lampy

(karoseria, blachy, lakierowanie)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arturromarr
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1633
Rejestracja: 2006-07-03, 14:19
Lokalizacja: Łódź

lampy

Post autor: arturromarr »

Obejrzyjcie to ogłoszenie zwracając uwage na mocowanie lamp:
http://allegro.pl/item276196362_warszaw ... torow.html
Kiedyś widziałem takie lampy i myslalem, że się ktoś pomylił, że do Syreny a one są do jakiś nowszych Żuków czy tarpanów.
To ogłoszenie mnie zastanowiło bo na opakowaniu jest wyraźnie napisane Syrena Warszawa.
Czy robili fabrycznie jakieś inne garki pod te reflektory (z przegubowymi mocowaniami)?
Jak sie to regulowało bo mocowanie jest pod lampą (w żuku to może od tyłu ale w Syrenie i Warszaie)?
Czy to wszystko jakiś błąd rzemiślnika który robił te oprawy?
Awatar użytkownika
sereniarz(atom1)
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 2467
Rejestracja: 2005-07-28, 23:41
Lokalizacja: z Podlasia
Kontakt:

Post autor: sereniarz(atom1) »

mysle ze od kopa napisano te wszystkie marki- a fakt faktem moga do syreny nie pasowac;-) trzebaby zrobic blizej zdjecia od tylu
30 VI 1983 po 30 latach produkcji zaprzestano wytwarzania Syreny ;-(
http://img47.imageshack.us/img47/1990/m ... zy1jb5.jpg
Awatar użytkownika
sir
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 837
Rejestracja: 2007-08-16, 19:19
Lokalizacja: Dębica

Post autor: sir »

Wesem produkuje jeszcze te wkłady. Występują w dwóch wersjach : "Żuk 1" oraz "Żuk 2" (tak je na stronie wesemu nazwali :) )

odpowiednio :

"Żuk 1" : Żuk, Nysa, Star, Jelcz, Syrena,Tarpan, Warszawa - do 1989r.
"Żuk 2" : Żuk, Nysa, Star, Jelcz - po 1989r.

te na aukcji są tego drugiego typu, więc do Syrenki się nie nadają w przeciwieństwie do tych pierwszych. Obie opcje występują w dwóch wersjach pod żarówkę H4 i R2.

Powiem też, że są w przystępnych cenach. Znacznie taniej niż na tej aukcji :)

Co do pudełka - podejrzewam, że są identyczne dla każdej wersji... Ewentualnie zaznaczają który konkretny model zawierają.

http://sklep.wesem.pl/go/_info/?idc=%223_6625% - więcej szczegółów
http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/k_kat_zuk_p.pdf - karta katalogowa
http://www.wesem.pl - warto też przeglądnąć :ok3
Awatar użytkownika
emski
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 420
Rejestracja: 2007-01-04, 00:03
Lokalizacja: Budzów/Wrocław

Post autor: emski »

Witam.
Tak ja pisze Sir Wesem robi dwa typy lamp. Z przodu wyglądają tak samo, ale mocowania z tyłu są inne w zależności ode wersji. Wszystko można znaleźć na ich stronie.
Jak najbardziej polecam zakup lamp do Syreny u producenta. Ja u nich zamawiałem dwie sztuki i bez problemu mi wysłali za zaliczenie. Moim zdaniem warto wymienić lampy na nowe bo i auto inaczej wygląda no i świecą nieporównywanlnie lepiej.
A co do cen to są dużo niższe od tych oferowanych na allegro. A lampy są nowiutkie, zapakowane w pudełka i nie mają pośniedziałych odbłyśników co zdarza sie w przypadku nowych, ale długo już leżakujących reflektorów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

A ja mam pytanko. Czy założe ramki reflektorów starego typu (okrągłe) do nowych garnków i elementów optycznych. Czy garnki są inne w 101-103 a 104-105?
Mam 103 i reflektory są nowe, czyli ramki z kantem. Garnki nie wiem, jakie są.
artur.konkol
młody syreniarz
młody syreniarz
Posty: 262
Rejestracja: 2009-03-25, 20:53
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: artur.konkol »

ja mam w swojej te od zuka 1 na h-4 rewlacja niekture nowoczesne auta nie swieca tak porzadnie. a propo zastanawialem sie czy nie wcisnac tam ksenonow tych ala h-4 + przetwornice korci mnie
Awatar użytkownika
marcys
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 2005-06-15, 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Żywiec

Post autor: marcys »

Yanosik pisze:Garnki nie wiem, jakie są.
pewnie sa te same ale sam nie wiem. czekam az roziwazesz temat bo w swojej 104 tez powinieniem miec symetryczne z okraglymi ramkami.
105L 80' "Helena"
104 66' "Zośka"
104 69' "Baśka" sprzedana
WSK'85 "Wieśka"
126p 78' "żótłek"
Niewiadów N126E'83 "zapiekanka"
Jeep Cherokee ' 91 "brudas"
Peugeot J5 Knaus '91
Bielski klub? nie polecam :(
Awatar użytkownika
Yanosik
-#Weteran
-#Weteran
Posty: 1707
Rejestracja: 2008-07-06, 13:03
Lokalizacja: Piła

Post autor: Yanosik »

marcys pisze:
...czekam az roziwazesz temat bo w swojej 104 tez powinieniem miec symetryczne z okraglymi ramkami.
No własnie niebardzo chce byc tym królikiem doświadczalnym ;)
Awatar użytkownika
Jacek B.
-#Youngtimer
-#Youngtimer
Posty: 673
Rejestracja: 2006-05-29, 21:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jacek B. »

Yanosik pisze:Czy założe ramki reflektorów starego typu (okrągłe) do nowych garnków i elementów optycznych
Bez przeróbek nie da rady. Garnki są inne, w starych nie ma takich "ścięć na kuli" (jest pełna), ale nie to przeszkadza. Trzeba przyciąć język w który z jednej strony wkłada się element optyczny i może przeszkadzać jeszcze śrubka do regulacji. Informacje z wstępnych przymiarek do przeróbki, przeróbka nie wykonana... narazie :)
--o00o----'(_)'----o00o--
ODPOWIEDZ