Docisk Wartburga do syreny?

patenty, przeróbki, ulepszenia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Ciekaw jestem ile trzeba ścisnąć docisk w Warbie - może Sikor pamiętasz?
Bij zabij, ale nie. Chociaż niedługo będę wyciagał silnik to pomierzę.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Witam dzisiaj zamontowałęm docisk od wartbugra bez kominka przedstawiony wcześniej pzrezemnie na zdjęciach. Pasował idealnie. Chodzi super nie ztaczałem koła pasowego. Serdecznie polecam zakup wszystkim tego docisku. Budka na nowolipkach w Warszawie cena 139pln.

pozdrawiam
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

dzido111 pisze:nie ztaczałem koła pasowego
:grinser - to świetna wiadomość.
Zapodaj czy musiałeś skrócić pas sprzęgłowy? :>
Który to numer Nowolipek?
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
Lajer105l
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1683
Rejestracja: 2005-01-25, 21:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Lajer105l »

A jak Lajer pisze, że jeździ na tym od półtora roku, to nikt go nie słucha ........
To pisze jeszcze raz..... nic nie trzeba, skracać, staczać ani NIC :!:
Poprostu wziąść i odkręcić stary dociski przykręcić nowy ...... i tyle....... no może jeszcze trzeba będzie linke wyregulować ......

Pozdro :!:
Szukam Syrenki na sprzedaż
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Gieroy pisze:Który to numer Nowolipek?
15 chyba, 100 metrów od Jana Pawła.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Dokładnie tak jak Lajer mówi wszystko idealnie pasuje w końcu spokój ze sprzęgłem :)

Nie wiem jak inne dociski od wartburga ale ten z nowolipek idealnie pasuje (parę metrów od Jana Pawła skręt w prawo jadąc od strony centrum taka budka ala budka z piwem :) z częściami do wartburga i trabanta :))

A przy okazji zamontowałem silnik po renocie od dziadka (chodzi jak zegarek :))

A jutro montuje zapłon elektroniczny zobaczymy jaka iskra będzie.

Zdam jutro wieczorem relacje jak poszło :)

pozdrawiam
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

A jaki ten zapłon montujesz ?? Jakaś własna własna konstrukcja czy z jakiegoś innego wózka ?? Ja się teraz akurat tez w to aktualnie zagłębiam no i tworze elektroniczny zapłon. Już jestem po symulacjach i zaprojektowałem płytkę. Niedługo będe trawił no i składał. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Powinno byc nieźle. Mam taką nadzieje :) Pozdrawiam i czekam na informację co i jak. Powodzenia
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

dzido111 pisze:Dokładnie tak jak Lajer mówi wszystko idealnie pasuje w końcu spokój ze sprzęgłem
Zobaczymy jak długo Ci tarcza wytrzyma.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

Sikor pisze:

Przylgnię docisku na kole zamachowym trzeba zebrac 1,5~2 mm i mozna montowac taki docisk jak na zdjeciu.
Ja pisałem,że raczej nie trzeba staczać.

[ Dodano: 2007-02-01, 11:11 ]
dzido111 pisze:Witam dzisiaj zamontowałęm docisk od wartbugra bez kominka przedstawiony wcześniej pzrezemnie na zdjęciach. Pasował idealnie. Chodzi super nie ztaczałem koła pasowego. Serdecznie polecam zakup wszystkim tego docisku.

Dzido nie staczał i pasuje.
Dzido czy zmierzyłeś tą odległość,która decyduje o sile docisku?
Pozdr.
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Speedmen pisze: Dzido nie staczał i pasuje.
Pasować pasuje, tylko ja się pytam, ile szybciej się tarcza zużyje. Poślizgnięcia sprzęgła mogą być niewyczuwalne, ale są...
Speedmen pisze:Ja pisałem,że raczej nie trzeba staczać.
Napisz jeszcze raz bo może jeszcze nie wszyscy wiedzą :P
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

Sikor pisze: Napisz jeszcze raz bo może jeszcze nie wszyscy wiedzą :P
Sikor nie bądź niepotrzebnie złośliwy,ja nie chcę udowadniać,że jestem wszechwiedzący ,bo to bzdura.Z sympatii dla Syren jeno to czynię.Toczyć czy nie toczyć ? oto jet pytanie i jak na razie bez precyzyjnej odpowiedzi.Wszystko zależy od tej małej odległości ,która wywołuje siłę tarcia a ludziom nie chce się tego zmierzyć, albo zmierzyli i utajnili tą informację. Czekam na te wyniki i nie chcę wcześniej niczego sugerować.Pozdr.
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Teraz ja powtórzę to co już napisałem. Z pomiarów które zrobił DANN oraz z głębokości koła zamachowego i grubości tarczy syrenowskiej wynika że docisk 353 będzie w syrenie ściśnięty 4,5 mm. Ale co z tego wynika? Ano niewiele bo nie wiemy jakiej to odpowiada sile nie znając charakterystyki sprężyny. Jedynym rozsądnym podejściem byłoby dowiedzieć się ile jest ściskany docisk w warbie i zrobić to samo w syrenie bo motory są bardzo podobne w tych dwu bolidach a rozmiar sprzęgieł jest identyczny.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Przyznaję się nie pomierzyłem sprzęgła bo po pierwszych przymiarkach stwierdziłem że musi pasować :)

Panowie a propo linki sprzęgła na razie ją wyregulowałem bez przeróbek i mam jeszcze regulację w obie strony. Wiadomo docisk trochę siądzie i wtedy raz jeszcze będe musiał regulować. Tak reszta jest napradę poprawna chodzi cicho i lekko napradę jestem zadowolony.

Wczoraj jeszcze zamontowałem 3 modóły elektroniczne zapłonowe eliminujace kondensatory. Nie myślałem że w syrenie moge mieć tak rewelacyjną iskrę
:). Jak zrobię porządek z kabelkami to porobię foty i wam pokażę jak zamontowałem to ustrojstwo

pozdro
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam.
No to i ja też już mam docisk od Wartburga :) Wygląda tak jak na zdjęciach. Jest nowy tylko troszkę przeleżał w garażu u jednego Pana. Oznaczenia IFA. Już przykręcałem go do zamachu i rozstaw śrub pasuje jak należy. Trzeba tylko będzie trochę podpiłować trzy przetłoczenia bo się opierają o koło zamachowe. Teraz pytania:
Jak zdemontować ten kominek ? Wyciągać go na siłę czy rozciąć jakoś ?
No i najważniejsze: Czy staczać zamach czy nie ?? Doradźcie czy jest sens. Mam nową tarczę sprzęgłową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Odwróc docisk do "góry nogami" i rozegnij zaprasowanie, powinien zejść bez problemu. Co do staczania głosy są podzielone. Jakbyś miał chwilę zmierz "głębokość" zamachu, czyli odległość od powierzchni montażowej docisku do płaszczyzny na której pracuej tarcza oraz grubość tej nowej tarczy.
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
ODPOWIEDZ