A w rosji na polach już dojrzewają Pabiedy ...

Zapytania i porady techniczne
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

szczurpreriowy pisze:Ale bym miał używania u Liszki

miałbys miałbyś od 3000 zł w gore :smiech 8)
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

pobieda lub inny oldtimer ze wschodu

Post autor: dzido111 »

Witam

Dość często jestem na ukrainie. Jeżdżąc po tamtej okolicy nie raz spotkałem super Auta. Ale niestety jest sporo komplikacji mianowicie:

O autach z przed 1945 roku można zapomnieć (z terenu białorusi i ukrainy) zakaz wywożenia jakichkolwiek przedmiotów nawet przez obywateli tamtych krajów więc autem z przez 1945 roku nie wyjedzie się :(
O autach z przed 45 roku ze wschodu można jedynie pomyśleć z takich krajów jak Litwa, Łotwa, Estonia. (kraje unii nie ma problemu)
Na terenie Łotwy widziałem sporo ciekawostek :)

A propo przywiezienia ze wschodu auta tj. Pobieda (po45 roku) z terenu unii czyli krajów bałtyckich nie ma problemu a jest tam ich sporo trzeba chwilkę poszukać :)

A propo przywiezienia z krajów tj ukraina i białoruś jak sam chciałem przywieść po rozmowach ze znajomymi z tych krajów to najlepiej jest zrobić tak:
Kupić auto do polski przyjechać czymś innym niż zakupione auto. Natomiast autem zakupionym przez granice przejeżdża (po opłaceniu zielonej karty) znajomy obywatel tamtego kraju. papiery potem w polsce dorobić i z glowy cieszymy się nowym autem:)

Wiecie dlaczeo na wschodzie auta maja tak dobra blache nawet po 40 latach????

Bo tam solą dróg nie sypią tylko pługiem odśnierzają :)
A oto fotosy aut z ukrainy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
Komandor Kris
-#Junior
-#Junior
Posty: 153
Rejestracja: 2005-01-21, 20:42
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Post autor: Komandor Kris »

A tych zdjęć jest więcej, widzieliście?

http://www.codis.ru/retro2002/p1/page_01.htm
http://www.codis.ru/retro2002/p2/page_01.htm

Imprezki na całego w tym skansenie :)
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Komandor Kris
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

dzido111 pisze:Bo tam solą dróg nie sypią tylko pługiem odśnierzają

Ty dobre dobre... ale zwroccie uwage.. tam jakos nie sola drog i no ludzie jezdza, i nie kazdego stać na zimowe opony i jezdza. A odnośnie statystyk wypadków to powiem ze jest nawet mniej niz u nas.
znadziecie to na stronach internetowych zajmujacych sie sondą, ankieta itp.
Pozdrawiam
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
banan
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 65
Rejestracja: 2006-11-13, 22:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: banan »

ktoś jednak sprowadza pabiedy: klik
Awatar użytkownika
Mateusz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2377
Rejestracja: 2005-11-21, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mateusz »

To to czarne jest gazem m1(jak mniemam), a to to niebieskie to moskwicz na bazie kadeta z mordą od kapitana z odwórconym zderzakiem od pobiedy?
syrena to nie samochód.
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

:shock: :shock: :shock: wiecie, to jest po prostu nie do wiary. wyobraźcie sobie kogoś kto u nas remontuje wa-wę i zobzczył te zdjęcia. Zawał jak nic!!! Oglądać tylko pod opieką lekarza albo skontaktować się z poradnią zdrowia psychicznego bo mało kto wytrzyma taki widok. Mi już słabo, muszę wyrównać poziom witamin :piwo
105B
kozak
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 96
Rejestracja: 2006-01-25, 18:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: kozak »

ale czym sie podniecacie???

[ Dodano: 2007-01-27, 17:57 ]
takie cos to u ruskich za dolara mozna nabyc jak oni 10 dolarow to na miesiac zarabiaja...

[ Dodano: 2007-01-27, 17:57 ]
mam tam kilku znajomych to wiem
Kupię używaną blacharkę do SYRENY-podgnite,uszkodzone itp.
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

no to co chłopy, bierzem lawety i jadziem w obwód kaliningradzki szukać autek , bo to jedyna okazja, do litwy też możem skoczyć, bo też blisko :grinser :lol: , ale tak szczerze to można by się nad tym zastanowić
105B
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

ja sie zastanawiam i na wakacje cos planuje :ok3
Awatar użytkownika
Tocz
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 347
Rejestracja: 2007-01-02, 23:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tocz »

planu marcinek planuj póki jescze coś tam jest a szkoda by było żeby litewscy złomiarze pocięli to wszystko na złom. wyobraź sobie pobiedę u siebie w Pruszczu na podwórku... :piwo:
105B
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

w kłajpiedie i w lipiedie (litwa i łotwa wybrzeże bałtyku) widziałem 2 piękne pabiedy na podwórkach :)
warto pojechać z kobietą na wycieczkę jak jest cieplej przy okazji porozglądać się na podwórkach. Dwie pieczenie na jednym ogniu kobieta zadowolona że na wycieczkę się ją zabrało, człowiek szczęśliwy bo może coś fajnego upatrzec :)
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

dlaczego u nas nie ma pól na których rosły by syrenki... :/ dlaczego oni te samochody składują na polach, nie łatwiej zezłomować? (oczywiscie nie jestem za złomowaniem ale dla bylego wlasciciela bardziej sie oplaca sprzedac na zlom) :piwo3

[ Dodano: 2007-02-09, 23:36 ]
a co do Liszki, to bym milczenie jest najlepszym podsumowaniem. Ale na allegro sprzedawał kiedys z pol roku temu syrene 100 i 101 za 6tys zł. Chciałem brać od niego jakieś motory, ale jak zobaczylem ze leza pod chmurka czesciowo pochlonięte przez glebę i za "okazyjne" ceny to tragedia. A jak próbowałem negocjować cene to usłyszłem Trudno a niech sobie jeszcze poleżą to za pare lat wartosc jeszcze bardziej wzrosnie... o_O :/ :> :piwo3
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

dlaczego u nas nie ma pól na których rosły by syrenki...nie beda rosnac na polach bo jak sie skonczyla komuna to ludzie znienawidzili syrenki jak zobaczyli jakie merce w latach 80 jezdzily po drogach zachodnich,Kto mogl to uciekal na zachod po otworzeniu granicy i syrenka to mu wisiala,ta cieszyl sie ze pozbyl sie g...a.Poprostu kipial wrecz nienawiscia do tego auta,Zreszta sami wiecie jak bylo :/ :/
Awatar użytkownika
batagur
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1229
Rejestracja: 2005-11-08, 19:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: batagur »

a jakby jej nie było to by było jeszcze gorzej... Dobrze że była :D :piwo3
ODPOWIEDZ