Samouczek - Jak uniknąć kary za "nieprzerejestrowanie

Porady prawne. Rejestracja, żółte blachy, przeglądy.
Karol M.
Posty: 10
Rejestracja: 2019-08-02, 11:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Karol M. »

DizzyX pisze:Nie rozumiem więc, po co bawić się w "a może jednak prawo nie działa wstecz"...
Ano po to, Szanowny Panie, że nie każdemu odpowiada mało zaszczytna rola chłopa pańszczyźnianego, który czapkuje na każdy wrzask karbowego.

Są przepisy, które nakładają na obywateli określone prawa i obowiązki, i nikt od Ciebie nie może wymagać nic ponad to, co te przepisy przewidują. A w tym przypadku przepis jest do bólu jasny, precyzyjny i jednoznaczny. Przeczytaj cytowany przeze mnie powyżej art. 189c KPA. Tam nie ma nic do interpretowania: w takich przypadkach ZAWSZE stosujesz stan prawny korzystniejszy dla petenta. ZAWSZE. Tu nie ma żadnych klauzul generalnych typu "szybkość bezpieczna" czy "szczególna ostrożność", które dają sądowi pole do interpretacji, czy jeśli jadąc z dozwoloną prędkością po śniegu jednak wjechałeś w tył auta przed tobą, to było to zachowanie szczególnej ostrożności czy nie. Tu jest jednoznaczne: jeżeli przekroczyłeś termin i w tym momencie nie było kary, a potem dopiero taka kara została wprowadzona, to stosujesz korzystniejszy stan prawny. Koniec i kropka.

Sorry, ale nie jestem zwolennikiem ulegania choćby na cal urzędniczemu widzimisię, bo od tego zaczyna się zamordzie. Dyktatura to nie Kaczyński, Tusk, Kosiniak-Kamysz czy inszy Czarzasty. Podstawą dyktatury jest świadomość, że obywatel będzie się podporządkowywał jakiemuś chłystkowi, który żąda od niego rzeczy nieprzewidzianych przez prawo, tylko dlatego, że ten chłystek jest "panem władzą". Nie, nie jest żadnym władzą, jest utrzymywanym z moich i Twoich pieniędzy pachołkiem, który ma znać swoje miejsce w szeregu. A jak się wychyla to powinien dostać boleśnie po łapach z art. 231 kk (przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego). I basta, kilka surowych wyroków łącznie z osadzeniem w mamrze oduczyłoby buców zgrywania się na udzielnych panów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę "zaszczytną" funkcję, jaką w kryminale pełnią osadzeni stróże prawa wszelkiego sortu;-)

To się tak miło zaczyna. Dziś powiesz, że "co to takiego, złożyć jedno pismo, żeby się nie kopać z koniem". Jutro policja w pogoni za statystykami zacznie wystawiać mandaty za brak lampki w rowerze w biały dzień, gdzie zgodnie z prawem do zmroku nie musisz jej mieć - powiesz "co to takiego,tylko lampka za 15 zł". A pojutrze buc ze straży miejskiej naklei Ci kartkę że masz w 14 dni usunąć estetyczny i niczym nie odróżniający się od innych samochód, bo stoi długo w jednym miejscu i nie masz przeglądu (mimo, iż zgodnie z prawem nie mogą sprawdzać przeglądów a sam brak przeglądu nie jest podstawą do wyholowania) - i co wtedy? Będziesz wynajmował parking strzeżony za 200 zł na miesiąc, żeby spełnić chorą i nijak nie uzasadnioną prawnie zachciankę pana buca? Sorry, ja się na to nie piszę...
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

Karol M. pisze: Ale to raczej nie jest zgodne z prawem....
a to juz będzie ustalał sąd :)

[ Dodano: 2019-12-09, 08:49 ]
z resztą uwielbiam takich ludzi... "ja wiem lepiej" :D juz kilka takich było że wiedzieli lepiej a pozniej płacz.... moj samouczek nie ma na celu cwaniakowania przed urzednikiem.... oni nie sa cwaniakami , oni sa urzednikami maja nad soba innych kierowników którzy im karza.... ty mozesz wydac na 2 kartki papieru i zapewnic sobie spokoj, chodz i tak nie jest powiedziane czy to na bank zabezpieczy..... albo stwarzac pozory ja gieroj.....
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 10
Rejestracja: 2018-09-06, 12:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Zaj007 »

Myślałem nad prostym pismem w stylu: "Na podstawie art. 78 ust. 1 ustawy z dnia ... Prawo o ruchu drogowym zawiadamiam, że dnia ... nabyłem pojazd ...". I na kopii stempel - "wpływówka".
'83 Fiat 126p 600 STD
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Zaj007 pisze:Myślałem nad prostym pismem w stylu: "Na podstawie art. 78 ust. 1 ustawy z dnia ... Prawo o ruchu drogowym zawiadamiam, że dnia ... nabyłem pojazd ...". I na kopii stempel - "wpływówka".
A proszę uprzejmie klik. Tylko dane urzędu sobie zmień.
Pozdrawiam
www
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 10
Rejestracja: 2018-09-06, 12:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Zaj007 »

O to to! Dokładnie o tym myślałem! Jeszcze jakie piękne pouczenie na końcu! Dzięki :piwo:
'83 Fiat 126p 600 STD
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

przemuś.... mało :D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 10
Rejestracja: 2018-09-06, 12:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Zaj007 »

motonito, podeślesz Twoje propozycje na lepremaster@wp.pl? :grinser
'83 Fiat 126p 600 STD
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

zastanowie sie :D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 10
Rejestracja: 2018-09-06, 12:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Zaj007 »

Dzięki wielkie :piwo:

Ja mam BT aktualne, (nie w DR bo już skończyły się miejsca), ale coś tam pomodzę, że rzeczoznawca ogląda i takie tam.

W piątek idę grzecznie zgłosić kasację Cinquecento i niegrzecznie zgłosić nabycie 126p.

A i może podrzucę wniosek o zmianę współwłaściciela... bo widać prośbą się nie da.
'83 Fiat 126p 600 STD
rolek
-#Junior
-#Junior
Posty: 110
Rejestracja: 2008-08-31, 12:56
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: rolek »

Mogę prosić o wzór pisma na rolek5@wp.pl
Syrena 104 1966r
Polski Fiat 125p 1973r
Syrena 105 1975r
Fiat 126P 1986r
michalus99
Posty: 12
Rejestracja: 2014-05-09, 22:02
Lokalizacja: binża

Post autor: michalus99 »

Również bym prosił michal5104@spoko.pl
michal
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »


EDIT:
24.12.2019 W DNIU 27.12.2019 TRAFIŁO DO WYDZIAŁÓW KOMUNIKACJI PISMO WYJAŚNIAJĄCE ZE KAR ZA NIEPRZEREJESTROWANIE NIE STOSUJE SIE DLA UMÓW SPRZED 30.12.2019.
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Wreszcie ktoś się domyślił, że prawo nie działa wstecz
Awatar użytkownika
PrzemekP
-#Junior
-#Junior
Posty: 125
Rejestracja: 2008-03-24, 10:22
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: PrzemekP »

Raczej ktoś kto umie więcej niż dodać dwa do dwóch policzył, że jakby ci wszyscy ludzie się zwalili, to by się w tych WK obsrali i musieli se jakieś tunele wykopać żeby zwiać z tych swoich obór :)
Pozdrawiam
www
Widelec
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 591
Rejestracja: 2015-10-16, 22:24
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Widelec »

Motonita skąd wiesz?
ODPOWIEDZ