Jak się ściąga korbki i klamki????

Zapytania i porady techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kierowca105L
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-27, 19:57
Lokalizacja: Kraków

Jak się ściąga korbki i klamki????

Post autor: Kierowca105L »

Cześć.Niedawno kupiłem Warszawke.Od zawsze była moim marzeniem i w końcu ją mam , dla mnie jest to całkiem nowe auto bo nigdy wcześniej nie miałem doczynienia z Warszawą.Obecnie jestem na etapie rozbierania jej :P
przed remontem i nie moge sobie poradzić ze ściągnięciem korbek otwierających szyby i wewnętrznych klamek, otwierających drzwi.Jak to się ściąga???Myślałem,że tak jak 125p albo w maluchu, ale nie widze tam żadnych sprężynek.POMOCY!!!!
FSO 1500 '90
FSM Syrena 105L ' 82
FSO Warszawa 224 ' 69
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

A nie tak samo jak w syrenie? Jeżeli tak, to pod tymi rozetami są takie blaszki, które trzeba wydłubać...
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Musisz zsunąć z klamki czy korbki - w kierunku tapicerki tą plastikową podkładkę, i pod tym w klamkę/korbkę jest włożona taka zapadka którą należy wyjąć. Najlepiej ustawić klamkę/korbkę tak aby ta blaszka mogła sama wypaść i po zsunięciu tej plastikowej podkładki poszarpać klamką/korbką (tylko z czuciem żeby czegoś nie urwać).
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Jacek B. pisze:Musisz zsunąć z klamki czy korbki - w kierunku tapicerki tą plastikową podkładkę, i pod tym w klamkę/korbkę jest włożona taka zapadka którą należy wyjąć. Najlepiej ustawić klamkę/korbkę tak aby ta blaszka mogła sama wypaść i po zsunięciu tej plastikowej podkładki poszarpać klamką/korbką (tylko z czuciem żeby czegoś nie urwać).
Toż przecież napisałem to powyżej... :???:
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
taeda
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1249
Rejestracja: 2005-12-17, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: taeda »

Akurat nie będę sie mądrzyć---bo nie wiem :lol: , ale nie należy się sugerować tym, że "nie widać żadnej sprężynki jak tam sie zajrzy".
To może być coś w rodzaju dośc grubego nawet Segera o kształcie takiej liry.
Proszę zwrócic uwagę na rysunek u Glinki---jest specjalny przyrząd do wypychania tego ustrojstwa z obu końców naraz.
Ja sobie po prostu wypiłowałem rowek w ostrzu cienkiego srubokręta i tym wypycham jeden koniec "segera" potem przeciwny---i tak powoli wysuwamy tę "zawleczkę, pierścień, zapadkę, cholera wie co"".
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Zależy o jakim modelu Syreny mówisz Wojt i o jakich blaszkach. W 105 i w Fiatach jest inaczej.
--o00o----'(_)'----o00o--
Awatar użytkownika
Wojt
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2042
Rejestracja: 2005-05-02, 12:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojt »

Piszę o 104 i starszych, to właśnie rozwiązanie z warszawy.
...no i poszedł biedaczysko, po szerokim szukać świecie czegoś, co jest bardzo blisko.
Awatar użytkownika
Kierowca105L
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-27, 19:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kierowca105L »

Dzięki za rady teraz napewno poradzę sobie z tymi klamkami.Podejrzewam ze podczas remontu jeszcze nie raz będe prosił Was o pomoc :ok3
FSO 1500 '90
FSM Syrena 105L ' 82
FSO Warszawa 224 ' 69
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Ściągnięcie klamki/korbki typu warszawowskiego/Syrena 104 to nie lada wyczyn :/ Są mocowane na takie kliny w kształcie malej litery n, które można spróbować wybić od spodu albo podważyć energicznie małym cienkim śrubokrętem od góry. W obu przypadkach musimy silnie docisnąć do blachy drzwi drugą ręką tapicerkę i ta metalową okrągłą podkładkę co jest pod korbka. Oczywiście nie musze chyba mówić, ze klin za pierwszym razem nie wyjdzie więc raczej bez skaleczeń i rzucania kur** :klnie na cale osiedle się nie obędzie :smiech :F :/ :zdziwko Poza tym klin moze gwaltownie wyskoczyc i sie zgubic przy podwazaniu od gory :F W Dużych Fiatach/Malcach/Borkach/stopiątkach jest jeszcze gorzej bo korbka siedzi na jakiejś kijowej sprężynce...
----Zawsze powtarzałem, ze najlepsza jest prostota konstrukcji. Dajmy na to w takiej Skodzie 100 są bardzo trwale plastikowe korbki osadzone na bolce o przekroju kwadratowym :> [a nie na wielowypustach z drobnymi ząbkami] po prostu na metalowe szpilki przechodzące przez korbkę i trzpień. Ściąganie korbki to może nie bajka ale łatwo wybić takiego klina, a jak się zgubi to można zawsze takowego dorobić z kawałka gwoździa :grinser
Za to najbardziej chyba przyjazny kierowcy WARTBURG 353 [POWAGA :grinser :helm ] ma korbki mocowane po prostu na śruby z łbem na śrubokręt plaski, zdjęcie korbki/tapicerki w tym samochodzie to po prostu przyjemność. Większość elementów w samochodzie powinna się dać zdemontować właśnie przy pomocy podstawowych narzędzi- srubokorenta płaskiego i krzyżakowego i kluczy na nakrętki sześciokątne. Te wszystkie klucze gwiazdkowe, imbusowe na sześciokąty itd. to tylko szczyt komplikacji technicznej :klnie
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
DAN-CTT
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 367
Rejestracja: 2005-07-05, 07:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: DAN-CTT »

Te "zawleczki" służące do mocowania klamek w Warszawach też można zastąpić. Ja wykorzystałem przyciętą podkładkę z otworem 6mm, o ile dobrze pamiętam. Trzeba pociąć takową podkładkę na kawałki i już mamy kilka "zawleczek". Ewentualnie można po przymiarce poprawić pilnikiem...potem pozostaje tylko zamontować.
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

www.klasycznie.pl
ODPOWIEDZ