eski

nieposegregowane, z dawnych lat, bez opcji zakładania nowych

Moderator: adameo2

ODPOWIEDZ
mateusz

eski

Post autor: mateusz »

orientujecie sie, czy przetrwaly jakies syrenki 102s, badz 103s? moze ktos ma zamiar zrobic jakas seryjna zipe, na tzw. eske?
Gość

Post autor: Gość »

Nie wiem czy przetrwały całe, ale jeszcze w zeszłym roku miałem możliwość odkupienia częsci od "eski".
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

To jaaaa.......sklerotyk........
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
J
-#Junior
-#Junior
Posty: 193
Rejestracja: 2005-01-21, 12:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: J »

Hej !!!

No tak sie akurat sklada ze ja od dosc dawna poszukuje "Eski" - no i poki co z mizernym skutkiem. Znalazlem dwie - z czego jedna nie do wyrwania (pilnuje ja dosc krewki i agresywny staruszek ktory nie chce slyszec o 3tys. pln na stol :? ) - ta jest dosc ladna i przede wszystkim oryginalna. Druga natomiast to juz wspomnienie po "Esce" - skundlona strasznie i do tego totalnie zdewastowana (latwiej byloby przerobic "serie" niz z ta cokolwiek zrobic...). Ostatnio dostalem ciekawy namiar z okolic Szczecina - ale to jeszcze nie sprawdzone - i poki co sprawdzic nie mam czasu :evil:.
Generalnie bardzo ciezki temat - "Volksdojcze" sie pochowaly :D .
Przyszedl szarlatan szuja...
Awatar użytkownika
Cinek
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2290
Rejestracja: 2005-01-21, 22:35
Lokalizacja: z pomorza

Post autor: Cinek »

Hoo!

Mam na celowniku Syrenę 102, bez "es". Niestety też totalnie skundlona, pod każdym względem przekabacona na 104 ale - uchował się silnik, a detale jakoś bym odszukał - z czasem. Pertraktacje z właścielem to temat na nowelę. Poczekam jeszcze jakiś czas i znów spróbuję, pełen nadziei że cena się urealni i będę tym jedynym (nadzieja matką głupich?.............matka kocha swoje dzieci).

Częsci do tej S były w Warszawie, a domyśliłem się że chodzi o eskę po zobaczeniu zdjęcia, na zderzaku były jeszcze kły oraz gdy laska wspomniała, że gaźnik pasuje do wartburga wiec może się przydac do popularnych samochodów.

Gdyby nie dystans to brałbym, bo pieniądze były do przeżycia (poszły fotele, zderzaki, gaźnik i jeszcze jakieś drobiazki), niestety koszt przewózki parokrotnie przewyższał cenę której chciała znajoma.

Z ciekawostek, wczoraj oglądałem sobie Bosto, jest do wzięcia za 600 zł, zarejestrowana, jeżdżąca (nie sprawdzałem, ale wg dokładnych oględzin "pacjent rokuje nadzieje"). Obok niej stała 105. Miała kły na zderzaku, oczywiście poleciała mi ślina na te kły, chyba tam wrócę i bedę o nie walczył. :lol:

Bosto chyba odpuszczę, choć z żalem....Za to wypatrzyłem dwa stare wartburgi, obydwa modele poprzedzające 353. Ciekawe ile może zaśpiewać właściciel. Hmmmmmmmmm.....



Brak kasy jest straszny - ciężkie jest życie wariata. :wink: Pozdrawiam!
Amerykaniec: "Ok, we have George Bush but we have Stevie Wonder, Bob Hope and Jonny Cash too!"
Polak: "We have Kaczyński and... No Wonder, No Hope and No Cash..."
Awatar użytkownika
arturo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 291
Rejestracja: 2005-01-21, 08:37
Lokalizacja: Nekla
Kontakt:

Mam grill

Post autor: arturo »

Witam. Mam dziwny grill do Syreny. Myślałem, że od 102S lub 103S, ale przeglądając zdjęcia nie bardzo odpowiada wzorowi.
Przymierzając do atrapy od 101 to pasuje idealnie. Także na pewno jest od Syreny. Składa się z ok. 30 pionowych listewek + dwie poprzeczne. Oglądając zdjęcie 103S brakuje tych poprzecznych. Myślałem, że 102S ale tutaj grill jest ten sam co w zwykłej 102. Może grill, który posiadam jest od prototypu?? lub 102S w limitowanej wersji??
Nie mogę tarez umieścić fotki, ponieważ grill jest u lakiernika, w związku z remontem Syreny 101. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście jest od 102S to odbudujemy ją na bazie Syreny 102, którą posiadamy. Mamy już silnik od Warburga z tamtych czasów, także cóż więcej trzeba.
Temat ten poruszę na głównej stronie www.syrena.nekla.pl w przyszłym miesiącu. Na razie jako zapowiedź do dyskusji. Umieszczę oczywiście zdjęcia.

Pozdrawiam
Arturo
Karol
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 556
Rejestracja: 2005-08-20, 23:57
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Karol »

Odkopałem ten temat - coś się w tym zakresie ruszyło ?
ODPOWIEDZ