kurier DHL

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

kurier DHL

Post autor: przemocha »

Witam,
gdyby ktoś potrzebował kiedyś coś wysłać, albo zamówić i w wyborze będzie firma DHL to serdecznie odradzam i nie polecam.
Miała mi przyjść paczka w czwartek w godzinach 8-18. Oczywiście kurier się nie zjawił, a o 18:20 przyszła wiadomość "kurier awizował paczkę, będzie do odbioru w punkcie Żabka". Siedziałem cały dzień w domu wiec nie jest możliwe abym przegapił kuriera ale ok, co prawda nie dostałem Pinu do odbioru paczki w punkcie ale pojechałem dzisiaj do tej żabki tak jak było zapewnione że będzie tam czekać. Oczywiście paczki nie było. Żadnego nr nie dostałem do kuriera - nic. Wobec tego zadzwoniłem do głównej infolinii, po obsłużeniu przez automatyczną sekretarkę czekałem 15 min aż w końcu ktoś łaskawie odebrał . Powiedziałem pani jaka jest sprawa, ona potwierdziła ze w systemie pisze że kurier nie podjął próby doręczenia paczki, noi zapewniła mnie że będzie podjęta interwencja i że jeszcze dziś zadzwoni do mnie jakaś tam kobieta i wyjaśni. O 17:40 przyszła do mnie na meila wiadomość "Uprzejmie informujemy, iż przekazaliśmy dyspozycje do oddziału celem wyjaśnienia. Przepraszamy za komplikacje." jak na razie TYLE. Na stronie śledzenia przesyłki zniknęła wiadomość o paczce do odbioru w punkcie.
Poczytałem trochę o tej firmie i jestem przerażony że paczki nie dostane. A w paczce miała mi przyjść rzecz za prawie 500zł...
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Przemocha to samo mam ja z pilotem i teraz nie wiem czy sprzedajacy sciemnia czy DHL klamie on twierdzi ze wyslal DHL i powinno byc.Przeslka za 350zl w poniedzialek sie za to zabiore to napisze kto sciemnia DHL czy sprzedajacy pilota.
radekk
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 775
Rejestracja: 2005-01-21, 23:01
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: radekk »

Potwierdzam po wielokroć.
OMIJAĆ dhl jak tylko da się.
Niedostarczanie i "awizowanie" jest na porządku dziennym. To normalka dla tej marnej firmy
Gorzej gdy paczka wysyłana jest zza granicy.
Mam długą nazwę ulicy i spory (jak na system dhl-u) numer domu. Paczka zaadresowana prawidłowo, ale po stronie polskiej ta firemka musi przeadresować paczkę nadając jej numer nowy numer. No i, jak wyjaśniła mi uprzejmie pracownica, system nie przyjmuje długiej nazwy i numeru domu. Zamiast 123/45 wpisane zostaje 123/4. No i teraz szukaj sobie swojej paczki.
Zdarzyło mi się to już kilka razy....
Jaka firma tak usługa!
Unikajcie dhl.
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

aha czyli u mnie to samo moze byc co opisuje przemocha i radekk komentarz zbedny...bo paczka idzie wlasnie z Danii na PL :klnie Zobaczymy poinformuje jak sie skonczylo
biegunka57
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-29, 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: biegunka57 »

Czyżby po drodze kurier dźwignął paczkę? :zdziwko Wiem że takie przypadki się zdarzały na PP ale pierwsze słyszę żeby u jakiegokolwiek kuriera miało to miejsce.
Pasjonat jakiego rodzaju to jest pilot? Jeśli to coś drogiego to może faktycznie ktoś po drodze miał lepkie rączki?
radekk pisze:Mam długą nazwę ulicy i spory (jak na system dhl-u) numer domu. Paczka zaadresowana prawidłowo, ale po stronie polskiej ta firemka musi przeadresować paczkę nadając jej numer nowy numer. No i, jak wyjaśniła mi uprzejmie pracownica, system nie przyjmuje długiej nazwy i numeru domu. Zamiast 123/45 wpisane zostaje 123/4. No i teraz szukaj sobie swojej paczki.
Nie gadaj, skoro takie numery odchodzą to znaczy że jak teraz ktoś ci wyśle paczkę DHL-em to te ciule mogą dostarczyć paczkę nawet do innego miasta jeśli w nim jest podobnie nazywająca się ulica? :fire
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

U mnie w temacie dalej cisza... Zero informacji z dhl. Zadzwoniłem do sklepu ktory mi to wysłał i mają niby sie dowiedziec co sie dzieje z paczką
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

przemocha, Zapłaciłes za paczke z góry ? czy opcja płatne przy odbiorze ?
Druga opcja choc droższa, ale bezpieczniejsza dla odbiorcy ! :devil3
A i wysyłający musi się spinać, żeby wszystko grało ! :devil3 :ok3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

Z góry zapłacone i to był błąd w tym przypadku. Ale ja zawsze ludziom wysyłam po przedpłacie i tak zamawiam i nigdy nie było problemu.
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

Paczka wrocila do nadawcy jeszcze raz wyslal expresem teraz juz przez przez inpost i paczka elegancko czeka na odbior...Wiec wina ewidentna partaczy z DHL ;)
Awatar użytkownika
przemocha
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 550
Rejestracja: 2014-09-07, 12:27
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: przemocha »

A u mnie tez paczka juz jest. Po 2 interwencji wypełniłem formularz ponownej dostawy noi ok. Miala dzisiaj przyjsc do domu a tu mi przychodzi sms ze paczka czeka na odbior w punkcie w żabce. No myślałem że mnie pokurwi. Ale mowie ze juz nie ma sensu sie z debilami użerac i poprosilem tate zeby mi to odebral dzisiaj przy okazji. Pojechał pod wskazany adres i sie okazalo se to nie w tej żabce paczka :npowiem

Takze po raz kolejny pisze NIE WYSYLAC NICZEGO DHL BO TO NIEPOWAŻNI LUDZIE
Na piechotę szybciej.
~Przeciętny człowiek o Syrenie

Jedyne co spalił Jawką to duże ilości paliwa :D
biegunka57
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-29, 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: biegunka57 »

przemocha pisze:A u mnie tez paczka juz jest. Po 2 interwencji wypełniłem formularz ponownej dostawy noi ok. Miala dzisiaj przyjsc do domu a tu mi przychodzi sms ze paczka czeka na odbior w punkcie w żabce. No myślałem że mnie pokurwi. Ale mowie ze juz nie ma sensu sie z debilami użerac i poprosilem tate zeby mi to odebral dzisiaj przy okazji. Pojechał pod wskazany adres i sie okazalo se to nie w tej żabce paczka :npowiem
Burdel na sankach normalnie :smiech Dlaczego UOKiK pozwala tej firmie jeszcze istnieć tej firmie u nas na naszym rynku?
ODPOWIEDZ