KTO PODPOWIE JAK POZBYĆ SIĘ WPISU,,,,,,,,,,

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
ODPOWIEDZ
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

KTO PODPOWIE JAK POZBYĆ SIĘ WPISU,,,,,,,,,,

Post autor: kombi »

jak w temacie jak pozbyc się wpisu ,,SKŁADAK,, z dowodu rejestracyjnego , kupiłem MB123 pomału nadchodzi czas przerejestrowania ,a w dowodzie mam wpis składak i jeszcze do tego czarne blachy ,, z blachami dam sobie spokój z kombinacją w\g MOTONITY\ ale ten wpis mnie wkur....a ,I tu pytanie są jakieś sposoby pozbyć się tego podczas rejestracji na siebie .
Z numerami nowymi już zagadałem w WK i mozna dostać taki nr. ZS 123 i dalej literki jakie wchodzą w danym momencie do WK
czekam na sugestie i porady rady.


a dodam jeszcze ,że rozmawiałem z rzeczoznawcą i on twierdzi ,że wpisu SKŁADAK nie da się wykreślić
kombi
Awatar użytkownika
Kozak90
Moderator
Moderator
Posty: 3229
Rejestracja: 2011-04-25, 12:59
Lokalizacja: Pieńsk

Post autor: Kozak90 »

przerabiałem temat na milion sposobów. nie da sie usunąć tego wpisu. jedyna opcja to zaginiecie dowodu....jezeli ie bedzie dowodu to jest kilka procent szansy ze sie nie dopatrzą. ale zgodnie z prawem nie można usunąć tego wpisu.
Awatar użytkownika
Pasjonat87
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 282
Rejestracja: 2016-08-10, 12:29
Lokalizacja: PL

Post autor: Pasjonat87 »

rejestracja za granica przepisanie na kogos z zagranicy on zarejestruje na siebie i wtedy ty na papierze odkupisz i przerejestrujesz znowu na siebie bardzo duzo roboty ale jest szansa tak samo jak zalegle oc umowa data wsterczna bo u nich nie obowiazkowe i wtedy na siebie dopiero i tak samo bedzie teraz zapewne z kara od starosty kombinowane oczywiscie jesli masz takich znajomych co sie zgodza na to ;) lub zagraniczny meldunek to probuj tak robic.( z oc sie udalo )
kombi
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1239
Rejestracja: 2005-01-28, 23:24
Lokalizacja: Szczecin Dabie :]

Post autor: kombi »

moze KIEROWNIK coś ogarniał ,coś podpowie A tak liczyłem że ta NOWA ZMIANA wszystko co było za czasów bbbbbbbbbeeeeeeeeeeeeeeeee [wiecie o co chodzi] przeinaczy tamte w tamtych czasach pojeb,,,e przepisy na lepsze przepisy i ustawy ,aby służyły dla NAS . ALE NIE QRWA ICH MAĆ ONI DĄŻĄ TYLKO DO TEGO JAK WYDOIĆ KASĘ .
kombi
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Tak się luźno zastanawiam czy w obecnych przepisach jest coś takiego jak "Składak". Już rozjaśniam o co mi chodzi. W latach 90 jak się sprowadzało samochody na lawecie a silnik przyjeżdżał i bagażniku lub innym aucie to wtedy powstawał taki twór jak "Składak" (chyba wszyscy wiemy jaki to miało cel). Ale wtedy w dowodzie rejestracyjnym była taka pozycja jak numer silnika. W obecnych czasach w dowodzie rejestracyjnym nie ma nawet miejsca na numer silnika. Obecnie silnik jest częścią zamienną taką samą jak wahacz czy skrzynia biegów. Dlatego zastanawiam się czy wpis "Składak" jest sensowny,czy ma podstawy prawne i w ogóle ... .
Dalej idąc tym tokiem rozumowania skoro da się wykreślić z dowodu rejestracyjnego pozycję HAK albo LPG i wymaga to wizyty na stacji diagnostycznej i odpowiedniego zaświadczenia to czy nie dało by się tego tematu ugryźć w ten sam sposób. Przecież prawnie "przyczyna" wpisu "Składak" została usunięta? I w obecnych czasach "składaki" już nie są składakami, albo patrząc na to z drugiej strony spora część aut miało, ma i będzie miało wymieniony silnik i nikt z nich nie zrobił i puki co nie zrobi z nich składaków.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Obecnie jest również możliwość zarejestrowania składaka, ale od jakich 3-4 lat jest to ekonomicznie bardzo, ale to bardzo nieopłacalne. Taki pojazd musiałby przejść bardzo szczegółowe badania w PIMocie z tego co kojarzę, które kosztują niemalże krocie.
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

SUPER.DAWID pisze:W latach 90 jak się sprowadzało samochody na lawecie a silnik przyjeżdżał i bagażniku lub innym aucie to wtedy powstawał taki twór jak "Składak" (chyba wszyscy wiemy jaki to miało cel).
Jeden bardzo mało istotny szczegół - to, że silnik przyjeżdżał w bagażniku to akurat sposób w jaki handlarze obchodzili lukę prawną ale równie dobrze "składak" oznaczać może totalnego kundla [nie SAM'a]. Składak w dalszym ciągu ma wszystkie elementy fabryczne ale jak sama nazwa wskazuje wytworem fabryki jako całość nie jest - został np. złożony w jakimś warsztacie remontowym.
Niektóre z tych samochodów przywożonych na lawetach to były prawdziwe cudaki w konfiguracjach, które nigdy nie występowały fabrycznie.
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
ODPOWIEDZ