potrzebna pomoc z prądnicą

schematy
ODPOWIEDZ
Indy
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2010-11-01, 21:45
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

potrzebna pomoc z prądnicą

Post autor: Indy »

witam
robiłem nową instalacje elektryczną w Syrenie, przed zmianą było ładowanie po zmianie nie ma, w ogóle prądnica nie daje napięcia, WSTYD ale się przyznam że źle podłączyłem przewody od prądnicy przy regulatorze i uruchomiłem silnik, sądzę że rozmagnesowałem prądnicę ( jest taka uwaga w dużej Glince) czy się da i jak przywrócić prądnicę do życia ?
condorpapa
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 91
Rejestracja: 2012-03-12, 01:18
Lokalizacja: mielec

Re: potrzebna pomoc z prądnicą

Post autor: condorpapa »

czy się da i jak przywrócić prądnicę do życia ?

da się przywrócić - poza tym prądnica jest nieśmiertelna - rozmagnesowana bywa wtedy jak się akumulator odwrotnie podłączy, lub manipuluje nieudolnie z wymontowaną. Jak wspomniałem, prądnica i regulator oryginalny jest nieśmiertelny - chwilowe odwrócenie biegunowości, krótkotrwałe zwarcia nie zaszkodzą. Jesli się rozmagnesowała prądnica - co jest możliwe, to najprostszą metodą ponownego zmuszenia prądnicy do pracy jest== odpiąć prądnice od instalacji , zdjąć pasek , połączyc razem wyprowadzenia prądowe i wzbudzenia prądnicy i zasilić je z akumulatora . Prądnica powinna w takiej konfiguracji pracować jak silnik - czyli kręcić . To jest jednocześnie poprawne namagnesowanie prądnicy i sprawdzenie twornika , szczotek, uzwojenia wzbudzenia . Jak prądnica kręci, szczotki nie iskrżą - to test wypada OK. Po ponownym włączeniu prądnicy w instalację - powinna prądnica ładować jak należy.
Indy
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 48
Rejestracja: 2010-11-01, 21:45
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Post autor: Indy »

dziękuję za pomoc, skoro się da to dobrze :D jak tylko czas pozwoli to zajmę się prądnicą
Kurołap
Posty: 17
Rejestracja: 2016-09-14, 23:23
Lokalizacja: Rajsko

Re: potrzebna pomoc z prądnicą

Post autor: Kurołap »

Wlasnie przestala mi dzialac pradnica. Podpialem ja sobie jako silnik, masa do masy a pozostale zwarte i do minusa. Az mi palce poparzylo, takie zwarcie :D Jutro wyciagam pradnice i szukam przebicia.
ODPOWIEDZ