104 z 1969 roku Darek Gorzów Wlkp.

Pochwal się swoim pojazdem, technicznym wynalazkiem, udanymi zakupami. <br>Wszystko ściśle związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

104 z 1969 roku Darek Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

Początek tej historii jest taki że jakiś czas temu (parę ładnych miesięcy) mając już swoją wymarzoną syrenkę 105 i będąc w trakcie jej remontu kolega czytał w centrum mojego miasta ogłoszenia jedno z nich brzmiało sprzedam Syrenę 104 rocznik 1969 i podany adres. poinformował mnie o tym czym prędzej jednak byłem obojętny wobec takiej oferty bo nie miałem kasy i nie stać mnie na dwie syrenki pomyślałem . jakiś czas potem sam przeczytałem tę ofertę i pojechałem pod wskazany adres w podwórko stała "ona" przykryta plandeka jednak pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ładny chromowany tylny zderzak. właściciela nie było w domu wiec nie było jak się dobrać pod plandekę :lol: . Na następny dzień popołudniu byliśmy tam z Adamem i z pod plandeki wyłoniła się piękna syrenka. Po oględzinach okazało się że stan auta jak na taki wiek jest rewelacyjny. Potem przyszedł czas na poważniejsze oględziny zbadałem stan podłogi starłem sie zajrzeć gdzie się da, stan dobry zero dziur tylko trochę rdzy. Pozostało mi tylko zgromadzić 2000 chcąc dać sobie na to czas wpłaciłem zaliczkę. i tak jakieś 2 tygodnie temu ją kupiłem zrobiłem tylko hamulce przegląd i ruszyłem łapać kury :D



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-03-17, 22:02 przez Pyza20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamil
-#Nowy nabytek forum
-#Nowy nabytek forum
Posty: 94
Rejestracja: 2005-10-04, 21:02
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kamil »

piękna :D jak na ten rocznik jest w super stanie :D masz może zdjęcia silnika? :piwo:
syrena 104 68r.
Awatar użytkownika
szczurpreriowy
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 1294
Rejestracja: 2005-02-11, 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szczurpreriowy »

Fajna, nie zły tunig w środku, wykorzystanie ramki cofania od stolicy jako zasłony głośnika. Ładne białe gałeczki i chromy :ok3
Z setek tysięcy różnych „Syrenek”składa się jedną Wielką Syrenę.Syrena Matka,
która rodzi się z własnych dzieci.Syreny,które swojej sprawności nie zawdzięczają już dziś fabryce i „składają się”z innych,poprzednich dawców detali...
Awatar użytkownika
Sokół
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 705
Rejestracja: 2005-11-06, 13:24
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Sokół »

Typowe ulepszenia lat 70 i 80. Odlot!!!
Marcinek 77

Post autor: Marcinek 77 »

SWIETNA 104 :ok3 a srodek to juz wogole bajka :D

[ Dodano: 2007-07-23, 12:24 ]
mam takie same dekle na kola w swojej
Awatar użytkownika
Sikor
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1583
Rejestracja: 2005-10-12, 11:37
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Sikor »

Kapitalna! Nic przy niej nie rób niech zostanie taka jaką jest - grzybowa :D

A tak na marginesie pożądam radia z niej :F
Trzy cylindry, dwa takty, jeden samochód!
Dwa suwy w miniaturzef
Awatar użytkownika
makscom
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 972
Rejestracja: 2005-04-24, 22:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: makscom »

No pyza... ładna sztuka, mielismy sie spotkać w Wieleniu, ale no cos nie dojechałeś : pozdrawiam i dozobaczenia na trasie.

Powiem ze ładna sztuka z tej 104-rki :)
Bo z syrenkami nigdy nie wie oj nie wie sie......
Awatar użytkownika
Ogarzysta
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 434
Rejestracja: 2006-07-29, 13:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Ogarzysta »

Piekna z niej sztuka :ok3
Ogarzysta
Awatar użytkownika
Pyza20
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 229
Rejestracja: 2006-06-08, 23:14
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Pyza20 »

dzięki panowie dzięki. niestety nie wiem czemu ale nie zrobiłem zdjęć silnika bo jest cały brudny i feee pewnie dlatego... i ma jedna poważną wadę siedzą już łożyska na wale i trzeba zrobić remonta. ale z ciekawostek w silniku to na puszce od filtra powietrza jest oryginalna blaszka ze był wyprodukowany w roku 69-tym.
na desce rozdzielczej mam nawet tuningowe naklejki z mote carlo :P , a co do radia to jeszcze nie zaglądałem ale coś nie działa. ze zmian jakie wprowadziłem od czasu zrobienia tych zdjęć to usunąłem światło cofania i przeciw mgielne bo tylko szpeciły i zdemontowałem ostatni tłumik i wstawiłem ładnie zakończoną rurkę bo jak dla mnie była i jest za Cicha (poprzedni właściciel wstawił od fiata)

aha zapomniałem o najważniejszym zobaczcie co mam ukryte w klaksonie :devil3
Obrazek


przy okazji mam pytanie bo jak widzicie na fotach syrenka ma jeszcze stare blachy i chciał bym je zachować dla dopełnienia klimatu auta. Da tak rade czy nida rady ??
Awatar użytkownika
Danek__105
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 327
Rejestracja: 2005-01-23, 13:55
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Danek__105 »

Witam
Więc to ta 104 o której pisałeś :) świetnie się trzyma jak na swe latka dorwałeś ją w swietnym stanie, miłych prac przy aucie, a gdzieś na zlocie spotkamy się na bank
PS. felg nie oddam :P ;)
PZDR. :piwo:
Awatar użytkownika
simek
-#Junior
-#Junior
Posty: 140
Rejestracja: 2006-04-14, 20:38
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: simek »

Ona jest poprostu piękna.Tunning pierwsza klasa uwielbiam takie poobklejane syrenki widać w nich życie z epoki :piwo:
Cementu u nas nie kupisz ale człowieka zawsze
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Fajna sztuka :D Kiedyś to częsty widok był tak poobklejane Syrenki, nie to co teraz te plastikowe szare deski rozdzielcze :x Swego czasu bardzo popularne były naklejki z gumy ALF :smiech Ale taka fajna jest właśnie klimatyczna nie żaden natrętny wjejski tjunink ale takie małe subtelne dodatki tylko zakonserwować ją w takim stanie jak jest i tak jeździć :D

Szkoda tylko, że jeszcze z 10 lat temu tyle ich stało po parkingach a już prawie wszystkie znikły...
Pozdro
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
Marcin Hojan
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 724
Rejestracja: 2005-12-02, 14:22
Lokalizacja: Szamocin

Post autor: Marcin Hojan »

Piekna jest i niezle zachowana :) Jak widac czasami warto poczekac i poszukac nieco dluzej zeby znalezc fajne auto :)
Z zachowaniem tych numerow moze byc problem - moze ktos moglby je "ukrasc" :lol: albo schowaj jedna i przy rejestracji powiedz ze byla tylko jedna.
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

ja pierdykam!! faktycznie super ciacho! i tak jak Sikor, pisze nic nie robic tylko zapraweczki tam gdzie rdza i cieszyc sie jazda!!
no i te tablice rejestracyjne- nie mam slow!
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
Ogarzysta
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 434
Rejestracja: 2006-07-29, 13:06
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Ogarzysta »

Ten klakson to wymiata :D . Ja ostatnio w Maluchu widzialem zamiast klaksonu termometr.
Ogarzysta
ODPOWIEDZ