Cienki Fiat Kozichwosta

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Cienki Fiat Kozichwosta

Post autor: Kozichwost »

Siema. Tydzień temu kupiłem sobie Cinquecento young. Kupiłem, z zamiarem jeżdżenia od czasu do czasu.
Rocznik 96
Przebieg 53 tyś.
Od pierwszego właściciela. Komplet papierów, faktura z salonu na 18400zł, faktury z serwisu do 2012 roku. Instrukcja, książka gwarancyjna i sterta papierów. Autko bez grama rdzy. Do wymiany sonda lambda i kolektor wydechowy, bo pyrka. Do przeglądu hamulce bo coś słabawe. Autko w tydzień zrobiło 900 km bez zająknięcia. Fotka tylko jedna, bo więcej nie mam
Obrazek
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Klasa! A jaki silnik?
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
motonita
Moderator
Moderator
Posty: 7472
Rejestracja: 2006-12-26, 08:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: motonita »

kurde :) ja bym nim na servis do fiata teraz pojechał :D
Twoj symbol WSK twój bak słodko zaokrąglony...

Dewiacji posiadania nie da się wyleczyć

mój mail:
motonita@syrena.biz
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

W tym temacie na pewno wypowie się KIEROWCA !
Moja żona też miała taką "900"- prowadziła małą hurtownię objazdową w terenie. Miło wspominamy ten czas ! gdyby nie totalne wygnicie nadkoli tylnych i obawa, że resory wpadną do środka, - to "Cienias" radził sobie bdb, a silnik był niesamowicie żwawy ! Zastąpił go "Uno" Fire - "1000" Też złego słowa nie powiemy na niego - żeby nie rdza !!! :klnie Generalnie silniki przy jednym i drugim bdb :ok3 - gorzej z kastami, a przy dzwonie, mogło się zle skończyć dla kierowcy ! Strefy zgniotu praktycznie tam nie istniały ! :devil3
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Silniczek 700. To w założeniu ma być taki ersatz malucha, do którego się nie mieszczę.
Z serwisem fiata w Stalowej Woli jak jeszcze był mam złe wspomnienia. Prawie dwa tygodnie diagnozowali uwalony czujnik położenia wału w CC 700
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kozichwost, Życzę Ci wszystkiego najlepszego, ale ta wersja silnikowa..................
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

SyrHarMer pisze:Kozichwost, Życzę Ci wszystkiego najlepszego, ale ta wersja silnikowa..................
Najbardziej zbieżna z kaszlakiem, którego ceny nie odzwierciedlają faktycznej wartości tego pojazdu wg mnie. W porównaniu do 126p, CC jest przestronne, ciche, hamuje i ma ocynk.
Przez dość długi okres czasu nie znalazłem ładnej 900 z niewielkim przebiegiem.
Awatar użytkownika
Dawdzio
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 95
Rejestracja: 2017-08-19, 22:21
Lokalizacja: Chojnów

Post autor: Dawdzio »

Ooo! Miałem CC700 jako pierwsze auto, rocznik '94. Wspaniały samochód, jak mały piesek cieszący się z każdej jazdy. Koniecznie zamontuj sobie dźwignię otwierania bagażnika - wszyscy śmieją się ze 125p, że nawet nie miał zamka klapy, bo nie wiedzą jakie to świetne rozwiązanie.
W moim odwróciłem wszystkie przyciski poza awaryjnymi do góry nogami, bo łatwiej się je wtedy wciska :)

Jeśli chcesz to mam ładne koło z wzorem nowszego typu. Zostało przypadkiem ze mną, oddam po kosztach wysyłki.
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kozichwost pisze:Przez dość długi okres czasu nie znalazłem ładnej 900 z niewielkim przebiegiem
- zastanowiłeś się dlaczego ?
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
CZESIO1958
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4286
Rejestracja: 2009-06-07, 19:20
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: CZESIO1958 »

Lepszy od malucha :ok3
motomania na luzie
Awatar użytkownika
suchy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2009-01-06, 15:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: suchy »

Kozichwost pisze:
SyrHarMer pisze:Kozichwost, Życzę Ci wszystkiego najlepszego, ale ta wersja silnikowa..................
Najbardziej zbieżna z kaszlakiem, którego ceny nie odzwierciedlają faktycznej wartości tego pojazdu wg mnie. W porównaniu do 126p, CC jest przestronne, ciche, hamuje i ma ocynk.
Przez dość długi okres czasu nie znalazłem ładnej 900 z niewielkim przebiegiem.
Bo ci co pomyśleli to kupili Malucha kiedy trzeba było w adekwatnych cenach trzycyfrowych, a frajerzy jak ja którzy się zagapili muszą przepłacać. :-p

To dlaczego kupiłeś Cieniasa a nie np Punciaka, albo toi-toi na kółkach, czyli Uniacza? Wysoki, silniki mocarne i aż 5 drzwi! ;-)

A poważniej to jak stan bdb. to trzymać, bo już ich więcej nie będzie, za 20-30 lat będzie kawał zabytku. Ale pewnie wtedy młodzież będzie do Ciebie wołać straż pożarną, bo z jakiejś dziwnej rury z tyłu auta coś się dymi! :-p
Syrena 105L 1980
1938 NSU 251 OSL
1956 Iż 49
1962 Junak M10
1979 2x Jawa Mustang
197... Komar
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

suchy, Powiem tak: żeby nie było.....
Malucha też mieliśmy nie całe pół roku, - w bdb stanie, ale tak się składało, że trafił się dobry kupiec i nie zastanawiałem się nawet 5 minut ! Maluch przy CC to "nieudacznik" nie obrażając dzisiejszych właścicieli !
Począwszy od śmiesznego silnika umieszczonego nie w tym miejscu, a skończywszy na bagażniku pod maską, - to paranoja i gabarytów wewnętrznych ! To był cały problem malaczy i Włosi o tym wiedzieli, no i dla tego powstał CC z pominięciem błędów z malacza ! Po premierze CC-najpierw montowali silniki od malacza, a potem jednak stwierdzili, że to nie to i znalazł się silnik 900 ! To w całości dopiero spełniło wszelkie oczekiwania ! itd itd :fire
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Były btob nie silniki od malacza a silniki z bisa i to jeszcze zmodyfikowane, bo miały hydrauliczną regulację luzów zaworowych.

Mam nadzieję, że fiatek będzie zabytkiem szybciej niż za 20lat. Ich wyprodukowano dużo mniej niż maluchów
Awatar użytkownika
SyrHarMer
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2516
Rejestracja: 2015-12-29, 18:13
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: SyrHarMer »

Kozichwost, A bis to nie malacz ? - to ratowanie honoru malacza ! Ogólnie CC to udana konstrukcja jak na tamte lata ! Do bagażnika wchodzi pralka automatyczna, - a to jest nie lada osiągnięcie !!!
Roman roman.bloszyk@gmail.com 799 860 545

KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Syrena 100, 101, 102 na płycie CD
Wydanie I 1959r i wydanie II 1962r

KOSZULKI Z NADRUKIEM
Dla Syreniarzy - wszystkie modele i roczniki
i dziewęć pozostałych aut z PRL
Awatar użytkownika
Kozichwost
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1477
Rejestracja: 2006-04-11, 19:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kozichwost »

Dzisiaj cienias dostał licznik z przebiegiem dziennym i zegar temperatury. Żeby zegar działał muszę jeszcze wymienić czujnik na taki z dwoma pinami. Póki co działa tylko kontrolka przegrzania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ