobie remoncik...

Relacje z przeprowadzonych remontów.
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

I ciąg dalszy prac... tym razem prawie kompletna komora i większa część tapicerki gotowa :) jak Wam się podoba? oczywiście jest oryginalnie... co wcale nie znaczy, że fabrycznie :)

Czekam na komentarze :devil3

ps. poszukuję dywaników gumowych do 105 albo chętnie zamienię luksowe na takie do zwykłej 105 :)

Potrzebuję też oryginalnej fabrycznej uszczelki bagażnika - z tą, którą zamontowaliśmy klapa odstaje za mocno T_T

Pozdrawiam, Kamila

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
J.
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 54
Rejestracja: 2009-02-24, 02:55
Lokalizacja: GA

Post autor: J. »

ładnie :)
n71.pl
i tyle w temacie.!
Awatar użytkownika
elektryk85
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 569
Rejestracja: 2009-08-26, 22:24
Lokalizacja: Katowice

Post autor: elektryk85 »

Idealnie :D
Syrena 105 1975
Syrena Bosto 1979 w remoncie
Komar MR 232
WSK 125 M06 1961
Fiat 126p 1983
Wartburg 1000 1965
Awatar użytkownika
szwagier89
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2008-08-29, 00:00
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: szwagier89 »

ślicznie, no po prostu braknie słów... :) Z dbałością o każdy najmniejszy detalik :)
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

pieknie pieknie a jakze! prawie nie zagladam, ale temat kamili trzeba odwiedzic, Jasio kawal dobrej roboty!! szkoda ze dziewcze ci pomoc nie moze bo bys dawno wypchną tego paździerza i zajal sie nastepnym :helm

zartuje;-)) ze pazdzierz, moim zdaniem to bedze jedna z najlepszych polskich syren :) dopracowana w kazdym szczegole
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
PONY007
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1275
Rejestracja: 2008-04-06, 12:20
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PONY007 »

Gratuluje, jest przepiękna i bardzo dopracowana- widać ze wóz ma dobrze. Fajnie że koncepcja malowania została stara, od razu wiadomo czyj samochód:). Może fajnym pomysłem byłoby pomalowanie filtra powietrza też na dwa kolory?;p
Pozdrawiam i zachęcam do pracy!

P.S. Wyścig trwa xD, ale zdaje się że wygrasz:).
Robota musi być wykonana dobrze, a nie źle!
http://odrdzewiacz.fora.pl/
Forum ODRDZEWIACZ pojazdy zabytkowe- rzemiosło, fotoporadniki, techniki renowacji,odnawianie krok po kroku, remonty, technologie www.facebook.com/ForumOdrdzewiacz
Awatar użytkownika
adameo2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1127
Rejestracja: 2008-06-09, 17:24
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: adameo2 »

Fotele swietne :) Tez takie chce :) i kieszonka z tylu rewelka :)
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arturromarr »

co tu gadać: "szczena opada"
Też się przychylam do postulatu dwukolorowej obudowy filtra, idź na całość z tymi kolorami :)
Co do uszczelki bagażnika to można jeszcze kupić w sklepach FSO od dużego fiata od innych też chyba pasują trzeba iść i dobrać coś.
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja dorabiałem uszczelke od fiaciora 125p :grinser tylko trzeba ją przykleić...
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
kemi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 586
Rejestracja: 2005-12-15, 20:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kemi »

anabol czym ją przykleiłeś? tą uszczelkę? :) bo za Chiny ludowe nie chce się trzymać...

co do filterka - zostanie bordowy :) tak mnie się podoba a poza tym komora cała jest kremowa więc filtr bordowy :) myślę, że tak jest ładnie 8)
PONY007, koncepcja malowania była dla mnie od początku oczywista :) ale nie zdziw się, jak zobaczysz 2 taką Syrenę... i to nie będę ja :D zwłaszcza w okolicach Gliwic :majk
i co do wyścigu, to wciąż masz szansę... u nas sporo marudzenia ze strony Syrenki, kompletny brak mojego czasu i ogólnie końca nie widać :faja

Pozdrawiam, Kamila

ps. punkcik "pomógł" leci do szwagra :) dziękuję Ci chłopie! doszła paczka? :lol:
Syrenki kochaj, kochaj, kochaj, kochaj, kochaj i piesc... w Syrenach kochaj, kochaj, kochaj, kochaj forme i tresc :D
Awatar użytkownika
szwagier89
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2008-08-29, 00:00
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: szwagier89 »

Polecam się na przyszłość ;)
Paczka jest już u Syrenki... teraz obie czekają do soboty, aż wrócę do Siedlec :)
Awatar użytkownika
anabol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 3145
Rejestracja: 2008-11-17, 12:10
Lokalizacja: Białobrzegi n Pilicą
Kontakt:

Post autor: anabol »

ja kupiłem taką puszke kleju a sklepie tapicerskim cos jak butapren... nakladasz czekasz aż podeschnie i kleisz trzyma sie zamykasz klape. i czekasz az zaschnie dobrze.. potem otwierasz po jakimś czasie korygujesz tam gdzie się nie trzyma. i kleisz dalej. najlepiej jak uszczelka bedzie odtłuszczona czyli przejechać ją szmatą nawilżoną rozpuszczalnikiem. tak samo ranty na krawędziach bagażnika. i powinno być ok. Niestety uszczelka od fiaciora nie jest przeznaczona do syreny wiec trzeba kombinować troche, ale daje rade.
pozdr;)
O czystość forumowych szeregów dbają specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze spraw wewnętrznych - moderatorzy.

>wujek Sławek<
Awatar użytkownika
walery
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 378
Rejestracja: 2009-06-19, 23:58
Lokalizacja: pruszków

Post autor: walery »

świetna robota, widać że kochasz tę swoją srynkę. też chciałbym kiedyś zrobić sobie nową zipę, ale brak miejsca, środków i czasu jest wielką przeszkodą. no może jak pójdę na emeryturę i wróce do mojego lubaczowa na podkarpaciu to kto wie. pozdrawiam iczekam na końcowy efekt
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Świetnie to wygląda ! Podziwiam i żałuję, że tapicerowi Romanowi nie poleciłem uszyć chociaż kieszeni w boczkach tapicerskich drzwi. Ale już trudno. Jeżeli chodzi o uszczelkę drzwiową do tylnego bagażnika to NIE polcam uszczelki od PF 125p! Kupiłem takąnową na allegro i przykleiłem ją klejem bonakol (klej używany przez tapicerów, o którym przedmówca wspomniał). Niestety, uszczelka nie trzymała się, szczególnie na rantach, a po zamknięciu klapy wystawała poza obryk i ciągle się odklejała... zdenerwowałem się i ją wywaliłem i w jej miejsce wstawiłem... uszczelkę do tylnej klapy od Forda, która miała zostać wsadzona do Frda Capri, którą tęż od kolegi Maćka otrzymałem. Jest ona ze zbrojeniem i trzyma się idealnie, wystarczy kombinerkami jątylko poprzyginać w odpowiednich miejscach. Myślę, że taką uszczelkę śmiało można od innego auta kupić i nie ma sensu się bawić z tą od dużego fiata. To oszywiście moje zdanie, więc zrobisz co będziesz uważać za konieczne :) Tak czy inaczej podziwiam i pozdrawiam!!!
zibi86
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 46
Rejestracja: 2008-10-28, 17:03
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: zibi86 »

kawał dobrej roboty aj jak pięknie !!!
ODPOWIEDZ