Tłoki syrena

(silnik, skrzynia)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mroziu88
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2018-11-12, 19:53
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Tłoki syrena

Post autor: Mroziu88 »

witam
Jako,że staram się naprawić silnik w syrenie i na wymianę miały pójść tłoki , bez szlifu to zamówiłem na allegro tloki ,które miały być nominalne. Dostałem to co na foto. Problem z nimi taki,że nie pasują od dołu. Z tego co mierzyłem moje stare to nominal ,a więc powinny pasować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

To chyba produkt rzemiosla artystycznego. Ma prawo nie pasowac.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Mroziu88
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 51
Rejestracja: 2018-11-12, 19:53
Lokalizacja: Piekary Slaskie

Post autor: Mroziu88 »

A co o tym powiecie ? Syrena tłoki cena za calosc
https://www.olx.pl/oferta/syrena-tloki- ... FHiFI.html
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

nie aktualne
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marcin105lux »

Tak przeglądam posty i natknąłem się na pierwsze zdjęcie i mam pytanie skąd te uszkodzenia na denku tłoka? Pytam dlatego że w mojej syrenia na jednym tłoku też takowe są i dodam że silnik jest po generalnym remoncie (wał, szlif, tłoki, pierscienie, sworznie). Ma przejechane z 200km i czeka go kolejny remont z racji źle zrobionego wału który zaczął bić, i pojawiły się takie same uszkodzenia jak na pierwszym zdjęciu. Po rozebraniu silnika znalazłem taki mały prostokątny element o grubości około 2mm i długości około 4mm który zniszczył tłok i głowicę. Na dodatek coś jeszcze zrobiło sznytę na ściance tłoka. Całe szczęście że nie uszkodziła się tuleja. Nie mam pojęcia skąd się tam wziął ten pręcik :cry: ale narobił niezłego bałaganu i ponownych kosztów.
Piszę ten post ponieważ zniszczenia na tłoku Mroziu88 są takie same jak u mnie. Być może ktoś z obecnych syreniarzy ma jakiś pomysł skąd ten metal. Będę wdzięczny :piwo: .
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
Babcia
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 672
Rejestracja: 2018-10-01, 12:37
Lokalizacja: Czerwonak

Post autor: Babcia »

Może to elektroda świecy, wymiary by pasowały. Może się odłamać po częstej regulacji przerwy.
Junak M1o Syrena 104
mój mail: panbabcia@o2.pl
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Marcin105lux pisze:skąd te uszkodzenia na denku tłoka?
To już sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie - zrobił to ten kawałek który dostał się do cylindra i napieprzał w górę i w dół waląc w denko i głowicę.
To może być np. ułamana elektroda świecy, zassana śrubka przepustnicy z gaźnika albo ukruszony kawałek pierścienia lub koszyka łożyska.

A co do wału to jak ustaliłeś że ma bicie? Na słuch przed rozebraniem czy może zmierzyłeś po rozebraniu silnika? Polecam skontrolowanie wału po remoncie wg tego co wrzuciłem tutaj:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewt ... 985#246985
Majstrowie chyba nie przykładają się do cenrowania wałów po remoncie bo to trudno zrobić i wiedzą że klient tego nie zweryfikuje. A nawet jak zweryfikuje to zawsze można zwalić winę na przesyłkę albo że klient stuknął i uszkodził. Najlepiej jakby kazać majstrowi nagrać video pokazujące jakie bicie ma wycentrowany wał.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marcin105lux »

Dziękuję za szybką odpowiedź :D, wał dostał bicia ponieważ jak silnik pracował na wyższych obrotach to aż kable z cewek się odpinały po mimo dogięcia samiczek, i całą syreną trząsło nie miłosiernie wraz ze wzrostem prędkości obrotów. Teraz drugi wał zawiozłem do regeneracji do dor-maru poznań, a ten co kupiłem rzekomo "nowy" okazał się wielką lipą, ponieważ ktoś tulejował korbowód i tuleja na środkowym korbowodzie się obruciła :/ Więc nowy tłok już kupiony czekamy za wałem i składać, odpalać, jeździć :D.
Ps. ale najbardziej właśnie nurtuje mnie skąd się wziął ten elemencik, w sumie najbardziej przypomina elektrodę od świecy.
Dziękuję i pozdrawiam.
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1843
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Marcin105lux pisze:najbardziej właśnie nurtuje mnie
A nie możesz po prostu spojrzeć na świecę?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Marcin105lux
Posty: 21
Rejestracja: 2017-10-08, 18:49
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Marcin105lux »

To już brałem pod uwagę i wszystkie świece są ok, tylko ten kawałem przypomina kształtem elektrodę.
FSM Syrena 105lux '79,
Jawa 23p mustang '80,
Romet kadet m-780 '87,
Komar 2320 '70.
RADEK1985
-#Junior
-#Junior
Posty: 148
Rejestracja: 2019-03-20, 19:24
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: RADEK1985 »

no to musiał sie jakos tam dostać moze tylko jak :)>> :F
życie jest jak rower nie krecisz nie jedziesz
ODPOWIEDZ