Kolejny pokaz pojazdów

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Kolejny pokaz pojazdów

Post autor: Gieroy »

Latem gdzie tylko się nie ruszę Skarpetą to natrafiam w każdym miasteczku na jakiś festyn ludowy połączony z pokazem samochodów. W związku z tym chcę Wam, koneserom dobrych sprzętów, pokazać niektóre ciekawostki z ostatniego łikędu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Ciekawe z tym Harleyem i Aermacchi, a tak swoją drogą to uważam Aermacchi Chimera za jeden z ładniejszych motocykl... w końcu do włoska szkoła dizajnu.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Do mnie bardziej przemawia ten dolniak V8 😈
motomania na luzie
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Do mnie też :ok3
Dzięki Gieroy za ciekawe zdjęcia :piwo:
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Kolejny weekend i kolejny pokaz. Wiele już tego widziałem a jednak zawsze jest coś na czym warto oko zaczepić. Zadziwiające co ludzie potrafią wyciągnąć z garaży. W małych miasteczkach na imprezach prawie nie ma sprzętów europejskich i wcale nie ma japońskich, 99% to żelazo amerykańskie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
czeresss
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1263
Rejestracja: 2016-01-09, 07:29
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: czeresss »

Na auta z pierwszego i ostatniego zdjęcia nie mogę patrzyć :/
Czy to Ptak? Samolot? Nie! To Syrena szosą mknie.

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... sc&start=0
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

Mnie fascynuje, ze to wszystko może być legalnie dopuszczone do ruchu. :ok3 Ciekawe, kiedy w Polsce pod tym względem wrócimy chociaż do stanu z połowy lat 90.?
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Raczej nie tak szybko ! :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

A FORDY t POJAWIAJA SIE NA ZLOTACH ?
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
biegunka57
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-29, 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: biegunka57 »

eMO 1966 pisze:Mnie fascynuje, ze to wszystko może być legalnie dopuszczone do ruchu. :ok3 Ciekawe, kiedy w Polsce pod tym względem wrócimy chociaż do stanu z połowy lat 90.?
Teraz jak jest UE i jej dyrektywy, normy emisji, spalania, bezpieczeństwa to już niemal PEWNE że w Polsce już NIGDY nie będziesz miał tego co 20 lat temu, o takim czymś jak na fotkach nie wspominając!! :klnie
Awatar użytkownika
eMO 1966
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 598
Rejestracja: 2006-07-12, 13:02
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: eMO 1966 »

A co ma do tego UE? Dlaczego w NIemczech można, dlaczego w Czechach można, dlaczego w Wielkiej Brytanii można, dlaczego we Włoszech można, dlaczego w Szwecji można... zarejestrować to, czego w Polsce nie można?
"Nie skarż się na nic, czemu nie musisz się poddawać"
------------------------------------------
http://forum.polskiedostawczaki.pl/
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Unia Europejska NIE MA NIC DO TEGO.
To wymysł niedouczonego miejscowego urzędnika zajmującego stanowisko z partyjnego nadania, któremu wydaje się, że im więcej zakaże, ograniczy czy uniemożliwi to podliże się komuś zajmującego stołek wyżej. A on sam się wykaże i zostanie pogłaskany po główce.
I tyle.

W wielu krajach europejskich eksploatowane są przyczepy autobusowe, w Polsce zakazane.
Ostatnio jedynie słuszna "wadza" wymyśliła, ze nie można użytkować (tu jest data z niedalekiej przyszłości) przyczep tramwajowych. Czekam kiedy ta gadzina wymyśli, że nie wolno eksploatować wagonów kolejowych (przecież to jest to samo co przyczepa tramwajowa!).

Zbyt często piszecie, ze UE to czy tamto. Ona jedynie daje dyrektywy czyli wskazania lub sugestie, ale tylko od władz lokalnych danego kraju zależy co zrobi i w jakim wymiarze. Czy zastanawialiście się po co kierowcy zawodowemu mającemu stosowne prawo jazdy jeszcze ponad 200 godzin szkolenia i egzamin? Przecież w innych krajach Unii, do której jeszcze należymy, tego szkolenia nie ma lub ma ono symboliczny wymiar. Bo u nas przyjęto maksymalną podaną w dzrektzwie liczbę. Po co? Bo wprowadzając taki wymóg napędzamy koledze koniunkturę według zasady: on zarabia na szkoleniach i mi się odwdzięcza lub daje mi też zarobić dając mi część godzin do prowadzenia w tym szkoleniu.
Mylę się? Nie sądzę....
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Radek ma rację z tym akurat muszę się zgodzić w 100%!!!!
Za każdym razem kiedy tylko wchodzi jakiś nieżyciowy uderzający w człowieka przepis tłumaczy się to tym, że przecież w innych krajach też tak jest, bo unia itd.
Tylko czy oby na pewno?
Pierwszy przykład z brzegu ===ciągłość OC ==no i co?
W tych wielce postępowych Niemczech całe place wyrejestrowanych samochodów po które przyjeżdżają Mirki. U nas nie wolno "bo unia".
Wyrobić dowód? U nas idź do fotografa, wyrób zdjęcia, oddaj do urzędu i czekaj.
W takich dajmy na to USA aparat cyfrowy podłączony jest do komputera i urzędnik wypala kartę NA MIEJSCU. Tacy sojusznicy a jakoś nie przejmiemy od nich tego co służy człowiekowi.
Tak sobie myślę po co w ogóle te dowody skoro nie ma w nich nawet adresu tylko morda wycelowana prosto w obiektyw jak z więziennej kartoteki? Po wszystko inne i tak trzeba latać po urzędach chociażby w celu wykazania powinowactwa ze zmarłym.
U nas kurs na prawo jazdy 2000 zł, rozbudowany system szkolenia, WORD-y, kamery w samochodach.
W USA kandydat na kierowcę zdaje egzamin z przepisów [test na papierze] po czym może szkolić się pod okiem osoby posiadającej większy staż za kierownicą a na egzamin przyjechać prywatnym samochodem. U nas nie do pomyślenia.
Tablice w Anglii można dorobić w sklepie motoryzacyjnym. U nas to cała procedura w urzędzie.

Teraz jeszcze wprowadzili debilne RODO ===w biurze trzech urzędników ale mogą przyjąć tylko jedną osobę bo w końcu ochrona danych, musi być utajnienie wszystkiego. 15-stu petentów niech sobie czeka na korytarzu.
Paranoja.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Zapomnieliście chyba, że jest też coś takiego jak prawo unijne, które ma skutek bezpośredni, a tym są właśnie rozporządzenia unijne, którego przykładem jest np RODO. W takim przypadku polski ustawodawca musi dostosować inne akty prawne do tegoż rozporządzenia, a nie go wdrożyć. Tonjest duża różnica. Co do RODO to faktycznie te przepisy są bardzo skomplikowane, a urzędasy w większości ich nie znają, a po drugie to interpretują je tak aby oni mieli wygodniej i mniej pracy.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Tym razem w towarzystwie angielskiej starzyzny :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
ODPOWIEDZ