Docisk Wartburga do syreny?

patenty, przeróbki, ulepszenia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

Zmierz jeszcze wysokość docisku - od powierzchni montażowej do płaszczyzny dociskającej. Będziemy wiedzieli ile docisk będzie ściśnięty po zamontowaniu.
Co do piłowania tych trzech przetłoczeń - jeżeli to te do centrowania docisku to po spiłowaniu ich na oko z centrowaniem możesz się pożegnać. Lepiej by było leciutko roztoczyć zamach tak żeby te przetłoczenia ciasno pasowały.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
Speedmen
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 321
Rejestracja: 2007-01-03, 12:56
Lokalizacja: Galicja

Post autor: Speedmen »

Sikor pisze:[ to powiedz mi od kiedy motopompy mają sprzęgła...

hehe, dobre
Informuję cię, że od zawsze.
Nie przeczę, że masz głęboką wiedzę motoryzacyjną, ale czasem walniesz coś jak łysy pałą o beton, to z nadgorliwości pewnie. (np centrowanie tarczy w Syrenie).
Jeszcze a propos sprzęgła. Jak ci strzeli docisk to możesz założyć ten od motopompy inż, Blumke-go z 1924 roku - będzie pasował.
Mam nadzieję, że nie gniewasz się - zbytnio - na te uwagi. Doceniam cię za to, ze nie jesteś krzykliwym ortodoksem, sensownie udzielasz się na forum, jesteś chętny do pomocy i lubisz mieć konie pod nogą.
Pozdr.
I całkiem na temat. Ludzie są potwornie leniwi, nie chce im się pomierzyć docisków.
Ironia użyta w miarę nie szkodzi nawet w największych ilościach.
grochal26
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-11, 09:05
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: grochal26 »

Witam serdecznie.
Znalazłem u dziadka w garażu docisk i tarcze sprzęgła zdaje się do wartburga 353. Elementy są nowe, nigdy nie używane. Ktoś z forumowiczów jest zainteresowany kupnem? Temat zdaje się o tych elementach :F Poszło na allegro: Link do aukcji
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2007-04-16, 10:48 przez grochal26, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Sosiński
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 43
Rejestracja: 2007-03-04, 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Sosiński »

Moze ja jak cos to na prv. :D
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam,

Koledzy mam wielką prośbę. Mój docisk od Warba już się wysezonował 2 lata w szafie :) i chyba najwyższa pora go założyć wreszcie do Syrenki. Tym bardziej, że zeszłego lata przerobiłem przeguby.

Temat docisku z wartburga jest dość mocno rozwleczony i już się trochę przedawnił.
Mam ogromną prośbę odnośnie montażu tego docisku:

Czy ktoś z Was ma już do zamontowanego w Syrenie i jeździ od dłuższego czasu? Jak wrażenia? Toczyliście koła czy nie ? Jeśli tak to o ile i na której powierzchni?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego docisku w Syrenie.
Ja mam wersję z tzw. kominkiem. Dokładnie takie jak na zdjęciach we wpisie powyżej. Problem jest taki że ma on 3 wypustki na średnicy i nie wchodzi w koło zamachowe. Śruby pasują. Jednak na średnicy wypadało by trochę roztoczyć. Jak to wygląda u Was??

Pozdrawiam i dzięki.

[ Dodano: 2010-03-03, 20:36 ]
Witam.

Koledzy czyżby nikt już nie korzystał z docisku z Wartburga?
Może nie warto tego zakładać ?

Pozdrawiam
QWARUK
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 429
Rejestracja: 2010-03-01, 21:34
Lokalizacja: Białobrzegi

Post autor: QWARUK »

Ja też bedę zmieniał docisk na wb. Temat raczej sie nie przedawnił - od tej pory zmian w naszych autach nie przeprowadzili;) Trzeba się tylko uważnie wczytac, a to przyznam nie jest łatwe.
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

ja też od niedawna mam takowy docisk i mam zamiar przełożyć w wolnej dłuższej chwili...

jak tak patrze to ten mój jest nieco inny od poprzednich..?? będzie dobry taki jaki jest??? o_O :>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Na 5 stronie tego tematu macie zdjęcia mojego docisku przez 3 lata zrobiłem ładnych kilka kilometrów i mogę powiedzieć jedno strzał w dziesiątkę zestaw:
- nowa tarcza syrena,
- docisk bez komina od wartba bez żadnych toczeń sztuka za sztukę podmieniona,
- nowa linka sprzęgła z Auto Linka w Jankach pod Warszawą robiona na wzór nie żadne made in PRL fabryka rzemiosło czy inne badziewie.

sprzęgło chodzi leciutko i jest bezobsługowe jak w nowych autach.


pozdro
Ostatnio zmieniony 2010-03-06, 07:33 przez dzido111, łącznie zmieniany 1 raz.
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
QWARUK
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 429
Rejestracja: 2010-03-01, 21:34
Lokalizacja: Białobrzegi

Post autor: QWARUK »

bez żadnych toczeń? cholerka!!! w poniedziałek wioze mój silnik do szlifierza w celu reanimacji i byłem zdecydowany toczyc.
Dobrze żeś sie odezwał. Jakbyś miał inne dobre pomysły to wal śmiało na post pt SILNIK STANĄŁ
Awatar użytkownika
Tomasz
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2334
Rejestracja: 2006-11-21, 11:38
Lokalizacja: Bełdów

Post autor: Tomasz »

Jak zdemontować ten kominek ? Wyciągać go na siłę czy rozciąć jakoś ?
trzeba zdejmować ten kominek??? jak (..i czy wogóle) będzie łożysko oporowe dociskało te sprężyny?? nic im się nie stanie po zdemontowaniu tego kominka??
Awatar użytkownika
dzido111
-#Junior
-#Junior
Posty: 131
Rejestracja: 2006-12-11, 09:40
Lokalizacja: Wa-wa / Piastów

Post autor: dzido111 »

Łożysko oporowe zwykłe syrenowskie łapa sprzęgła też

wszystko działa jak należy :) :ok3
Syrenka 104 '69
VW Polo '78
BMW Rekin E21 323i Baur '81
BMW E30 325iX 4x4 '87
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Moje 3 grosze: znalazłem w zacnym Punkcie Obrotu Surowcami Wtórnymi (znaczy się na złomie :grinser ) docisk od wartka, taki bez tzw. kominka, firmy LUK. Wczoraj go założyłem. Przełożyłem też zamocowanie linki na górną dziurę w pedale. Rezultaty: sprzęgło bardzo lekko się wyłącza, silnik mniej drga, sprzęgło się nie ślizga, syrena bez problemy zamyka licznik, co jej się przedtem nie zdarzyło. Nic nie toczyłem i nie przerabiałem. Polecam.

Dotychczas najbardziej mi działały na ustrój nerwowy właśnie drgania silnika. Jak wywaliłem wentylator z wałka (założyłem elektryczny) to się zmniejszyły (sam się dziwię). Teraz to już jest poezja, widać tamten docisk był niewyważony or sth. Miałem zakładać silnik od wartka, ale teraz już mi nic nie brakuje w skarpecie, więc się wstrzymam, zwłaszcza, że przy moim stylu jazdy taki swap skończyłby się eutanazją skrzyni biegów. Silnik wartka wsadzę razem ze skrzynią, będzie z tego więcej korzyści.
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
Gieroy
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1845
Rejestracja: 2005-12-24, 21:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gieroy »

homer pisze:syrena bez problemy zamyka licznik,
Czy Ty napisales, ze po zmianie sprzegla syrena bez problemu jedzie 140 km/g?
To jakas bajka oczywiscie.
"Samochody Syrena nie są na pewno pojazdami na wskroś nowoczesnymi" mgr inż. Z. Glinka
homer
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 309
Rejestracja: 2005-12-25, 16:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: homer »

Gieroy,
Czy Ty napisales, ze po zmianie sprzegla syrena bez problemu jedzie 140 km/g?
To jakas bajka oczywiscie.
Każdy widzi to co chce.

Ja nie napisałem, że JEDZIE 140 tylko, że tyle pokazuje licznik. Czyli że jest względna i widoczna poprawa w stosunku do oryginalnego docisku.
W uszach świst, w oczach mgła, na liczniku dwajścia dwa!
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam,

Kolego Homer mógłbyś zapodać jak masz przymocowany wentylator elektryczny w Syrenie, jakieś foty jak ty wygląda i z czego jest ten wentylator. Najlepiej w jakimś osobnym temacie dotyczącym zmiany chłodzenia ....

BTW. U mnie docisk jak leżał w szafie z nową tarczą tak dalej leży, od jakichś 5 lat cierpię na chroniczny niedobór czasu :F , ale też pewnie go kiedyś założę :D

Dzięki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ