PROBLEM - Brak tablicy rejestracyjnej

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

PROBLEM - Brak tablicy rejestracyjnej

Post autor: motonita »

Doszły mnie słuchy że sa wydziały komunikacji które robią WSZYSTKO zeby tylko nie zarejestrować pojazdu. Najnowszy HIT.

NIE MA TABLICE NIE REJESTRUJEMY

podstawa prawna z WK

Warszawa, dnia 18 lipca 2016 r.
Poz. 1038

§ 2. 1. W celu rejestracji pojazdu właściciel pojazdu, z zastrzeżeniem art. 72 ust. 1b–4 ustawy oraz ust. 2–13 i § 3, składa w organie rejestrującym wniosek o rejestrację pojazdu, zwany dalej „wnioskiem o rejestrację”, do którego dołącza:6)
1) dowód własności pojazdu;
2) kartę pojazdu, jeżeli była wydana;
3) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany;
4) tablice (tablicę) rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany (...)

AD1.(art. 72 ust. 1 pkt 1 PORD) - czyli np. umowa, sądowne stwierdzenie zasiedzenia faktura VAT cokolwiek sztuk raz!

AD2 niestanowi

AD3 Oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, że nie posiadasz DR (art. 72 ust. 2b PORD) - czyli piszemy co nam tam będą kazali napisać musi być zawarta klauzura pewna WK powinien mieć

AD4 ?!

No i co teraz zrobić ? Dodatkowo pokażą nam dalszą część tej samej ustawy:


9. W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu zabytkowego właściciel pojazdu dodatkowo dołącza do wniosku o rejestrację:
1) uwierzytelnioną kopię decyzji w sprawie wpisania pojazdu do rejestru zabytków lub dokument potwierdzający ujęcie pojazdu w wojewódzkiej ewidencji zabytków albo potwierdzający wpisanie pojazdu do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) zaświadczenie z przeprowadzonego badania pojazdu zabytkowego co do zgodności z warunkami technicznymi, o którym mowa w art. 81 ust. 11a ustawy, oraz protokół oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego.


Oczywiście to wszystko znamy.... ale co zrobić z tą rejestracją ? nawet na podstawie tych paragrafów WK potrafi napisać PISEMNĄ ODMOWĘ REJESTRACJI.


Nic tylko siąść i płakać <chlip><chlip> smuteczek...

No ale chwila chwila... czy można to jakoś "przeskoczyć" obejśc opłynąć przefrunąć ?? oczywiście zgodnie z przepisami ?

No jasne że można :) ta sama ustawa:

§ 12. 2. W przypadku zgubienia tablic (tablicy) rejestracyjnych organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje nowy dowód rejestracyjny pojazdu i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne z nowym numerem rejestracyjnym oraz nalepkę kontrolną po:
1) oddaniu dotychczasowego dowodu rejestracyjnego;
2) przedstawieniu karty pojazdu, jeżeli była wydana;
3) złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań.

Więc piszemy oświadczenie :) że zagubiliśmy tablice rej o numerze nieznanym.... jeżeli jednak nie wiemy jak zagubić tablice rej... możemy również oddać tablice którą mamy

W PRZYPADKU OSÓB BEZ CIĄGŁOŚCI UMÓW JEST TO STRZAŁ W KOLANO I SPRAWA PRZEGRANA


no chyba że jest to tablica nie tłoczona która jest całkowicie nieczytelna.... pamiętamy że np w motorowerach wiele WK nie wydawało tabliczek tłoczonych, a w samochodach były często tablice plastikowe z których odpadały literki.

A jak wygląda tablica nietłoczona .... a no jak kawał zardzewiałej zaolejonej blachy którą ktoś wyciągną z pieca... (kiedyś czekając w WK widziałem jak taka tablice miał inny petent).

Inna droga:
Cytując ustawę:

"4) tablice (tablicę) rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany (...)"

---------------------------

Oświadczenie
Oświadczam że nie posiadam wiedzy czy pojazd były czy nie był wcześniej zarejestrowany.

Podpisano Jan Kowalski.

----------------------------
I uważam że opcja z brakiem informacji czy pojazd był czy nie był zarejestrowany jest najlepsza.... jednak dalej draże temat

Na dzień dzisiejszy informacje z tego samouczka nie są zbadane do końca (bo WK mogą wymyślić coś jeszcze) wiec jak zawsze ja za nic odpowiedzialności nie biorę :)
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Reeback
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2018-04-25, 12:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reeback »

Kolego MOTONITA, mam ciągłość umów, dowód rejestracyjny nie przecięty, ale pewności nie mam, że syrenka nie została wyrejestrowana, natomiast już wiem, że mam problem bo nie mam tablic a w umowie żadnej adnotacji że ich nie było. Jak to teraz ugryźć?
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Dorobić.
Ja nie miałem (co prawda do motocykla) 😂
Kawałek blachy pomalowany i bez zastrzeżeń . A nawet kazali zdać w WK przy przerejestrowaniu .
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Reeback
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2018-04-25, 12:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reeback »

ale przecież wybita tłocznia musi być like this foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Jak tam chcesz.
Ale ja żadnej takiej sygnatury nie miałem i było OK
Zawsze możesz napisać oświadczenie że zaginęły 😁
Ale wtedy będzie potrzebna albo laweta żeby na przegląd jechać albo numery próbne (a to kosztuje)
motomania na luzie
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

Dokładnie jak pisze Czesław. Możesz dorobić sobie sam i te zdać. Kupiłeś na takich tablicach i takie zdajesz. I tak dadzą nowe, więc w czym problem :)
A oświadczenie też możesz napisać, bo to Tobie mogły zginąć już po zakupie pojazdu, np. podczas remontu, dlatego na umowie nic nie ma.
I get up at seven, yeah,
and I go to work at nine.
I got no time for livin'.
Yes, I'm workin' all the time.
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Ja w Jawie miałem założoną zupełnie inną tabliczkę, niż ta wpisana w dowód. Napisałem oświadczenie o zagubieniu i koniec tematu.

motonita a już klepnęli ustawę o konieczności opinii rzeczoznawcy?
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

jeszcze nie ale gmerają...
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Reeback
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2018-04-25, 12:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reeback »

Witam

Motonita - co jesteś w stanie ustalić z numerów ramy oraz dowodu rejestracyjnego jeśli chodzi o syrenę? Wszyscy przekierowują temat z numerami do Ciebie...

Mogę dodać, że sprawdzałem w odpowiednim dla wydanego dowodu rejestracyjnego urzędzie, że moja królowa jest zarejestrowana, czyli jak podreperuje to do urzędu i normalne białe tablice :piwo:
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

sporo moge ale czy wszystko??
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

Kierownik nie kombinuj ,tylko pomóz potrzebującym [znaczy się wszystko na PRIV] :piwo:
:piwo:
kombi
Awatar użytkownika
Reeback
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 39
Rejestracja: 2018-04-25, 12:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: Reeback »

Ok. To mam jeszcze trzy pytania. Czy ten "spis syren" jeszcze żyje, może bym tak dołączył do niego. Pytanie pierwsze co podać, nr ramy?? nr rejestracyjny??

Drugie pytanko czy gdybym chciał pozostać przy tablicach czarnych i numerach z oryginalnego dowodu to urząd mi je zostawi czy musze zmieniać na te które obowiązują na dzień dzisiejszy czyli białe....

Trzecie pytanko, nawiążę do powyższej korespondencji z wcześniejszych postów "brak tablic" czy zamiast tłumaczyć się urzędowi, spisywać oświadczenia o zagubieniu lub kradzieży, gdyby pozwolono mi zostawić czarne tablice mogę je dorobić, ale ponoć jest to nielegalne. Jakieś sugestie???

Dodam, że znalazłem coś takiego jak MANUFAKTURA BLACH TŁOCZONYCH....
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

cały czas zyje
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

Reeback pisze:Trzecie pytanko, nawiążę do powyższej korespondencji z wcześniejszych postów "brak tablic" czy zamiast tłumaczyć się urzędowi, spisywać oświadczenia o zagubieniu lub kradzieży, gdyby pozwolono mi zostawić czarne tablice mogę je dorobić, ale ponoć jest to nielegalne. Jakieś sugestie???

Dodam, że znalazłem coś takiego jak MANUFAKTURA BLACH TŁOCZONYCH....
Poczytaj forum - było na pewno o zostawianiu blach czarnych. Z praktyki niestety często nie przechodzi - bo tak.
Jak zgłosisz w urzędzie, że nie masz tablic, to przecież jasne jest, że będziesz musiał wymienić na białe, bo czarne tablice nie są już od dawna oficjalnie produkowane i nikt Ci wtórnika legalnego nie wyrobi.

Blachy z manufaktury możesz sobie zawsze zamówić, nawet z dowolnym napisem czy numerem, kwestią jest legalność poruszania się na nich ;)
W epoce te tablice były dorabiane przez rzemieślników i nikt sobie nic z tego nie robił i tak :p
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Reeback pisze: Drugie pytanko czy gdybym chciał pozostać przy tablicach czarnych i numerach z oryginalnego dowodu to urząd mi je zostawi czy musze zmieniać na te które obowiązują na dzień dzisiejszy czyli białe....

Trzecie pytanko, nawiążę do powyższej korespondencji z wcześniejszych postów "brak tablic" czy zamiast tłumaczyć się urzędowi, spisywać oświadczenia o zagubieniu lub kradzieży, gdyby pozwolono mi zostawić czarne tablice mogę je dorobić, ale ponoć jest to nielegalne. Jakieś sugestie???
odn Drugie pytanko

przeczytaj dokładnie cały temat http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 5&start=45

odn Trzecie pytanko

jak zgubisz* czarne tablice to na pewno będziesz musiał mieć białe tzn( współczesne)
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
ODPOWIEDZ