A w rosji na polach już dojrzewają Pabiedy ...

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
Garbusiarz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 806
Rejestracja: 2005-12-08, 19:07
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Garbusiarz »

Bardzo ładne pole :majk
VW 1302 "Garbik" - 1970 r.
ŻUK A-072 - 1991 r.
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

ooo w morde :D :D :D .......jade do rosji.....

[ Dodano: 2006-11-19, 11:51 ]
przecierz ile detali ile potrzebnych zeczy sie marnuje tam :/ Bo watpie ze ten czlowiek odrestauruje wszystko przed zdewastowaniem aut przez nature...... o_O Niech chodz do polski czesc sprzeda..Panowie brac lawete i jechac jak tylko ze tm razem nie na zgnily zachod tylko do wielkiego brata po PRAWDZIWE SAMOCHODY :ok3

[ Dodano: 2006-11-19, 11:54 ]
przepraszam nie laweta tylko tirem jechac :grinser ...Tak mnie te zdjecia zachwycily ze przez caly dzien nie bede o niczym innym myslal :helm :piwo: ..Jak parking fabryczny kurde!!!!!!!!!!!
stawiar
-#Junior
-#Junior
Posty: 124
Rejestracja: 2006-04-29, 15:12
Lokalizacja: SŁUPNO k. PŁOCKA

Post autor: stawiar »

może jakis wypad po pabiedki :helm
Draka
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 252
Rejestracja: 2006-05-16, 20:45
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Draka »

Tiry, lawety, promy, kontenery... tere fere! Około 5 lat temu wpadłem na to że łatwiej znaleźć M-20 na wschodzie niż babrać się z rekonstrukcją Garbuski z Zerania. Tam poprostu niektóre egzemplarze jeżdżą po ulicach. Znaleźć teoretycznie łatwiej ale przywieźć to już wieki problem. Samemu ciężko coś takiego namierzyć w dobrym stanie i cenie, pośrednicy poupadali na łby z cenami, a typowi laweciarze, którzy podobno mogą każdą brykę z każdego zakątka Europy przytaszczyć, na hasło Ukraina lub Białoruś walą w gacie! :/
M-72 - 1951, AWO 425s-1957, MB W115-1975, ex Junak M10-1962.
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

Draka pisze:na hasło Ukraina lub Białoruś walą w gacie!

Kolega ma racje... ale sa tacy wyspecjalizowani co to robia.. i ja to wiem bo mam takiego znajomego co wozi hehe.

a tak wogóle to przez granice nie mozesz wywieść złomu, mozesz przejechać czyumś pod warunkiem ze to jedzie na własnych kołach. "Takie przepisy na białorusi" no po prostu .

potem dochodzi CŁO.. praktycznie "zaporowe" bo no ekologia i wogóle... bo spoza UNI EUROPejskiej i wiele innych mogłbym tu jeszcze wypisywać.
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

makscom pisze:Takie przepisy na białorusi
Na jakiej bialorusi...........Tuła to nie bialorus 8)
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

Rosja, Białoruś, maja takie samo prawo odnosnie eksportu

Jest tam cło wywozowe 60% wartości rynkowej pojazdu, potem sie wjezdza na granice i potem już nasze Polskie stawki celne to jest 20-30% nie wiem teraz dokładnie.
To jest legalnie

A tak jakby troche na granicy z prawem to jest tak

Na własnych kołach musi przyjechac na granice i zgłaszasz sie ( z właścicielem). na dodatek właścicielowi jeszcze trzeba mu załatwić WIZE po to zeby mogł z wejść do polskiego urzedu celnego.

Do rejstracji pojazdu w [polsce jest potrzebny dokument, tłumaczenie
Na wschodzie jest takie coś ze jak wyrejstrujesz to mozesz wywieść, ale no praktycznie bez dowodu rejstracyjnego. dlatego trzeba tam takie coś jak cło wywozowe załatwić
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

....Hmmm clo wywozowe ja bym to chrzanil i bez papierow bym wozil i w polsce na zolte dopiero rejestrowal bez klopotow i zachodu a i tak zarejestruja bo to zabytek.Moment clo odnosnie wartosci rynkowej czy kwoty jaka sobie wpiszesz w umowe???To jest roznica.A gdyby w kontenerze przywiesc?Koszt kontenery z usa do polski to 4 tys zlotych wiem bo kolega skylana i subaru impreza przywozlil po kosztach :piwo:....Jak by pokombinowac to mozna by niezle furki wiesc do polski :ok3 :ok3
rallyfan
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 207
Rejestracja: 2006-05-13, 16:05
Lokalizacja: teraz Pl

Post autor: rallyfan »

Marcinek 77 pisze:....Hmmm clo wywozowe ja bym to chrzanil i bez papierow bym wozil i w polsce na zolte dopiero rejestrowal bez klopotow i zachodu a i tak zarejestruja bo to zabytek.Moment clo odnosnie wartosci rynkowej czy kwoty jaka sobie wpiszesz w umowe???To jest roznica.A gdyby w kontenerze przywiesc?Koszt kontenery z usa do polski to 4 tys zlotych wiem bo kolega skylana i subaru impreza przywozlil po kosztach :piwo:....Jak by pokombinowac to mozna by niezle furki wiesc do polski :ok3 :ok3
Skyline nie wozi sie z USA tylko z reguly z GB .Kombinuja tez z Azji ale jak to nie wiem. Pokaz mi foty tego skaja to uwierze .Z mojej skromnej wiedzy na temat tego autka slyszalem ze robili tylko na lewostronny ruch .Te na nasze drogi to rzezby ,przerabiane warsztatach. w Polsce mamy kilka sztuk . .A wracajac do tematu musze byc jakies obejscia wystarczy popatrzec na goscia o nicku russian boxers ktory ma takie autka ze wschodzu
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

Marcinek 77 pisze:Hmmm clo wywozowe ja bym to chrzanil i bez papierow bym wozil i w polsce na zolte dopiero rejestrowal bez klopotow i zachodu a i tak zarejestruja bo to zabytek

Zycze szcześcia... nie przepuszczą cie na granicy :) hehehe i tyle... pamietaj ze u nas jest UE a tam jest "poza UE" wiec no nie sprzeczaj sie ze mną i nie cwaniakuj najpierw coś zrob, sprawdz a potem pisz
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

http://moto.allegro.pl/item148998658_wolga_gaz_21.html ...........Ciekawe jak on przejechal :> ...........Skoro zlomu nie mozna wozic :ok3

[ Dodano: 2006-12-11, 15:56 ]
Ukraina nie Bialorus a Rosja to nie Bialorus ani Ukraina.(Na ukrainie mam rodzine)....Zapoznam sie z przepisami i dam znac.Jak dokladniej sprawa wyglada
Hot Rod R20
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-10, 20:38
Lokalizacja: krakow

Post autor: Hot Rod R20 »

A w Małopolsce jest taki gość co miał 50 syren. Teraz ma mniej

[ Dodano: 2006-12-13, 18:51 ]
prze gość
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kumpelek

Post autor: Kumpelek »

o kurdę;) i co on z nimi robi?;) to jest ten gosc co ma tego citroena niby syrene?
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2041
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Kumpelek pisze:o kurdę;) i co on z nimi robi?;) to jest ten gosc co ma tego citroena niby syrene?
Co robi? - NISZCZY !
Już gdzieś o nim na forum coś pisałem. Gość nazywa się Liszka i te syreny u niego po prostu wrasają w ziemię i tyle. Poszukajcie sobie, gdzieś jest o tym więcej.

To inny, nie ten co ma tego Citroena.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Wojt pisze:
Kumpelek pisze:o kurdę;) i co on z nimi robi?;) to jest ten gosc co ma tego citroena niby syrene?
Co robi? - NISZCZY !
Już gdzieś o nim na forum coś pisałem. Gość nazywa się Liszka i te syreny u niego po prostu wrasają w ziemię i tyle. Poszukajcie sobie, gdzieś jest o tym więcej.

To inny, nie ten co ma tego Citroena.
Ale bym miał używania u Liszki :devil3
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
ODPOWIEDZ