Czy to dobra baza do remontu?

Wszystko to co nie pasuje do pozostałych działów
wezyr
Posty: 7
Rejestracja: 2017-12-04, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Czy to dobra baza do remontu?

Post autor: wezyr »

Witam wszystkich.
Po głębokich przemyśleniach doszłem do wniosku że pora w końcu kupić jakąś Syrenę. Ze względu że nie lubię przepłacać, postanowiłem kupić coś do odnowienia i samemu przywrócić jej dawny blask. Uwagę moją przykuła pewna Syrenka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z tego co widzę to blacharka na pewno jest do dość konkretnego remontu.
Mam pytanie do znawców Syrenek, czy z tego auta coś może być jeszcze i czy warto się nim zainteresować. Cena jest dość okazyjna.
Nie podaję linku do ogłoszenia gdyż boję się by ewentualnie nikt mi jej nie podkupił.
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4292
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Zawsze jest możliwość wyremontowania. Kwestia czasu, kasy i samozaparcia :devil3
Baza jest a reszta to drybiazg :helm
motomania na luzie
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Dobra baza tylko na części, widać z daleka, że tam nawet nie ma do czego spawać karoserii.
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

CZESIO1958, Bliższy prawdy jest suchy, - Karoserii nie ma co spawać ! jedynie wymiana wszystkich składowych karoserii na nowe NIESTETY ! To na szczęście jest tylko Syrena 105 - przy starszych byłoby szkoda kazdego elementu ! :klnie :klnie :klnie
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
kapti2
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1248
Rejestracja: 2009-04-25, 10:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kapti2 »

przepłacisz jak to kupisz rdza wszędzie a podłogi brak to raczej nie wróży dobrze.
Szukaj czegoś w lepszym stanie i nie sugeruj się ceną
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Powiedz jeszcze jaki budżet chcesz przeznaczyć na remont. Albo chociaż napisz ile szacujesz, że taki remont może wynieść.
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Z moich oględzin - całe opakowanie do wymiany tj; błotniki wszystkie, pas przedni, maska, nadkola przednie, klapa tylna, pas tylny, nie widać co z nadkolami tylnimi ?
Buda zasadnicza ? podłoga przód napewno do wymiany, tył ??? podłoga bagażnika ??? (nie widać)
Ogólnie beznadzieja - spawać nie ma co tylko wymieniać ! Jeżeli nie ma papierów (nie doczytałem) to ja bym odpuścił ! Raczej dawca części ! :fire
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

A tam jest jakaś podłoga? Ja widzę ziemię. :-p A sorry, to jest podłoga na Flintstona. 8)
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Mariusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 2006-01-05, 19:10
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Post autor: Mariusz »

Powiem tak.
Im bardziej rozeba......na tym bardziej mi się podoba.
A Ty będziesz miał meeega pod górkę żeby ją zrobić.
Jeśli ma papier to zastanów się czego chcesz. Bo zrobić coś z takiego stanu to wyższy lewel.
A jeśli nie ma papieru to szkoda zdrowia.
O ekonomi przedsięwzięcia nie rozmawiamy bo to nigdy się nie opłaca.....
SyrenaBielskoklub
zapraszam też na:
www.martech.bielsko.pl
www.polmozbytbielsko.pl pierwszy i jedyny prawdziwy sklep z częściami do Syreny.
wezyr
Posty: 7
Rejestracja: 2017-12-04, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wezyr »

Dziękuję za podpowiedzi. Chyba sobie ją jednak odpuszczę, bo nie ma dokumentów i za dużo przy niej roboty.
Znalazłem nastepną:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawsze bardziej podobała mi się Syrena Bosto, gdyż po remoncie chciałbym ją używać jako jedyne moje auto do poruszania sie na co dzień.
Z tego co się orientuję to ta Syrena wymaga o wiele mniej pracy przy blacharce. W ogłoszeniu pisze że silnik, skrzynia biegów i hamulce też powinny działać.
Z braków to z tego co widzę to nie ma przedniej szyby. Czy łatwo jest dostępna i ile ewentualnie może kosztować i czy pasuje ze zwykłej Syreny?
Ta sama sytuacja jest też chyba z zderzakami.
Na zakup Syreny chciałbym wydać jak najmniej by więcej pieniędzy przeznaczyć na jej remont.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2524
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

wezyr, [quote="wezyr"]Na zakup Syreny chciałbym wydać jak najmniej by więcej pieniędzy przeznaczyć na jej remont.
Zle myślisz - myśl odwrotnie !
Jeżeli kupisz w lepszym stanie - trochę drozej, tym mniej wydasz na remont i mniej nerwów będzie to kosztować ! Reanimacja trupa zawsze jest dużo droższa !
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
DizzyX
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-17, 16:10
Lokalizacja: Końskie

Post autor: DizzyX »

wezyr, wklejaj linki do ogłoszeń, tych syren jest tak mało że naprawdę nietrudno znaleźć ogłoszenie ;)
wezyr pisze:Na zakup Syreny chciałbym wydać jak najmniej by więcej pieniędzy przeznaczyć na jej remont.
Nadal nie podałeś budżetu jakim dysponujesz / jaki chcesz przeznaczyć
wezyr pisze:Zawsze bardziej podobała mi się Syrena Bosto, gdyż po remoncie chciałbym ją używać jako jedyne moje auto do poruszania sie na co dzień.
Z tego co się orientuję to ta Syrena wymaga o wiele mniej pracy przy blacharce. W ogłoszeniu pisze że silnik, skrzynia biegów i hamulce też powinny działać.
:smiech :lol:
Daj spokój, przy tym stanie pojazdu to i tak trzeba wszystko rozbierać do gołego i robić kapitalkę :D
Rama pewnie co najmniej do piaskowania, ale pewnie do roboty.

Najpierw może zastanów się nad budżetem i w jaki sposób chcesz to auto remontować, jakie masz zaplecze warsztatowe, a może wszystko będziesz zlecał do roboty...

Z wujkiem pod blokiem tego nie ogarniesz, choć byli tacy, co twierdzili, że to zrobią ;) :D
wezyr
Posty: 7
Rejestracja: 2017-12-04, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wezyr »

Dziękuję za zaintersowanie tematem
DizzyX pisze:wezyr napisał/a:
Na zakup Syreny chciałbym wydać jak najmniej by więcej pieniędzy przeznaczyć na jej remont.

Nadal nie podałeś budżetu jakim dysponujesz / jaki chcesz przeznaczyć
Planowałem na zakup Syrenki przeznaczyć ok. 5 tyś zł, a na późniejszy remont 20 maks 25 tyś zł. Jak myślicie czy są to realne kwoty?
Jak już wspominałem Syrenka po remoncie ma być moim jedynym autem do poruszania się na co dzień.
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1585
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Kwoty realne, a dlaczego ma to być jedyne codzienne auto? Jest to możliwe jak w dawnych czasach, ale obecnie chyba dla sado-masohistów. Hmm, przy czym ja na co dzień i na trasę jeżdżę Junakiem. :???:
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SUPER.DAWID
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2045
Rejestracja: 2006-01-17, 20:11
Lokalizacja: Trzebinia-Małopolska

Post autor: SUPER.DAWID »

Kwota jaką chcesz przeznaczyć na zakup jak najbardziej realna. Jednak kwota jaką chcesz przeznaczyć na remont to co najmniej 1/2 jak nie 1/3 tego co realnie trzeba przeznaczyć na remont przy założeniach, że 95% prac robisz samemu.
Sądząc po twoich wypowiedziach w temacie mechaniki i blacharki jesteś laikiem lub bardzo mało doświadczony. Z tego powodu moja propozycja jest taka jak kolegów wcześniej. Kwotę 20-25 tyś zł przeznacz na zakup konkretnego samochodu niejednokrotnie dość przyzwoicie zrobionego i niejednokrotnie zarejestrowanego. Natomiast 5 tyś zł przeznacz na jego dopieszczenie pod siebie.
Kupując takiego trupa jak z powyższych ogłoszeń musisz przeznaczyć co najmniej kilka lat na jego odbudowę. O ile naprawdę nie kochasz tych samochodów to po max 2 latach zapał minie i auto wyląduje na sprzedaż. Jeśli myślisz, że wyremontujesz takiego trupa w pół roku lub rok to jest to nie realne. Przeglądnij dokładnie forum i przeprowadzane remonty. Zobaczysz ile lat się one ciągną.

PS tak z innej beczki do pozostałych użytkowników tego forum. Czy tylko mi się coś tu zajeżdża "laczkiem"?
NIECH MIXOL BEDZIE Z SYRENIARZAMI
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 048#189048
Syrena 104 AD 1966r
ODPOWIEDZ