Przeróbka błotników z 105 do 104 ??

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczupak
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 221
Rejestracja: 2006-12-10, 20:45
Lokalizacja: Wójcice

Przeróbka błotników z 105 do 104 ??

Post autor: szczupak »

Przerabiał ktoś kiedyś błotniki z 105 do 104 jakie były tego skutki ?? zastanawiam się nad tym bo nie mogę orginalnych dostać :cry:
GDZIE MÓJ ZNACZEK ARCZI !!!????
Grzegorz syreni
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 233
Rejestracja: 2007-02-28, 11:25
Lokalizacja: Łobez

Post autor: Grzegorz syreni »

Ja niestety takiej wiedzy nie posiadam,ale zapytaj sie użytkownik z forrum TYNIUM on chyba próbował dorabiać ale chyba mu nie wyszło,bo nie radzi dorabiać od 105 do 104,to tylko taka moja mała sugestia :helm :D :piwo:
FSO POLONEZ 1500 1980r
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Tak probowalem. Powod tego byl jede stare nienadawaly sie do niczego ,nowych nie moglem dostac,a mialem praktycznie za darmoche nowe rzemioslo do 105.
Oczywiscie na wstepie zaznacze zalezy jakie kto umi cuda ze szpachlu robic i wogole ale jest to w zasadzie chyab nie mozliwe zeby to zrbic tak zeby nie bylo widac.
Tylne blotniki przerobilem od 105 i wyszlo nawet nawet jak an czas jaki temu poswiecilem ago iagle nie mam, ale przod poprostu nie pasuje!!!
Przod blotnika jest ok ale tyl jest zupelnie inny:
- blotniki od 105 sa za krotkie
- trzeba sie pozbyc tego ksztaltownika dospawanego od wew strony blotnika
- i wogole odciac koniec blotnika
- dospawac plat blachy
- nastepnie dogiac go jakims czarodziejskim sposobem tak by mial ksztal slupka i pasowal do drzwi
- Jednoczesnie trzba zachowac linie gornej czesci blotnika tak by pasowalo do poszybia i mocowana zawiasow maski
- jednoczesnie trzeba dorobic tom rynienke blotnika(ta w komorze silnika co przykreca sie nia blotnik do fartucha)
- problem jest taki ze blotnika nie ma na czym za bardzo klepac i trzba to robic w powietrzu na czuja
- do tego jak zauwazylemblotnik do syrenki 105 ma jak by inny ksztal niz 104 w czesci dochodzacej do drzwi, tzn ten rant w 105 chyab bardziej odstaje niz w 104 ciezko to opisac
- oczywiscie trzba przyszykowac multum szpachlu na to
Efekt taki ze ma sie nowka blotnik, mysle ze prosciej bybylo dospacwac tyl blotnika od 104 do blotnika od 105 ale pod warunkiem zeby bylo by co dospawywac ja juz nie mialem zbey nawet sprubowac jednak mysle ze i tak nie abrdzo by tos ie udalo bo jak wspomnialem blotnik od 105 ma jakby inny kształt, weic i tak full klepania i szpachlu.

Co niezmienia faktu ze zaloze je przynajmniej rdzy nie maja, moze kiedys zdobede od 104 nowki lub bdb uzywki
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
Awatar użytkownika
KIEROWCA
-#Stara Gwardia
-#Stara Gwardia
Posty: 4555
Rejestracja: 2005-02-24, 23:43
Lokalizacja: PRL
Kontakt:

Post autor: KIEROWCA »

Czyli sie po prostu nie oplaca bo tyle pracy a i tak wyjdzie jakis wjejski tjunink z kilo szpachli T_T
To juz lepiej byloby chyba zrobic blotnik laminatowy uzywajac blotnika 104 jako formy [mozliwe do wykonania :helm ] albo dorwac ze zlomu uzywke w miare dobrym stanie- zeby bylo ewentualnie co spawac, bo watpie, zeby po tylu latach mozna bylo jeszcze znalezc na szrocie 104 z blotnikami tylko do poprawek lakierniczych i zeskrobania powierzchownej rdzy...

PS. A czy te przednie czesci z dziurami na swiatla sa zamienne ze 104 do 105 i odwrotnie??? Nie wie ktos???
::::Poradnik kompleksowej wiedzy syrenkowej ==UZUPEŁNIENIE GLINKI::::
===> http://chomikuj.pl/mariuszw2145/SYRENA <=== :dresiarz
::::Najljepsze jest nalanie do pełna w progi łoju baraniego na gorąco::::
Awatar użytkownika
tynium
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 251
Rejestracja: 2006-06-11, 13:14
Lokalizacja: Piła

Post autor: tynium »

Nie no przod pasuje idelanie sa poprostu takie same. Oczywiscie wsio zalezy od tego jak zamiennik byl wykonany, a wiadomo ze keidys to sie wszystko sprzedalo, wiem to po czesciach jakie zdobylem.
Polski Fiat 125p 1500: filtr powietrza 7 zł, komplet klocków hamulcowych 40zł spojrzenia przechodniów na jego widok...bezcenne
ODPOWIEDZ