Musztardowa syrena 105l

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Bez kanału też da radę 😁
motomania na luzie
PYJTERSON
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 501
Rejestracja: 2008-03-19, 16:34
Lokalizacja: Georgenberg

Post autor: PYJTERSON »

Aleksio23 pisze:Witajcie po długiej przerwie
czy ciezko wyjmuje sie skrzynie biegów z kanału? w 105l :/
By wyciągnąć skrzynie, trzeba najpierw wyciągnąć silnik. To się robi bez kanału.
Na pewno musisz odkręcić jeden punkt zwrotnicy lewej i prawej. Najlepiej góra. By rozłączyć przeguby.
jeżdżę Syreną od urodzenia non stop....
To takie małe perpetuom mobile dolnej zwrotnicy, życie po życiu na wieki Syrena :)
http://images77.fotosik.pl/645/9e851aeb87c4a225med.jpg
Aleksio23
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2012-11-06, 21:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Aleksio23 »

samemu będzie ciezko ale jakoś musze dac rade
Siemacie ludzie!
Awatar użytkownika
tom2212
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2949
Rejestracja: 2011-02-13, 22:02
Lokalizacja: CB

Post autor: tom2212 »

Aleksio23, Nic trudnego :P
Awatar użytkownika
Marek.K.
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 3989
Rejestracja: 2010-12-19, 17:41
Lokalizacja: Winda

Post autor: Marek.K. »

Da się wybrać silnik nawet bez wyciągania pasa przedniego
Gaz gaz gaz , wciskam do dechy gaz ,
Gaz gaz gaz , słychać syreny wrzask .


"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Aleksio23
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2012-11-06, 21:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Aleksio23 »

historia zawróciła koło i mam taka sama syrenke jak 23 lata temu
zobaczcie sami

[ Dodano: 2018-04-10, 17:43 ]
fotka z 94 r
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Siemacie ludzie!
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Lata 90 i kolorowe Syreny... Dzieciństwo...
Sam w 1997r. mając niespełna 7 lat kupiłem za czekoladę 105L, która miała dotrwać gdy będę dorosły by ją zrobić na niebiesko... Cóż... Syrena poszła na złom (zachowała się przednia szyba od niej w mojej 105), natomiast po latach robi się niebieska 105L... tylko inna.. Podobna historia :) :ok3
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Twoja historia podobna jest do mojej - z tym że wczesne lata 70 (wcześniej urodzony) !
A teraz taką szykuję na jakiej nauczyłem się jeżdzić ! Nowe - czarne tablice z numerem rejestracyjnym PS-10-40 już czekają ! :D
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Aleksio23
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2012-11-06, 21:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Aleksio23 »

ja pamietam do dziś jak na moim osiedlu nie było asfaltu i w latach 90 jeżdzili młodzi ludzie syrenkami CABRIO z obcietymi dachami , prawie sie scigali po osiedlu :lol: :smiech
jeśli ktos sie dobrze przyjży to moja syrenka nie stała w krzakach ale była ładnie zakamuflowana na podwórku , wysoki zielony mór z klonów ( po lewej )
podejżewam że moi rodzice też sie wstydzili tego auta wiec była schowana ,
pózniej pamietam sprzedaż , bardzo to przeżyłem ,a człowiek był mały i nie miał nic do powiedzenia T_T
Siemacie ludzie!
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Wspaniałe czasy, teraz żaden pojazd nie przebije już tego fenomenu Syreny, wozu, który był osiągalny dla wszystkich, przerabiany i masowo porzucany.
Rozwalona Syrenka była taryfą, autobusem, Rudym 102, bazą, limuzyną.
Teraz też niby są Tico i Cieniasy po cenie złomu a jednak nikogo to nie kręci, młodzież woli gapić się w tableta :fire a po zdaniu na prawko Golf, BMW.
Wraczków już nie ma ponieważ miejsca na osiedlu brakuje nawet dla jeżdżących samochodów, liczy się każdy skrawek ziemii. Zresztą i tak nie budziłyby już takiego zainteresowania żeby posiedzieć bo w każdej rodzinie jest samochód, nie stanowi to atrakcji.
Poza tym ciągłość oc, astronomiczne opłaty dla młodych kierowców, psychoza na punkcie bezpieczeństwa.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Aleksio23
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 41
Rejestracja: 2012-11-06, 21:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Aleksio23 »

dokładnie ja sie bawiłem w syrenie , puszczałem sobie kasety na radiu takim czarnym napewno unitra , wiem że była na kasety bo mi raz wciągneła jedna :lol:

ale pamietam jedyna przejażdzke po mieście ( miałem chyba 5 lat ) z mama tata i bratem przez miasto , co ciekawsze jechaliśmy bez fotela pasarzera wiec mama była nieźle wkurzona :D :lol:

na bardzo długo zapamietałem zapach tapicerki i taki specyficzny zapach syreny w środku z lekka stęchlizna , tego nie da sie wymazać z pamieci od 95 r przez wszystkie moje auta szukałem tego zapachu , w maluchu pachniało podobnie ale to nie było to co szukałem i to co węch zapamietał z młodości
Siemacie ludzie!
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Dzisiaj to jest sentyment, a wtedy Syrena to był taki wstyd jak dzisiaj Tico na gaz, jedzie- jedzie, ale lepiej żeby koledzy nie widzieli. :devil3
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

KIEROWCA pisze:spaniałe czasy, teraz żaden pojazd nie przebije już tego fenomenu Syreny, wozu, który był osiągalny dla wszystkich, przerabiany i masowo porzucany.
No już KIEROWCA nie gadaj, bo to samo - a nawet na większą skalę - było ze 126p. Tylko po prostu te 10 lat później. Ja pamiętam osiedlowe "wrosty" w postaci maluchów, tak samo za dzieciaka bawiliśmy się w niejednym maluchu :grinser
Maluch był właśnie osiągalny dla każdego, zwłaszcza w późnych latach 90 czy "dwutysięcznych", wtedy szło takiego pierdziocha kupić za flaszkę i ganiać po polach :grinser
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ale nigdy ludzie tak się nie wstydzili, że mają Malucha, jak się wstydzili w pewnym momencie właściciele Syren.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Maluch to już zupełnie inna historia. Chociaż wszedł rok później od Syreny 105 to aż do 2000 istniało na niego zapotrzebowanie, znajdowali się klienci, którzy chcieli kupić nowego z fabryki chociaż były już wtedy CC, Uno, Tico, używane Golfy I. Często EL zastępował w rodzinie starszy model ST/FL.
Nigdy nie był samochodem trwałym dlatego do 2010 roku większość wyginęła. Przestało przybywać nowych a remontowanie tych, które tego wymagały było przy ówczesnych warunkach ekonomicznie nieuzasadnione.
Dlatego szły do gówniarzy na dobicie albo na złom.
Ale to dalej był po prostu maluch, który dzielnie odsłużył swoje. Nigdy nie wzbudzał aż tak skrajnych emocji.
Syrena natomiast już kilka lat od zakończenia produkcji zaczęła być rozbierana na części a nadwozia lądowały przy śmietniku. Później porzucano całe Syreny bo na części nie było zbytu, nikt tego nie chciał.
Funkcjonowały wręcz tego typu powiedzenia, że jak nie będziesz się uczył to będziesz jeździł Syrenką :)
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ